Hirdetés
Működés III.
Természetesen az AW1 is megtartotta a többi Nikon 1 fotómasinánál megszokott és megszeretett sebességet: nem csak az autofókusz, hanem az általános működési sebesség és a sorozatfelvétel is nagyszerű élményt nyújt. Így például a készülék képes 5, 15, 30, vagy akár 60 kép/mp készítésére is teljes felbontásban. Kár, hogy a puffer csupán 20 kép elkészítésére ad lehetőséget (mindegy, hogy csak JPEG, vagy RAW, vagy JPEG+RAW van beállítva), mert ha akár csak néggyel többet tudnánk lőni egy gombnyomásra, akkor máris lenne egy 4K @ 24 fps sebességű, RAW-ra képes videokameránk, amivel 1 mp-es snitteket vehetnénk fel témánkról!
A fotómasina további szolgáltatásai, funkciói, melyeket már a korábbi modellek kapcsán bemutattunk:
- Egyszerű panoráma – nem kell mást tennünk, mint nyomva tartani a kioldót és a gépet tetszőleges irányba mozgatni. Ha lenémítottuk a masinát, akkor az egész művelet hangtalanul zajlik. A végeredmény egy 4800 x 920 pixeles panoráma felvétel, ami – tapasztalataink szerint – igen jól van összeillesztve (lásd majd lentebb).
- Mozgó pillanatkép – régi kedvenc, amihez négyféle zenei aláfestést választhatunk. Ezen túlmenően már nem csak NMS, hanem MOV is lehet a kimeneti fájl, tehát tetszőleges videó lejátszóval is visszanézhető a mozgó pillanatunk. További paraméterezési lehetőségek: előtte-utána videó hossza (1/0,6 mp vagy 1,6/0 mp), képstabilizátor (be/ki), expozíciós mód (automata séma választó, P, A, S, M).
- 1200 és 400 fps sebességű videó – felvételkor 1200 vagy 400 kép/mp lehet a videó hossza, a felvétel 2 mp-es lehet mindkét esetben. Lásd majd következő pontunkban bővebben erről.
A különleges funkciók és szolgáltatások – mint azt láthattuk – a strapabírásról szólnak. Minden másban a korábbi Nikon 1 gépeket idézi az AW1, ami egyáltalán nem baj, sőt!
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!