Hirdetés

PH gazdaságos játékos PC

Új alaplapok, processzorhűtők és notebookok mellett egy játékra való, de nem túl drága konfigurációt állítottunk össze.

Alaplapok



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 20% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Hirdetés

Az MSI és az Asus után a Gigabyte Intel P45 chipkészletre épülő alaplapjai is megérkeztek a hazai piacra, ráadásul nagy számban. Érdekes, hogy az elvileg középkategóriás vezérlőre több mint 50 000 forintos, bőven csúcskategóriába való megoldással is előrukkolt a Gigabyte, de persze konkurensei is. Az EP45-DQ6 fel van szerelve mindennel, mi szem s szájnak ingere, sőt talán kicsit sok is került rá. Gigabites hálózati vezérlőből például négyet kapunk, és a hátlapon van még 8 USB aljzat, továbbá négy eSATA, melyek az alaplap 10 belső SATA csatlakozójára támaszkodnak. Nem hiányozhat a méretes hőcsöves hűtés, a 12 (virtuális) fázisos processzorellátás sem.

A középkategóriás chipkészletre épülő csúcsmodellnél valószínűleg jobb választás a 46 000 forintos EP45-DS5, vagy még inkább a 40 000 forintos EP45-DS4, de szinte biztos, hogy a többség majd az alig 30 000 forintos EP45-DS3R-t választja. Ennek a lényegesen olcsóbb alaplapnak már csak hat fázis számolható össze a processzorfoglalata körül, de ugyanúgy P45-ös északi és ICH10R déli hídra épül, mint sokkal drágább társai. Szintén kezeli az akár 1600 MHz-es rendszerbuszt is és az 1200 MHz-es DDR2 memóriát, és beletehetünk két Radeont CrossFire-ben. Igaz, hogy csak hat SATA merevlemezt köthetünk rá, és „csak” két gigabites hálózati vezérlője van, de az esetek többségében ennyi is bőven elegendő. Kapunk még nyolccsatornás Realtek ALC889A hangkodeket és FireWire vezérlőt is. A Gigabyte alaplapokra három év a garancia.

Az Asus sem akart kimaradni a sokak számára ingerküszöbnek számító 30 000 forint körüli új, P45 chipkészletes alaplappiacból. A sima P5Q és a jóval drágább P5Q Deluxe közé beállította a P5Q Prót, melyet három év garanciával 28 500 forintért vásárolhatunk meg. Az Asus szerint nyolc valódi fázis látja el a processzort, további kettő-kettő pedig a chipkészletet és a DDR2 memóriát. Bár nem olyan hatalmasat, mint a luxusverziók, de hőcsöves hűtést kapott. SATA merevlemezből a Gigabyte konkurensnél kettővel többet, vagyis nyolcat köthetünk az Asusra, de csak egyetlen gigabites hálózati vezérlője van, nyolccsatornás hangrendszerét viszont fejlettebb, Realtek ALC1200 kodek hajtja. A FireWire és a hároméves garancia itt sem maradt ki a csomagból.

Az elsősorban drága, tuningos alaplapjairól ismert XFX most megcsinálta a nagybetűs Alaplapot, ami nem drága, bőségesen elegendő teljesítményű, sokoldalú rendszer építhető rá, és még tuningolható is. Egy nForce 8200 chipkészlet köré épülő mATX deszkáról van szó, amelybe értelemszerűen AMD processzorokat tehetünk AM2+ foglalattal. Van neki egy elég izmos, integrált grafikus magja, ami könnyedén elboldogul a nagyfelbontású videókkal, és egy kis 3D-től sem retten meg. Ha mégis játszanánk, mellétehetünk egy GeForce 9800 GTX-et, amit teljesen lekapcsol, ha nincs szükség a grafikus teljesítményére. Csatlakozókkal is jól felszerelték a kicsikét, van analóg D-Sub, valamint digitális DVI és HDMI kimenete, hátul négy USB-je, egy gigabites Ethernetje és eSATA-ja is. További hat SATA tárat és két IDE-t köthetünk még a lapra, amiről a hőcsöves hűtés és a tuningos BIOS sem maradt le. Vételára kétéves garanciával 18 900 Ft.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt