Próba – Harmony 885
Először a távirányítós fogalomrendszerünknek jobban megfelelő Harmony 885-at próbáltuk ki. Nagyon jó fogása volt, azonnal kézre állt. Talán lehetne egy kicsivel jobb anyagból, és a gombjai is járhatnának elegánsabban. Jó pont viszont, hogy műanyagból vannak, és nem lötyögnek. Először nem értettük, mi lehet az a pici alkatrész, amely mégis mozgolódik a távirányítóban, honnan törhetett le. Aztán rájöttünk, hogy szándékosan van ott, ő a mozgásérzékelő – neki köszönhető, hogy kézbe véve azonnal felkapcsol a kijelző. Ez a funkció letiltható.
Hirdetés
Mérete miatt nem minden gombja érhető el egy fogásból, de ügyeltek rá, hogy az alsó médialejátszós és számos panel sok hasonló gombján is vakon eligazodjunk. Kis dudorokat tettek rájuk, amelyek segítenek a tájékozódásban. Középről a fontos gombok – hangerőszabályzók, csatornaváltók, menükezelők – kéznél vannak. Először úgy gondoltuk, hogy a kijelző két szélén lévő gombok, amelyekkel az aktivitások, vezérelni kívánt eszközök vagy speciális funkciók között válthatunk, kényelmetlenek lesznek, de pár napos használat után kiderül, hogy ezeket ritkán használjuk, és pont jó helyen vannak.
Nagyon látványos a kis kijelző, és hasznosnak is bizonyult. Aktivitásból egyszerre négy jelenik meg rajta, az alatta lévő két gombbal léptethetünk a további oldalakra. Egyszerű beállítót is találunk itt, melyben a leghasznosabb szerintünk az óra.
Ha mégis elrontottuk volna az aktivitások programozását, a „Help” gomb lehet segítségünkre. Ezzel az összetett kombináció minden eleme megismétlődik, és lépésenként megkérdezi, hogy végrehajtódott-e, amivel kiszűrhető a hibás rész. Az egyes készülékek között a kijelző alatti „Device” gombbal, majd a monitor mellettiekkel válthatunk. Ezután előjön az extra gombok listája nyolcas bontásban. Komolyabb tévénél ez akár 10–15 lapos is lehet, ezért érdemes okosan elrendezni a beállítóprogrammal.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!