Hirdetés

LG 23EA63 IPS monitor, a kellemes középkategóriás

Bevezető, külső

Úgy tűnik, az IPS paneles monitorok lassan átveszik a hatalmat a monitorpiacon, és az átlagos vásárlók is kezdik megismerni ezek előnyeit. Persze ez annak is köszönhető, hogy mára egész normális áron lehet hozzájutni nem TN+film panellel szerelt monitorokhoz, noha a TN-esek még mindig nem szorultak ki a boltok polcairól – viszont a panelgyártók inkább a széles látószöget és jobb képminőséget kínáló megoldásokra koncentrálnak.

Az LG is az IPS technológia lelkes terjesztői közé tartozik, és tagadhatatlanul tettek érte, hogy néhány év alatt érzékelhető változás álljon be a monitorok piacán, és hogy a TN panel visszaszoruljon. Ráadásul ezzel az LG továbbra is jól jár, hiszen saját márkanév alatt értékesített flottáján kívül panelgyártóként számos másik cégnek ad el kijelzőpanelt – jelen esetben IPS-t.

Ahogy minden területen, az IPS-nél is van fejlődés, így az LG az e-IPS-ről továbblépett az AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching) panelre az alsóbb kategóriában is. A H-IPS pixelstruktúráját idéző AH-IPS előnye elméletben a nagyobb fényáteresztés, ezáltal csökkenthető a fogyasztás, színhűség tekintetében pedig előrébb jár, mint az említett e-IPS. Az már más kérdés, hogy az AH-IPS és e-IPS közötti különbséget a képminőségben többnyire nem fogjuk észrevenni.

Az LG EA63 családjába tartozó tesztalanyunk is ilyen panellel készül, ráadásul már úgynevezett borderless, azaz keret nélküli dizájnt kapott, amilyet már láthattunk más monitoroknál is (például LG 29EA93, Dell UltraSharp U2913WM, ASUS MX279H). Természetesen a matt felületű panelen a képtartalom valójában bő egy centiméterrel beljebb kezdődik, mint ahol a vékony káva fizikailag véget ér.

Maga a kijelző külsejét és felépítését tekintve nagyon kellemes, hiszen alul is rendkívül keskenyre vették a kávát, amire szálcsiszolt alumíniumborítás és egy LG embléma került. Az előlapot nem csúfították el gombokkal, az érintőgombok alul kaptak helyet, csak a diszkrét feliratok árulkodnak ottlétükről. Az viszont kisebb negatívum, hogy az állványt és talpat elnézve állítási lehetőségekre most sem igazán gondoltak, az egyszerű dönthetőségen és a falra szerelhetőségen kívül más opció nincs. További negatívum, hogy az állvány nem eléggé masszív, a kijelző hajlamos a beremegésre.

A falikonzolt viszont érdemes óvatosan megválasztani, ugyanis a csatlakozók hátrafelé néznek, tehát faltól elálló megoldást kell választani. Ha pedig már szóba került, a bemenetek terén választhatunk D-Sub, DVI és HDMI közül. DisplayPort nincs, de HDMI jelforrás esetén a 3,5 mm-es jack aljzatot is igénybe vehetjük. Ugyanitt látható a tápcsatlakozó is, aminek alakja arról árulkodik, hogy a monitor külső tápegységről kapja a működéshez szükséges energiát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Hirdetés