TGIF: csodagyűrű, álompárna, selfie-gomb
A tavasz kezdetével megélénkült az érdekes termékek piaca is. A hasznosságot előtérbe helyezve rögtön említést érdemel egy kickstarteres gyűjtés, ami a Ring nevű terméket valósítaná meg. Ez elvileg sikerülni is fog, hiszen máris összegyűlt a megvalósításhoz szükséges összeg. A gyűrű lényegében egy mozgásérzékelővel ellátott kütyü, ami a felhasználó mutatóujjára húzható fel, és a "levegőbe rajzolva" különféle parancsok kiadására alkalmas. Miután a gyűrű felkerült ujjunkra, Bluetoothon keresztül párosíthatjuk legújabb iOS, Android vagy Windows Phone operációs rendszert futtató okostelefonnal, amelyre lényegében a gyűrű mozgásérzékelés során gyűjtött adatai jutnak el, és amit az adott készülékre írt alkalmazás elemez. Ez lényegében egy összehasonlítás az előre beállított mintákkal, melyek egyezése esetén a parancs végrehajtódik.
Ring
A Ring a fentiek következtében lényegében bármire jó, hiszen mutatóujjal igen sok és részletes információt lehet továbbítani az adott okostelefonra. Magán a gyűrűn egyébként található egy apró érintőfelület, ami arra szolgál, hogy megakadályozza a véletlen parancsok kiadását, azaz a mozgásérzékelés csak akkor működik, ha a felhasználó hüvelykujja hozzáér a gyűrű érintőfelületéhez. Kis idő után a termék egyébként kikapcsol, így újra meg kell tapizni a megfelelő helyen, hogy üzemképes állapotba kerüljön.
Hirdetés
A gyűrű hatféle méretben készül majd, és beépített akkumulátora nagyjából ezer parancs kiadását teszi lehetővé. A megjelenés nyár végén esedékes. A koncepció Kickstarter oldalán már meg is rendelhető 185 dollárért (~42 ezer Ft), de természetesen a startot is meg lehet várni.
Az embernek szüksége van alvásra, de sokan – részben a stressz miatt – meglehetősen nehezen hajtják álomra a fejüket. Nekik próbál segíteni a Sleep Sound Generating Pillow nevű termék, mely lényegében egy zenélő párna. A különböző nyugtató zenék és hanghatások bizonyítottan segítenek az alvásban, és ennek lehetőségét fel is kínálja a szerkezet, hiszen a beépített természetes hanghatások mellett MP3 lejátszókat is támogat, melyekről a saját zenék is lejátszhatók.
Sleep Sound Generating Pillow
Az álompárna persze nem fog komoly hangerővel megszólalni, így jórészt csak a rajta fekvő személy hallja majd a dallamokat, melyek akár 60 percig is lejátszhatók ismétlődve. A nagyjából 20 x 45 x 67 cm-es kiterjedésű párna két (AA) ceruzaelemmel működik és 69,95 dollárért (kb. 16 000 Ft) vásárolható meg az alábbi oldalon keresztül.
Érdekes eszköz a Thanko USB Warm Cold Storage Unit is, ami egy USB interfészre köthető, hűtő-fűtő berendezés. A 73 x 80 x 80 mm-es dobozka belsejében 10°C és 50°C közötti hőmérséklet hozható létre, így bármilyen, beleférő tárgy lehűthető vagy felmelegíthető vele. A végleteket képviselő állapotok előállítása között persze legalább tíz percnek el kell telnie.
Thanko USB Mini Warm Cold Storage Unit
A Thanko USB Mini Warm Cold Storage Unit az alábbi oldalon rendelhető meg 40 dolláros (9000 forintos) áron.
Manapság rendkívül divatos telefonnal a tükör előtt vagy kinyújtott kézzel fényképeket készíteni magunkról. A trendi megfogalmazással élve selfie-nek nevezett dolgot a HISY névre hallgató kis távirányító segítségével egyszerűbben is meg lehet oldani, ha épp kartávolságon kívülről szeretnék fotót készíteni magunkról. Az aprócska eszköz nem igényel semmilyen szoftvert, viszont csak az Apple termékeivel működik, cserébe két évig is üzemképes napi száz képpel számolva.
HISY
A HISY Bluetooth kapcsolaton keresztül csatlakozik az iPhone-okhoz, és lényegében a rajta lévő egyetlen gomb megnyomásának hatására a telefonban lévő kamera elkészíti a fotót arról, amiről szeretnénk, jobbára magunkról. A HISY az alábbi oldalon rendelhető meg 25 dolláros áron (5-6000 Ft).
Fontos információ: a TGIF rovatban felsorolt termékeket a szerkesztőség tagjai nem tesztelték, nem próbálták, és a gyártók többségével nem állunk semmilyen kapcsolatban. Ebből fakadóan minőségükről, használhatóságukról, biztonságukról nem rendelkezünk gyakorlati tapasztalattal vagy információval, így ezek megvásárlása esetén semmilyen felelősséget nem vállalunk! A kellemetlenségek és meglepetések elkerülése végett az itt felsorolt, hazai vagy Európai Uniós képviselettel nem rendelkező cégek termékét mindenki csak saját felelősségére rendelje meg, az adott cég által kibocsátott vagy az adott országra vonatkozó garanciális feltételek alapos áttanulmányozása után!
Heti Szemlénk TGIF rovatába olvasóinktól is szívesen fogadunk tippeket mókás vagy meghökkentő számítástechnikai termékekre, amelyet szívesen megosztanának a többi olvasóval is. A javaslatokat a tgif kukac prohardver.hu címen várjuk. Apróbetűs: A beküldött emailekre nem küldünk választ, a beérkezett ötletekből pedig nem garantáljuk mindnek a megjelentetését, mert szubjektív szempontok alapján válogatunk közülük. A beküldők e- mail címét ígérjük, hogy semmire nem használjuk fel, és senkinek nem adjuk oda.
Abu85, Daywalker, elefant, Kalandor, MLaca, rudi