Hirdetés
Házak, tápok
Nagyon régen, jó két és fél éve teszteltük a Cooler Master első Media sorozatos házait, köztük a 260-ast. Akkoriban a várhatóan szerény érdeklődésre hivatkozva nem importálta ezeket a HTPC dobozokat a hazai forgalmazó. Később a CM Media 280 is hasonló sorsra jutott, egész Európában nehéz volt beszerezni. Úgy tűnik, végre megtört a jég, mert idehaza is feltűnt a Cooler Master CM Media 260. Az okosan Hi-Fi (43 cm) szélességűre méretezett alumíniumcsodába elférnek a teljes ATX alaplapok és a szabványos ATX táp is, ráadásul benyel egy 5,25”-os és akár három 3,5”-os meghajtót. A három bővítőkártya-hellyel viszont meggyűlhet a bajunk, mert azokat átalakítóval, az alaplappal párhuzamosan kell betenni. Homlokzata közepén iMON VFD kijelzőnek készítettek elő helyet. A Cooler Master CM Media 260 vételára 35 500 Ft.
Egy tízessel drágább az Antec Fusion, de lényegében jobban megéri az árát. Ugyanis benne van egy csendes, 430 wattos táp és a VFD kijelző is. Az elegáns doboz másfél centiméterrel túllóg a 43-es szélességen, de ezért kiválóan tagolt és jól szerelhető belsővel kárpótol. MicroATX alaplapokat fogad, melyekbe teljes magasságú bővítőkártyákat rakhatunk, és egészen nagy processzorhűtő is befér. A két merevlemez tartóját gondosan rezgéscsillapították. Nem feledkeztek meg a szellőzésről sem, két állítható fordulatszámú, 12 centiméteres lapátkerék gondoskodik a kereszthuzatról. Jó hír, hogy a Fusion már nem csak ezüstszürke, hanem fekete előlappal is megvásárolható.
Lényegesen olcsóbbam megúszhatjuk a Fusionnal azonos belső felépítésű Antec NSK2400-zal. Ebbe a házba az egy helyett két 5,25”-os meghajtó fér, bár le kell mondani a beépített kijelzőről és a nagy hangerőszabályzóról is.
Kiteljesedett a Cooler Master hazai moduláris tápkínálata. Most már 520-tól 1000 wattig válogathatunk lecsatlakoztatható vezetékes megoldásaik között. A termékvonal két részre bontható. A három kisebb – 520, 620 és 700 wattos – a korábbi Cooler Master tápoknál is megszokott, AcBeltől származó kapcsolásra épít, melynek három (az 520 és 620 wattosnál) vagy négy (a 700 wattosnál) részre bontott 12 voltos rendszere van, áganként legfeljebb 19 amperes áramerősséggel és 408, 516, illetve 624 wattos közös terhelhetőséggel. Mind a hármat halk, 12 centiméteres ventilátor hűti, és két PCI Express videokártyákhoz való aljzatot kaptak. Csatlakozók terén is megegyeznek, mindegyikre két hattűs és két nyolctűs PCI Express VGA, tíz IDE meghajtó, hat SATA és két floppy csatlakozó került. A trió tagjainak ára 20 500 Ft, 28 500 Ft, illetve 30 000 Ft.
A két nagy moduláris Cooler Masternek már két főtrafója van, melyek együttesen hajtják a fél tucat 12 voltos szekciót. Két-két 12-es részt meglehetősen brutálisra terveztek, elbírnak akár 28 ampert, tehát kábelkötegük 336 wattal terhelhető. A 850-es akár 768 watt leadására is képes 12 voltos ágain, az 1000-es csúcsa 960 watt. Mindkét tápban 13,5 centiméteres, halk ventilátor dolgozik, és alaposan megrakták őket csatlakozókkal. A négy VGA-aljzatból kettő nyolctűs, és összesen hat kábelt kapunk hozzájuk. IDE egységből ismét tízet, SATA-ból hatot, floppyból kettőt köthetünk a gigantikus Cooler Masterekre, melyek ára 46 000 Ft, illetve 54 000 Ft.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!