Hirdetés
Használat közben, értékelés
27 hüvelyken a Full HD felbontás nem fog rekordot dönteni képpontsűrűségben, ez nyilvánvaló, sokan épp emiatt nem kedvelik ezt a felbontást, mások viszont épp azért szeretik, mert nem kell erőlködni, könnyen olvasható, mellőzhető a még mindig nem százas Windows-beli nagyítás. Nem mellesleg könnyebben kiszolgálható VGA-val a Full HD, mint az amúgy ekkora képátló mellett inkább javasolt és általunk is kedvelt WQHD (2560x1440) képpontos felbontás, ami szintén nem utolsó szempont. Talán éppen ezért nem is akkora probléma, hogy a FreeSync csak 40 Hz-től kezdődik, sőt még mindig jobb, mintha 48 Hz-ről indulna és csak egy szűk tartományban működne.
Túl sok ablakot tehát nem fogunk tudni egymás mellett nyitva tartani, hiszen alapvetően ehhez kicsi a felbontás, de ezt a kijelzőt – mint a G családot átalában – nem munkára találták ki elsősorban, hanem játékra. Ennek megfelelő funkciók is kerültek bele, az említett 1 ms motion blur reduction, ami sajnos nem sikerült túl jól a villogás miatt, vagy a Black Stabilizer, ami játékokban a sötét helyek kivilágosítására szolgál. Emellett említhető még az alacsony válaszidő és input lag párosa, ami szintén ebbe az irányba tereli a témát.
Ami az általános képminőséget illeti, nehéz rosszat mondani. A kalibrálás után jó színeket kapunk, IPS-nez mérten kiváló a kontraszt, túl is teljesíti a specifikációban leírtakat, és nincs vészes glow sem. Ami kevésbé sikerült jól, az az állvány, amire nagyon rá kéne feküdnie a gyártónak, különösen ha már széleskörű állítási lehetőség sincs. Az árat tekintve talán úgy érezhetjük, egy picit megint túllőttek a célon a 66 000 forintot közelítő árcédulával, hiszen van ennél olcsóbb kijelző nagyjából ugyanezekkel a paraméterekkel, de az az igazság, hogy azok között, amelyek a FreeSync-et is tudják, ott a 27MG59G az egyik legolcsóbb modell.
LG 27MP59G
Daywalker
Az LG 27MP59G monitort az LG magyarországi képviseletétől kaptuk tesztelésre.