Hirdetés
HD Sentinel, AIDA64, CDM, Anvil's Storage, AS SSD
Ugyan a HD Sentinel Surface Test méréseit sokan a maximális sebesség vizsgálatára használják, mi inkább az SSD beépített hőmérő szenzorának adatait szoktuk kiolvasni vele. Ez a jelenlegi esetben különösen fontos, hiszen a meghajtó egy utólag felapplikált hőleadó felülettel rendelkezik, amit mi nem szoktunk leszedni, hiszen nem vagyunk előrébb azzal, ha tudjuk, mennyire melegszenek nélküle a memóriachipek, a felhasználó nagy valószínűséggel úgyis gyári állapotában használja majd, ezért csak a beépített érzékelő adatai alapján vethetjük össze tesztalanyunkat a korábban tesztelt meghajtókkal.
Persze azért a sebességre vonatkozó grafikonokra is vetettünk egy pillantást, és kicsit vesztettünk is a lelkesedésünkből, miután láttuk, hogy a gyári értékekhez képest olvasás során 40%, írás közben pedig 20% az eltérés negatív irányba, de konklúziót inkább csak a többi mérés után vonnánk.
A 69 °C-os mért hőmérséklet egyébként az általunk vizsgált, 1 TB kapacitású modellek mellett nem számít egy rossz értéknek, a legtöbb eredményünk ehhez hasonló, az XD80-at nem mondanánk se túl jónak, se túl rossznak ilyen szempontból.
Az AIDA64 méréseire már egy fokkal többet adunk, és bár a Read Test Suite 18, valamint az olvasás sebességét lineárisan és véletlenszerűen vizsgáló tesztek során látott 17, illetve 18%-os eltérés jóval kevesebb, mint a HDS-ben mért 40%, ezt még mindig nem mondanánk jónak a gyárilag megadott 3400 MB/s-hoz képest.
Írás során szerencsére már szebb képet láttunk, a lineáris mérésnél 2873,3 MB/s volt a maximum tempó, ez a gyártó szerint 3000 MB/s-os sebességnél kevesebb mint 5%-kal rosszabb, ami viszont már aggasztóbb, hogy ez a teszt 15%-ánál 2300 MB/s alá csökkent, 35% után pedig már inkább 1200 MB/s alatt mozgott a grafikon.
A CrystalDiskMark öt lefutásos, 16 GB méretű állományokat mozgató mérése során írás közben nagyon közel voltunk a gyártó által megadott elméleti maximumhoz, olvasásnál viszont még mindig 300 MB/s volt az eltérés lefelé a sokadik újramérésnél is, amivel még mindig nem vagyunk elégedettek, de még mindig jobb eredmény az eddig látottakhoz képest.
Az Anvil's Storage benchmarkban folytatódott a korábban látott trend, hiszen ezúttal is az írási sebesség maradt közelebb a specifikációs táblázatban szereplő adathoz, az eltérés ezúttal is 5% alatt maradt, olvasás közben viszont most sem volt túl rózsás a helyzet, a meghajtó 25%-kal bizonyult lassabbnak az ígértnél.
Az AS SSD, valamint annak Copy Benchmark része még ennél is elkeserítőbb számokat produkált, olvasás és írás közben egyaránt, és ember legyen a talpán, aki tudja, hogy melyik tesztprogram alapján mondjunk ítéletet, de mi talán a valós felhasználást jól szimuláló PCMark 10-et tartjuk erre leginkább alkalmasnak, melynek eredménye a következő oldalon olvasható.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!