Ajánlatok az év második félidejére

Hűvösebb még nem lett, akciók azonban továbbra is vannak, érdemes lehet hardvert vásárolni ilyenkor is.

Processzorok, grafikus kártyák


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Bár már a nyakunkon vannak a harmadik generációs AMD Ryzen processzorok, a jelen állás szerinti aktuális szériát sem kell még leírni. Az általunk is tesztelt, most három év garanciával 25 500 forintos áron kapható Ryzen 3 2200G-t igen jó választásnak tartjuk, ha egy olcsó, általános felhasználásra szánt konfigurációt szeretnénk összeállítani.

A kupak alatt négy darab, egyenként 3500 MHz órajelű processzormag dolgozik, melyeket a Radeon Vega 8 integrált grafikus vezérlő egészít ki. Utóbbi akár egyszerűbb játékok számára is elegendő teljesítményt biztosít, persze ebben az esetben meg kell elégednünk az alacsony felbontással és a visszavett grafikai teljesítménnyel.


[+]

Alapórajel tekintetében egy százassal kevesebbet nyújt a szintén három év garanciával forgalmazott, 43 400 forintos Ryzen 5 2600, a magok száma viszont kettővel több, mindezt ráadásul teszi úgy, hogy a TDP érték maradt 65 watt. Kapunk SMT-t, ezzel lehetővé téve a 12 szálas munkavégzést, az IGP viszont kimaradt.


[+]

Újabb két plusz fizikai magot kapunk, amennyiben a 66 700 forintos Ryzen 7 2700-at választjuk, mely ráadásul már 12 nm-es gyártástechnológiával készült, ellentétben az előző bekezdésekben említett duó 14 nm-ével, ennek is köszönhetjük például azt, hogy a maximális TDP még mindig csupán 65 W. A 4,1 GHz-es boost órajel nemcsak a játékokban, hanem az egyéb, nagy teljesítményt igénylő feladatoknál is jól fog jönni, az RGB világítással is megáldott Wraith Spire hűtő viszont egyértelműen azoknak a gamereknek szól, akik szeretik, ha sötétben is gyönyörködhetnek számítógépházuk tartalmában. A garancia ennél is a modellnél is 3 évre szól.


[+]

Ha már a játékok is szóba kerültek, nem maradhatnak ki a grafikus kártyák sem. Az NVIDIA oldaláról jelenleg a GeForce GTX 1650 képviseli azt a belépőszintet, ami akár a mai komolyabb címek esetében is használható mennyiségű másodpercenkénti képkockát képes megjeleníteni. A három év garanciával 58 260 forintért hazavihető Gigabyte GTX 1650 Windforce OC 4G nem tűnik egy rossz ajánlatnak, főleg úgy, hogy a referenciaértékhez képest emelt, 1665 MHz alap- és 1785 MHz boost órajellel dolgozik.


[+]

A gyártónál maradva megemlítenénk a 295 470 forintért gazdát kereső RTX 2080 Aorus Xtreme Waterforce 8G modellt is; esetében a három év gyártói garancia helyett most négyet kapunk. Ez a szörnyeteg nem csak azért érdekes, mert előre felszerelték egy 240 milliméteres radiátort is magába foglaló kompakt vízhűtéssel, hanem mert az alaplapról is vezérelhető RGB LED-eket sem spórolták le róla, a dizájn pedig azok szívét is megdobogtathatja, akik egyébként nem rajonganak az efféle díszítésekért. Persze teljesítményben sincs szégyenkeznivalója, az 1890 MHz-es boost órajelnek és a 8 GB memóriának hála várhatóan még évekig nem kell majd aggódnunk amiatt, hogy elindíthatjuk-e a legújabb játékokat vagy sem.

Adattárolás, hálózat

Önálló és nagy összehasonlító tesztünkben is jól vizsgázott a Kingston A1000 SSD, ár/érték arányban pedig kifejezetten ajánlott vételnek számít. Ilyen áron nem is csoda, hiszen hároméves gyártói garanciával 13 300 és 21 000 forintos összegért vesztegetik a 240 és a 480 GB-os verziót.


[+]

Az M.2-2280 formátumú NVMe SSD x2-es PCIe 3.0 csatolófelületen keresztül kommunikál alaplapunkkal, az adatokat pedig a Phison PS5008-E8 kontroller által vezérelt Toshiba BiCS TLC NAND memóriachipek várják. Az AES-256 bites titkosítással is felvértezett meghajtó kapacitástól függően változó TBW értéket tud felmutatni, ez a 240 GB-os verziónál 150, míg nagyobb tárhellyel rendelkező párjánál 300 TB.


[+]

Sebesség tekintetében némi előrelépést jelent az általunk szintén alaposan kivesézett Samsung 970 EVO Plus, bár némileg drágább is, ám a nagyjából 36 000 forintos vételárért cserébe jóval több, 60 hónap garanciát kapunk. A meghajtó legfőbb alkatrészei a Samsung saját fejlesztései, a vezérlő szerepét a Samsung Phoenix tölti be, az adattárolásért pedig a 96 rétegű 3D TLC NAND chipek felelnek. A Kingstonokkal ellentétben ez a modell már PCIe 3.0 x4 csatolót használ, valamint megkapta az NVMe 1.3 interfészt is.


[+]

Persze a lokális adatelérésen túl is van élet, egy jó routerrel pedig kis túlzással miénk lehet a világ összes digitális tartalma. A 2,4 és 5 GHz-es sávon is kommunikálni képes ASUS RT-AC65P például ilyennek számít: 1750 Mbps elméleti maximum adatátviteli sebesség, 5 darab Gigabit Ethernet port és három külső antenna igyekszik garantálni, hogy ne a router legyen a szűk keresztmetszet otthoni hálózatunkban, ráadásul az USB 3.1 portnak köszönhetően akár külső merevlemezt is ráköthetünk, ezzel hálózati adattárolót faragva belőle. Vételára 3 év garanciával most csak 24 900 forint.


