Hirdetés
Belülről
Két-két, kézzel is oldható csavar tartja a SilentiumPC Gladius M40 oldalfalait, melyek leszerelése közben tapasztaltuk, hogy nagyon jó ötlet volt dupla hajlítással kidomborítani középső részüket. Ugyanis míg a hasonló, 0,6 mm-es lemezből készített burkolatok hajlamosak elcsavarodni, addig ezt a Gladius M40 élei megakadályozzák. Belül is találunk hasonló merevítő hajlításokat az alaplaptálcán, melyek egyben a mögé elrejtett kábelezést elősegítő járatot alkotnak.
Alul, a táp helyét rezgéselnyelő szivacsbetétekkel látták el, hátul pedig úgy alakították ki a csavarnyílásokat, hogy ventilátorral lefelé és ventilátorral felfelé is be lehessen építeni az áramforrást. Feljebb a kártyahelyek egyesével kiszedhető, perforált takarói érdemelnek említést. Az alsó rész elejére került a négy merevlemezt rejtő doboz, aminek hátsó részére 120 mm-es ventilátor csavarozható. Fölé még egy háromrekeszes dobozt csúsztathatunk, ami opcionális felszerelés. A nagy, 5,25 hüvelykes meghajtókat okosan kialakított rendszer tartja. Kézzel is tekerhető fém csavarokról van szó, nem pedig pattintós vagy reteszes műanyag megoldásokról, mint a legtöbb konkurensnél.
A merevlemezeket műanyag fiókok várják, melyekbe a 3,5 és 2,5 hüvelykes egységeknek is kialakították a megfelelő csavarhelyeket, sőt az aljukra 80 vagy 92 mm-es ventilátort is feltekerhetünk az extra hűtés érdekében. A kívülről is elérhető 3,5 hüvelykes bővítőhelyet műanyag távtartókkal oldották meg, melybe 3,5 hüvelykes mellett 2,5 hüvelykes egységeket is be lehet fogni.
Már belülről látszott, hogy az előlap alsó hat 5,25 hüvelykes bővítőhelye a Gladius M40-nél amolyan vakablak, de a burkolat eltávolításával is megbizonyosodhatunk efelől. Két 120 milliméteres ventilátor blokkolja az alsó állásokat, ami egyáltalán nem baj, mert manapság ritkán van szükség háromnál több nagy meghajtóhelyre, a szellőzőventilátorok viszont jól jöhetnek, főleg állítható fordulatszámmal.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!