Hirdetés

LG 29MA73V, a 21:9 képarányú Personal TV

Hirdetés

Bevezető, külső

Érdekes lépésre szánta el magát az LG: a nemrégiben megjelent és általunk is tesztelt, ultra szélesvásznú, 21:9 képarányú kijelző, az IPS paneles LG 29EA93 monitor egy analóg és DVB-C/S2/T tévétunerrel megbolondított testvért kap, amely a Personal TV családban kap helyet. A szintén IPS panelre épülő, 29MA73V típusjelzést viselő modell izgalmas próbálkozás a gyártó részéről, mert az ilyen képarányú tévék nem tudtak széles körben elterjedni az elmúlt években, ugyanakkor a vásárlók mostanság sokkal nyitottabbnak bizonyulnak erre. Legalábbis ha monitorról van szó, hiszen az ultraszéles, 2560x1080 pixel felbontású kijelző több ablak kényelmes elhelyezését teszi lehetővé, miközben a szélesvásznú mozifilmek is jól mutatnak rajta.

A tévé viszont teljesen más terület. Hazánkban nemzetközi viszonylatban nem csak a HD adás, de még a 16:9-es képarány is sokszor ritkaságszámba megy, tehát ekkora kijelzőn furcsán fog kinézni a hagyományos adás – emiatt sokak számára talán pont a tévétuner tűnhet a leghaszontalanabb kiegészítőnek ilyen széles képarány mellett. Kevésbé földhözragadt gondolatmenetet követve azonban ez nem így van, hiszen a monitortévét elsősorban nem a nappaliba, családi sorozatnézésre szánja a gyártó, hanem a számítógép előtt ülő egyetlen személy számára, aki pihenésképp bármikor bekapcsolhatja a tévét anélkül, hogy ehhez másik készülékre lenne szüksége. Másrészt a képfelület mérete azt is lehetővé teszi, hogy akár munka közben is menjen a műsor, mivel kép a képben (PiP) funkcióból sincs hiány – vagy akár fordítva: tévézzünk, amíg a gép végez a munkával (például videókonvertálással).

A termék külsejéről és felépítéséről nem sok újat lehet írni azok számára, akik látták korábbi tesztünket. Említésre méltó eltérés, hogy valamivel visszafogottabb burkolatot kapott a tuneres modell, így nincs sem fehér hátlap, sem krómozott, extra dizájnos talp. A hátlap ezúttal fekete, ami sajnos fényes és szinte lehetetlen megszabadítani az ujjlenyomatoktól, míg a talp egy egyszerű, de elegáns, szintén fekete gyűrű. Szerencsére ennek csavaros rögzítése megmaradt, így mondhatni stabil alapokra került a kijelző. Állítási lehetőség a dönthetőséget leszámítva nincs, de igény esetén fali konzolt is bevethetünk, mert az ehhez szükséges furatok a hátoldalon fellelhetők.


Legnagyobb hibája, hogy nincs kábelrendezési lehetőség, így a hátoldalon mindenfelé tekergőzhetnek a különféle "madzagok"

Az előlapon megmaradt a "borderless" dizájn, azaz a panelt virtuálisan kihúzták a káva széléig, de a kép továbbra is bő 1 centiméterrel (11-12 milliméterrel) beljebb kezdődik. Az alsó sávon meghagyták a szálcsiszolt alumíniumbetétet, de az alsó részt ezúttal középtájon ízlésesen megtoldották, hogy helyet biztosítsanak a távirányító jeleit fogó dupla IR-vevőnek, valamint az állapotjelző LED-nek.

A csatlakozók széles tárházával találkozunk a hátoldalon: dupla HDMI (ebből egy MHL), DisplayPort 1.2, DVI, komponens és SCART bemenet, 3,5 mm-es hangbemenet és fülhallgató-kimenet, továbbá kétféle antennacsatlakozó. Szintén ide került a külső tápegység konnektora is. Sajnos az extra bemenetnek áldozatául esett az USB elosztó (hub) funkció, így erről most le kell mondanunk.

A szolgáltatók kártyái (pontosabban kártyaolvasói) számára is biztosítottak Common Interface foglalatot a hátoldalon, ami elengedhetetlen kiegészítő, ha a kódolt/fizetős adásokat a belső tuner segítségével szeretnénk megtekinteni.

A CI foglalat beleolvad a környezetébe
A CI foglalat beleolvad környezetébe

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés