Kezelés, extrák, vélemény
Vezérlés
A monitor dobozában távirányítót nem leltünk, ami persze hasznos lett volna, de ez ebben a termékcsaládban általánosnak számít. A monitor menürendszerében történő navigáláshoz így a készülékház alján található apró botkormányt kell használni. A grafikus kezelőfelület felépítése logikus, átlátható, kellően sekély, így minden funkció és paraméter hamar meglelhető.
A modell képes együttműködni a vállalat OnScreenControl névre hallgató alkalmazásával, amely lehetővé teszi a legtöbb beállítás szoftveres módosítását. Ez egy remek szoftver egyébként, kellően felhasználóbarát, így tényleg segítséget jelenthet.
Hirdetés
Extrák
Black Stabilizer
Az LG 32UQ85R-W megkapta a cég régebbi monitorainál már megismert Black stabilizer funkciót. Ez aktív állapotában érzékeli a képernyő legsötétebb részét, és megnöveli annak fényerejét a jobb láthatóság kedvéért. Ez a játékoknál lehet hasznos, hiszen így nehezebben tudnak elbújni ellenfeleink a virtuális árnyékban, viszont használatakor kicsit veszítünk a kontrasztosságból.
Hangrendszer
Ma már nem ritkaság, ha egy monitort integrált hangrendszerrel látnak el, és ez az extra innen sem hiányzik. A két darab, egyenként 5 wattos rejtett hangszóró csodákra nem képes, így aki világmegváltó hangminőségre számít, az csalódni fog. A basszusok gyakorlatilag hallhatatlanok, és a megszólalás ebből fakadóan kicsit steril, viszont az is igaz, hogy durva, zavaró hanghibáktól nem kell tartani, és a hangerő is kellően nagy, hiszen képes megtölteni egy kisebb szobát vagy irodát hangokkal.
Kalibráció
Korábban már szó esett arról, hogy a termék mellé jár egy kalibrációs eszköz, az úgynevezett Color Calibration Sensor. Ezt fel kell tenni a készülékház tetejére, az USB-n keresztül csatlakoztatni a monitorhoz, összekötni a gépet és a megjelenítőt USB-vel is, majd elindítani az ingyenes LG Calibration Studio szoftvert. Ezt követően az eszköz lefuttatja az automatikus kalibrációs eljárást, és beállítja a pontos színeket, majd elmenti a Calibration profilba.
Ez a független hardverrel és szoftverrel elvégzett méréseink alapján nem sikerült hibátlanul, a végeredmény messze nem tökéletes. Cikkünk második oldalán láthatóak az értékek, a Calibration profil mutatja az automata kalibrálás eredményét. Persze a mi kalibrátorunk egy sokkal komolyabb darab, ami bárhol elhelyezhető a képernyőn, és pontosabb színbeállításokat lehet vele elérni.
Vélemény
Az LG 32UQ85R-W egy remek kis monitor arra a célra, amire megalkották. Játékra ugyan nem az igazi, de nem is arra szánták, viszont munkára, akár kreatív tevékenységekhez, tehát képszerkesztéshez, videóvágáshoz, illetve multimédiás tartalmak fogyasztásához remek választás lehet. A kezelése megfelelő, hiszen a monitor menürendszere rendben van, és az is pozitívum, hogy az egyes beállítások szoftveresen is módosíthatóak. Kiemeli a tömegből, hogy jár mellé egy saját kalibrációs berendezés, de tény, hogy ez nem működik olyan jól, mint a profibb eszközök, és az LG szoftvere sem annyira kifinomult, mint mondjuk az általunk is használt DisplayCal.
Az is pozitívum, hogy a terméket ellátták hangszórókkal, bár tény, hogy a hangminőség nem tökéletes. A tesztelés során arra jutottunk, hogy a kép minősége teljesen rendben van. A 4K felbontás 31,5 hüvelykes képátló mellett a csúcsot jelenti, a részletesség tehát kiváló. Az is jó, hogy a nagy dinamikatartományú tartalmak kezelése támogatott, és a fényerő elég ahhoz, hogy a HDR érzékelhető legyen. A színgazdagság és a színpontosság átlagon felüli, és a homogenitásra sem lehet panasz, valamint a mozgásmegjelenítés során sem tapasztaltunk anomáliákat. A dizájn terén nem kínál extrákat, külseje visszafogott, semleges. 260 000 forintot kérnek el érte, amivel az ilyen méretű monitorok között a drágábbak közé tartozik, ám a tudása is átlagon felüli, és a mellékelt kalibrátor is megdobja az árát.
LG 32UQ85R-W monitor
elefant
Az LG 32UQ85R-W monitort az LG magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.