Hirdetés
Telepítés
Nem csak azért döntöttünk az 1.2-es verzió mellett, mert ez a leginkább naprakész, hanem az 1.1-es használata során gyűjtött tapasztalataink is közrejátszottak. Az 1.1 ugyanis elég bugos volt, több alapvető dolog sem működött a netbookon vele, például nem kezelte egyáltalán a Wi-Fi kártyát, és még a billentyűzet hangerőállító gombjai sem reagáltak (így csak menüből lehetett vezérelni azt), hogy csak kettőt említsünk. Az 1.2 amellett, hogy ezeket már mind kezeli, sokkal szebb és valahogy az egész barátságosabb is, amihez talán egy picit a fiatalos, élénk színvilág, és az apró, itt-ott megjelenő meegonok is hozzátesznek. Ilyen kis kabalafigurákat, azaz meegonok mi is gyárthatunk egyébként az Intel oldalán.
A telepítésnél mindössze egy pendrive-ra van szükségünk, aminek minimum 1 GB-os kapacitásúnak kell lennie, mivel a képfájlok 900 MB körüli méretűek. Verziónként kétféle kiadás közül választhatunk, melyek csupán annyiban térnek el, hogy az alapváltozat Chromium böngészőt tartalmaz, a másikba pedig a Google Chrome-ot integrálták. Mi ez utóbbit töltöttük le, ami egy nagyjából 922 MB-os *.img formátumú fájlt jelentett. Innen a következő lépés az operációs rendszer függvényében változik, de a fejlesztők weboldalán részletesen ismertetik Windows, Linux és Mac OS X esetében is a szükséges teendőket. Windows alól a Disk Imager nevű programra volt szükségünk, ami a pendrive-ot bootolhatóvá teszi, és rá is másolja a képfájlt. Erről már csak bootolni kellett
Ekkor megkezdhettük a telepítést, de előtte volt lehetőségünk a MeeGo installálás nélküli kipróbálására is, afféle Live rendszerként. Maga a telepítés legfeljebb negyed órát vett igénybe, bár ez a pendrive sebességétől is függ nyilván, de tény, hogy nagyon gyorsan kész lettünk vele. Szerencsére már a telepítő részt is sikerült elég egyszerűre és egyértelműre csinálniuk a készítőknek, aminek köszönhetően a kezdő felhasználók is könnyedén boldogulhatnak vele. Mindössze a nyelvet, a billentyűzet-kiosztást, a telepítés helyét, és a dátumot, időt kell megadnunk, a többit intézi az automatika, aminek a végén rögtön egy kész, máris használható rendszert kapunk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!