Nagy API reformok, mobil eszközök padlógázon

Botrányok egész sora, alakuló űrversennyel

Erős hetet zártunk; ahogy a kiállítások és a konferenciák is generálták a híreket, úgy az informatika egyéb szegmenseiben sem pihentek az emberek. Folytassuk tehát a sort most a biztonsággal: az INRIA munkatársa a Microsoft Research segítségével fedezett fel egy évek óta létező SSL (és TSL) sebezhetőséget, amit FREAK névre kereszteltek. Rengeteg weboldalon, de a Safari böngészőben és az Androidban is ott lapul a hiba, illetve azon alkalmazások is védtelenek, melyek az OpenSSL 1.0.1k előtti verzióit használják (és persze a Windows sem maradt ki belőle). A háttérben pedig a politika áll.


[+]

A héten az interneten megjelent egy blogbejegyzés, ami azzal riogatott minket, hogy ellopja adatainkat a Dropbox. Társoldalunk, az IT café is lehozta a hírt, de közben le is teszteltük a szolgáltatást, az eredményről pedig ebben a cikkben írtunk. Csúnya dolgot művelt legutóbbi frissítése során az uTorrent is, amit később ugyan korrigáltak, de sok felhasználót veszíthettek a titokban bevezetett, processzorzabáló bitcoinvadásszal.

Hirdetés

Hazai vonatkozású híreink között írtunk arról, hogy az Externet veszi át a BTel után szolgáltatás nélkül maradt 47-es, 72-es és 93-as körzetben lakókat, a GVH pedig eljárást indított a 29-es körzet miatt, továbbá Székesfehérvárra informatikusokat csábítanak. Sajnos a sajtótájékoztatóval addig variáltak, míg végül csak a közleményből tudtuk meg, hogy hamisításgátló technológiát fejlesztettek magyar tudósok.

Stabilan nő az e-könyv olvasók piaca, de a mobilos adatforgalom közel kétharmadát még mindig a Facebook, a YouTube, az Instagram és a Snapchat adja, ebből pedig a munkahelyen akár még bajunk is származhat. Főleg úgy, hogy sokan készítenek biztonsági mentést az eltűnő oldalakról, vannak, akiket még a robotokra szabott iránymutatás sem hat meg.

Nagy változások előtt áll a Google keresője, a tervek szerint a jövőben a megbízhatóság is egyre fontosabbá válik a rangsorban. Ha már pedig rangsor: az Apple listáján a vöröshajúak hátul szerepelnek, hiába frissített a cég rengeteg kisképpel, hiába a 300 emoji, újra petíció indult, itt leírtuk, miért. Miközben egyesek nagyobb figyelemre vágynak, mások legszívesebben elbújnának. Nekik találták ki az AVG szemüvegét, ami meggátolja a Facebook arcfelismerését. A HP hárommilliárd dollárt fizet az Aruba Networksért, az NXP pedig egyszerűen lenyelte a Freescale-t.


[+]

Egyelőre úgy tűnik, nem lesz olcsóbb a külföldről történő telefonálgatás, győzött a lobbi, marad a roamingdíj. Viták lesznek még bizonyosan, de az Európai Tanács a korábbi, európai parlamenti döntéssel ellentétes eredményű szavazásával három évvel elnapolta az ügyet. Bezzeg az űrharc beindulni látszik, a héten a SpaceX újra történelmet írt azzal, hogy egy kilövéssel két űrszondát is Föld körüli pályára állított. Ez korábban tisztán piaci alapokon működő űrcégnek sosem sikerült.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények