Computex
PH: Hogy kerültél ki Tajvanra és az ASUS ROG OC Showdown rendezvényre?
Achill3uS: Régebben nem tudtam volna megengedni magamnak egy ilyen utat, és szponzorokat találni rá a legjobbaknak se mindig sikerül, még a G.Skill verseny győzteseinek is önköltségen kellett kirepülnie. Így az egész utat én is saját költségen vállaltam be.
PH: Az ASUS rendezvény előtt ugye megnézted a Computexet is? Hogy tetszett a kiállítás, ahol elég sok extrém tuningos akció folyt?
Hirdetés
Achill3uS: Ez volt az első Computex élményem. Tuningosként és hardverrajongóként mindig is nagy álmom volt a Computexre kijutni és megszemlélni, kipróbálni az újdonságokat, találkozni azokkal a nagy nevekkel, akiknek a munkái nagyban befolyásolták az én „pályafutásomat” is. Úgy éreztem, most jött el az én időm, hogy ezt meg is tudom valósítani.
SniperOZ-vel és sofos1990-nel a Gigabyte standján
A legnagyobb folyékony nitrogénes durranás a G.Skill és a Galax standján volt megtekinthető a négy nap alatt. Előbbinél zajlott a G.Skill OC World Cup végső döntője az online kvalifikáció legjobb hat nevezője között (én sajnos csak a tizenkettedik helyen végeztem), és az úgynevezett World Record Stage, ahol minden nap más és más gyártó (ASUS, EVGA, Gigabyte, Asrock) támogatott tuningosai próbáltak maradandót alkotni. A Galaxnál pedig a World Record Stage mintájára, a Galax által támogatott nagy nevek kaptak meghívást és csillogtathatták tudásukat.
Ezen a két standon kívül máshol nem zajlott extrém OC, de rengeteg újdonság és minden más, ami szem szájnak ingere (booth babes) fellelhető volt a kiállításon. A városban több helyszínen zajlott a Computex, mivel egy stadion méretű csarnokban két szinten nem fért el minden kiállító. Szükség volt a négy napra, ha az ember mindent be akart járni.
PH: Milyenek a nemzetközi elitbe tartozó extrém tuningosok? A megahertzeken és feszültségeken kívül másról is tudnak beszélni?
Achill3uS: Persze, általában ilyenkor nagy téma, hogy ki mennyire messziről utazott ide, a családja hogyan viszonyul ahhoz, hogy itt van és hasonlók. De alapvetően amennyi időnk volt beszélgetni ,azt hardveres témákkal töltöttük ki, hiszen ez a közös érdeklődési körünk.
PH: Kikkel barátkoztál össze személyesen? Milyen gyakran szokott az elit találkozni hasonló eseményeken?
Achill3uS: Az Elite liga krémje ilyen nagy létszámban nem túl gyakran, évente legfeljebb egy-két alkalommal, jellemzően a CES-en és a Computexen jön össze, de vannak, akik közösen tesztelnek, mint például a Team AU tagjai, vagy a német der8auer és az angol 8Pack, illetve az HKEPC tagjai és még sokan mások. Csapatban könnyebb, ha sok komponenst tesztel az ember.
Egykoron OnePageBook volt Achill3uS mentora
Kint mindenki nagyon kedves és közvetlen volt. Régi ismerősként köszöntött Massman és Trouffman a HWbottól, egykori mentorom és jó barátom, az OCXtreme fórum szülőapja, OnePageBook. De nagyon kellemeseket beszélgettem a Gigabyte HQ-ban tett látogatásom során házi tuningosaikkal: sofos1990-nel, Dinos22-vel, SniperOZ-val és Hicookie-val is. De tényleg nem tudom felsorolni a neveket, mert aki a nemzetközi OC közösség tagja és jelen volt, azzal mind váltottam néhány jó szót. Már ezért megérte kimenni! Külön megtiszteltetés volt találkozni kingpinnel, steponzzal, Vivivel, Dancoppal, der8auerrel és 8Packkel.
Egész héten közelről nézhettem végig utóbbiak páros küzdelmét a 4 Way SLI Titan X rendszerrel, amin a srácok úgy cserélték a külső forrasztott VRM-eket, mint más az alsóneműt. Hatalmas munka és rengeteg próbálkozás van egy-egy világcsúcs mögött még ilyen kaliberű tuningosok számára is. Csak a hétvégén elfogyasztottak (megöltek) jó néhány alaplapot és videokártyát.
Der8auer (balra) és 8Pack (jobbra) társaságában
PH: Erős a rivalizálás, vagy inkább bajtársiasan segítitek egymást, megosztjátok a fogásokat, vagy mindenki titkolja a praktikáit?
Achill3uS: Alapvetően mindenki segítőkész és szívesen cserél tapasztalatot, legyen szó szigetelő anyagokról vagy feszültségértékekről, mivel azonos hardverek között is vannak óriási eltérések viselkedésben, tuningpotenciálban, és a fejlődés elengedhetetlen eleme az információ megosztása. A BIOS profilok, részletesebb időzítések és egyéb trükkök már más kérdés, sokan használnak nem annyira elismert, de legális csalásnak nevezhető trükköket, amelyek adhatnak egy-egy eredménynek némi kis pluszt. Elvégre mindig az utolsó néhány tized százalékért megy a verseny.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!