Különleges hangrendszerek, fejhallgatók
Viszlát házimozi!
A jelek szerint a Panasonic is érzékeny búcsút vett a tradicionális házimozirendszerektől, hiszen a 2016-os Conventionön egyetlen ilyen termék sem kapott helyet, helyettük a különféle multiroom funkciót támogató eszközökből állítottak össze több komponensből álló szettet. Ebből egyenesen következik is, hogy a Panasonic szintén azon vállalatok sorát erősíti, amely az ilyen, alapvetően kis méretű, vezeték nélküli technológiákat támogató modellekben látja a jövőt.
Idén is több új multiroom hangeszközzel bővült az ALL Series család, többek között az SC-ALL05-tel, amely egy 20 wattos maximális névleges teljesítményű, vízálló zenedoboz. Akár a zuhany alá beállítva is használható, beépített akkumulátora pedig hatórás üzemidőt szavatol. Újdonság még az SC-ALL7CD, amely amellett, hogy rendelkezik optikai meghajtóval, elboldogul a nagyfelbontású zenei állományokkal, illetve az SC-ALL9, amely az átlagosnál erőteljesebb megszólalást produkál.
A vállalat emellett továbbra sem engedte el nagyteljesítményű, bazárian villogó masináit, amelyek akár egy kisebb klubban, vendéglátóipari egységben is beválhatnak. Ezekhez sokban hasonlít, bár tény, hogy jóval elegánsabb külsővel bír, az idei év egyik nagy durranásának szánt Ultimate Audio SC-UA7, amely 1700 wattos névleges maximális kimeneti teljesítménnyel kecsegtet. A dupla mélysugárzós rendszer közép- és magassugárzóit a ház három különböző oldalán helyezték el, aminek köszönhetően a hangokat 180 fokban szórja szét, ezáltal pedig egymagában alkalmas lehet arra, legalábbis a vállalattól kapott információk értelmében, hogy elvigyen a hátán egy egész házibulit.
Technics
A 2014-ben újjáélesztett Technics életében az idei évben a legnagyobb jelentőségű esemény az SL-1200G, közvetlen hajtású lemezjátszó felbukkanása. Ez azt jelzi, hogy a márkában továbbra is lát fantáziát az anyacég, annak ellenére, hogy azt túlzás lenne állítani, hogy a Technics letarolta a világot az elmúlt másfél évben. Ennek fő oka minden bizonnyal a készülékek meglehetősen magas árában keresendő, mindenesetre a Panasonic helyszínen tartózkodó munkatársai elárulták, hogy terveik szerint a közeljövőben csökkenteni kezdik majd egyes Technics termékek árait, amelyek így utat törhetnek a brandnek a középkategóriában is.
Fül- és fejhallgatók, köztük különleges darabok
2016-ban a Panasonic jó pár fej- és fülhallgatóval lép színre. Utóbbiak között megtalálhatóak a hagyományos kialakítású, hallójáratba illeszkedő darabok (HDE10, HJX21M és HJX6M) épp úgy, mint a kifejezetten sportolásra szánt (BTS50 és BTS30) modellek. E második csoportba tartozó eszközök támogatják a Bluetooth vezeték nélküli technológia használatát, és rendelkeznek beépített mikrofonnal, így akár headsetként is használhatóak.
A HF300/M modell a zárt kivitelű, fülre helyezhető, azaz over-ear típusú fejhallgatók sorát erősíti. Maga a termék könnyű, a fülpárnák puhák és kényelmesek, emiatt a gyártó épp úgy ajánlja utazáshoz, mint otthoni használatra. A vállalat 2016-ban egy kifejezetten televíziózáshoz szánt fejhallgatóval is előállt a WFG20 személyében. A tévéhez csatlakoztatható, vezeték nélküli jeladó működési hatósugara akár száz méter is lehet, és a fejhallgatón elhelyezett gombok a tévé távvezérlőjének használata nélkül teszik lehetővé a hangerő-szabályozást. Ennek a modellnek létezik egy különleges, csontrezegtetéses változata is, amely nem rendelkezik hagyományos fülpárnákkal, hanem a hangszórókat a fülcimpák alá kell helyezni. Ennek a megoldásnak nagy előnye, hogy a környezeti zajokat is jól hallja a felhasználó.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!