Yoga használati módok
Nemrégiben teszteltük a Lenovo Flex 2 14 kifordítható billentyűzetes notebookját, amivel minden tekintetben meg voltunk elégedve, mert sokoldalúsága ellenére nem szálltak el az árával. Most pedig bemutatjuk utódját, ami még ügyesebb lett. A Lenovo Yoga 500-at egyes területeken Flex 3-nak is hívják, de azzal, hogy bekerült a Yoga családba, egy nagyon fontos tényt jelöl a Lenovo. Immár még rugalmasabb, nem csak hátrafordítható, hanem 360 fokos kör leírására képes zsanérral szerelték fel, így kettőről négyre nő a felhasználási módok száma.
Alapvetően egy notebookról van szó, ami 14 és 15,6 hüvelykes kijelzővel érhető el, de egyetlen mozdulattal, állvány módban a kijelző alá hajthatjuk a billentyűzetet, ez kedvez az érintőképernyős felhasználásnak, mert nem kell minduntalan fárasztóan átnyúlnunk a csuklótámasz és a klaviatúra fölött. A kijelző fölötti kamera révén a videotelefonáláshoz is ideális. A sátor módot a filmek zavartalan élvezetéhez találták ki, ilyenkor az élére támaszkodik a Yoga 500. Ha pedig rajzolni vagy éppen ölben tartva olvasgatni lenne kedvünk, hanyag eleganciával tabletté hajthatjuk a készüléket.
Szoftverrel is segíti a használati módok közötti gördülékeny átmenetet a Lenovo. A Harmony alkalmazás mindig az éppen aktuális álláshoz ideális eszközöket készíti elő, notebooknál a szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, állványnál a Modern felület érintős alkalmazásait. Sátor módban a médialejátszó, tabletként pedig a webböngésző került előtérbe.
Szintén hasznos szoftveres eszköz a Lenovo DOit csomagja, amiben a SHAREit alkalmazás a legérdekesebb. Segítségével könnyen és gyorsan küldhetünk vagy fogadhatunk állományokat iOS, Android vagy Windows Phone operációs rendszert futtató készülékekről.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!