Ilyen lett a Panasonic olcsó OLED tévéje

Nálunk járt a gyártó idén megjelent FZ800E sorozatának 55 hüvelykes, 4K HDR támogatású modellje.

Médialejátszó, hangrendszer

Hangminőség: nem az igazi

A rejtett hangszórókra épülő beépített audiorendszer nem valami nagy durranás. A basszusokból gyakorlatilag semmit sem hallani, annak dacára, hogy plusz két 10 wattos hangsugárzót is építettek bele a két alap 10 wattos mellett. A dinamika gyászos, a megszólalás steril, sekély és élettelen. Hanghibákat nem tapasztaltunk, de aki a képhez méltó megszólalást szeretne, az nem fogja megúszni külső hangrendszer beüzemelése nélkül, e téren tehát jelentősen elmarad az FZ950E-től.


[+]

Az előre programozott hangmódok nem hiányoznak, amelyek a szokásoknak megfelelően nevükkel jelzik, hogy milyen típusú tartalmak mellé ajánlja őket a gyártó. Amennyiben valakinek egyik sem nyeri el tetszését, akkor a Sávos hangszínszabályozó segítségével saját ízléséhez igazíthatja az arányokat.

Videók, képek és zenék

Az alapkiszerelés részeként érkező médialejátszó alkalmazás már régi darab, amelyen az idei évben semmit sem változtatott a cég. Pedig lett volna mit, hiszen a kezelőfelület már meglehetősen régimódinak tűnik, használata körülményes, lejátszási lista összeállítására pedig nincs mód. Az összképen csak kicsit javít, hogy a könyvtárak, illetve az állományok listázhatóak ábécésorrendben vagy keletkezésük dátuma szerint.


[+]

Szintén nem válik dicsőségére, hogy képek közül csak és kizárólag a JPG formátum megjelenítése biztosított, az EXIF adatokról le kell mondani, de azért diavetítés elindítására van lehetőség. Az audiotartalmaknál az MP3 és a WMA mellett a veszteségmentesen tömörített, és ezért papíron jobb hangminőséget biztosító FLAC típusú fájlok megszólaltatása is megoldott. Az ID3 tagek feldolgozása elméletileg működik, a gyakorlatban viszont láttunk arra példát, hogy a szoftver nem képes feldolgozni megfelelően a metaadatokat, és a dalszövegek sem varázsolhatóak a képernyőre.


[+]

Ezúttal is lefuttattuk természetesen szokásos videós tesztcsomagunkat, amelynek során világossá vált, hogy a DivX-et nem játssza le és a QuickTime állományokkal akadnak problémái. Ezen kívül mindegyik anyagot, még a 4K HDR anyagokat is tökéletesen, hiba nélkül játszotta le! A surround fájloknál viszont már nem ilyen rózsás a helyzet, hiszen csak az EAC3-mal boldogult! Tehát se Atmos, se True HD, se DTS HD Master Audio, hogy csak néhány fájó példát említsünk. Ez azért ma már kevés. A rendszer egyébként képes a külső feliratok kezelésére, és a karakterek kódolása, mérete és színe is módosítható, ráadásul a betűk körül vékony keret jelenik meg, aminek hála a szöveg mindig jól olvasható.

Kislexikon

A tévé rendelkezik beépített kislexikonnal, amely ezúttal is az eSúgó névre hallgat. Ebben témakörök szerint csoportosították az egyes fogalmakat, így egymás után találhatunk meg például képminőséggel vagy médialejátszóval kapcsolatos bejegyzéseket, de kulcsszavakra is rákereshetünk, ami biztosítja, hogy mindent hamar meg lehessen találni. Ez a szolgáltatás egész jól sikerült, rengeteg hasznos információt el lehet olvasni a televízió működéséről és működtetéséről, ami nagy segítséget nyújthat többek között a helyes beállítások meglelésében is.

Tükrözés

A készülék támogatja a Miracast technológia használatát, azaz képes a kompatibilis eszközök képernyőjének tükrözésére. A késleltetés azért érzékelhető, ami a játékok egy részénél már problémát jelenthet, de mondjuk filmnézésnél, videózásnál egyáltalán nem okoz gondot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés