LabelFlash – II.
A lemez mellett alkalmas szoftverre is szükségünk lesz. Az NEC íróhoz jár a Nero egy speciális változata, mellyel mindkét rétegre rajzolhatunk. Hogy éppen melyik felületre készül a nyomat, azt gondosan ki is jelzi. Amikor az adatréteggel próbálkozunk, figyelmeztet rá, de természetesen ide is flesselhetünk címkét. A vizsgálódáshoz a korábbi LightScribe teszthez használt mintát írtuk fel mindkét rétegre. A művelet az előre jelzett 26:49 perc helyett valamivel tovább, 27:12 percig tartott. A folyamat egyszerűbb ábra esetén is viszonylag sok időt vesz igénybe, ugyanis a technológia csak szekvenciális írásra képes. Ez annyit jelent, hogy a teljes lemezfelületen végig kell haladnia az írófejnek, hogy a kívánt részre elérjen; nem tud egyből odaugrani. Természetesen a középtájékra készített felirathoz csak a fél lemezt kell lepörgetni.
Az elkészült nyomat nagyon jól mutatott az adatoldalon is, de a címkés volt a szebb. A divatos kék szín hatását tovább emelte a csillogó felület, amire viszont már az első örömteli fényképezés és mutogatás közben több karc is került. A fotókon nagyon nehéz a tényleges látványt visszaadni, érdemes megismerkedni a technológiával élőben is.
...és címkeoldal egyszeri nyomtatás után
A végterméket összevetettük a korábbi tesztben három futamban elkészített LightScribe lemezünkkel is. A LabelFlash kékje sikkesebb, nincsenek körkörös vonalak. Az ábrák is élesebbek, nincs meg az az érzés, ami a LightScribe-nál, hogy a kép egy zavaró védőréteg mögött van, homályos.
LightScribe és LabelFlash egymás mellett
A következő menettel nem sokat változott a korong minősége. A LightScribe-bal ellentétben itt fölöslegesnek tartjuk a többszöri írást.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!