[+]

Több kategóriával drágább a 3 év garanciával 81 900 forintért kapható ASUS RT-AC88U, cserébe jóval több szolgáltatást is kapunk a pénzünkért. Persze már az olyan specifikációk is egy jó terméket ígérnek, mint az IEEE 802.11ac szabvány, a kétsávos működés, a 3167 Mbps adatátviteli sebesség, a 4 külső antenna vagy a 8 darab Gigabit Ethernet port, de ha ez nem lenne elég, az egész koncepciót a játékélményre hegyezték ki. Ennek köszönhetően a router ultraalacsony késleltetéssel dolgozik, továbbá képes a kihasználtság alapján elosztani a sávszélességet, így például ha játszunk, akkor szinte minden erőforrást arra áldoz fel, hogy minél minőségibb kapcsolaton keresztül tudjuk élvezni a multiplayer játékmeneteket.

Perifériák, ház, notebook

Kevés az olyan sokoldalú gépház, mint a nemrég bemutatott Cooler Master Q500L, melyet most 16 900 forintért vihetünk haza. A legfeljebb ATX méretű alaplapokat fogadó eszköz legnagyobb húzása, hogy nem csak állítva, de akár fektetve is használhatjuk, köszönhetően a gumírozott oldallaprögzítő csavaroknak. Az I/O panel helye változtatható, ahelyett ugyanis, hogy az érdekes mintázatú porszűrővel borított előlapra tették volna, inkább az üveg oldallapra szerelték, melyet kedvünk szerint forgathatunk.


[+]

A telepíthető VGA legfeljebb 360 mm hosszú lehet, a processzorhűtő magassága pedig 160 milliméterben limitált. Meghajtók szempontjából legjobb esetben négyet szerelhetünk be 2-2 felosztásban (3,5 és 2,5 hüvelykes példányok), ha pedig valamilyen oknál fogva nem szeretnénk léghűtést használni, nyugodtan alkalmazhatunk vízhűtést, a ház alkalmas az ehhez szükséges radiátorok rögzítésére.


[+]

Nem árt, ha vezérelni is tudjuk számítógépünket, és látjuk is, amit csinálunk, ezért a Gigabyte palettájáról is készültünk két termékkel. Az első a 159 630 forintos Aorus KD25F monitor, melynek vékony kávájában egy 24,5 hüvelyk képátlójú, Full HD felbontású TN panel teljesít szolgálatot. Jó játékos monitor lévén adott a magas – egészen pontosan 240 Hz-es – képfrissítési ráta és a VESA Adaptive Sync támogatás, ami pedig meglepő az ilyen kategóriájú megjelenítőktől, az a 100%-os sRGB színtérlefedettség. Az RGB világítással is megspékelt hátoldalon egy DisplayPort, két HDMI, egy 3,5 milliméteres jack és két USB 3.0 csatlakozót találunk.


[+]

A gyártótól érkező második ajánlott perifériánk az Aorus K7 RGB mechanikus billentyűzet, mely nevéhez híven nincs híján a színes kis LED-eknek, ezek tulajdonságait a cég saját szoftverén tudjuk finomhangolni. A 30 570 forintos, numerikus paddal is ellátott billentyűzet amerikai kiosztással rendelkezik, lebegni látszó kupakjai alatt pedig Cherry MX Black switchek várják, hogy jól megdolgoztassuk őket. A klaviatúra egy 2 méter hosszú, USB csatlakozóban végződő vezetékkel köthető össze a számítógéppel, a tartozékok között pedig olyan jóságokat találunk, mint a szövet hordtáska, a gombkiszedő szerszám és a nyolc darab tartalék kupak.


[+]

Persze vannak, akiknek egyáltalán nem opció egy asztali gép, mert iskolában vagy útközben szeretnék használni, számukra jó belépőszintű ajánlat lehet az éppen akciós, mindössze 124 990 forintos Dell Vostro 3568. Ezért az összegért a gépben kétmagos Intel Core i3-7020U processzort kapunk 4 GB DDR4 memória és egy 1 TB-os HDD társaságában, mely egyszerűbb irodai feladatok elvégzésére és böngészésre is megfelelő lehet. A Full HD felbontású, 15,6 hüvelykes, matt monitort a processzorba integrált Intel HD Graphics 620-as IGP hajtja meg, a működéshez szükséges energiát pedig 40 wattórás akkumulátor biztosítja.


[+]

A numerikus paddal is ellátott, magyar kiosztású billentyűzetet is magába foglaló alsó rész két oldalán három USB portot, SD kártyaolvasót, HDMI és VGA képkimenetet és Gigabit Ethernet csatlakozót találunk, utóbbi helyett az IEEE 802.11ac szabványú Wi-Fi modult is használhatjuk a vezeték nélküli hálózatokhoz való csatlakozásra. Külön pozitívum, hogy a három év garanciát is magába foglaló árba még a Windows 10 Home operációs rendszer is belefért.

Drónok, adapterek

A technológia iránt érdeklődők számára nincs is jobb elfoglaltság a nyár közepén, mint egy kis drónreptetés. A Mobil Digital kínálatában több árkategóriából is lehet válogatni; ajánlatunk legolcsóbb tagja a 13 200 forint körüli áron megkapható Sym X26, mely méretre nem túl nagy, mindössze 13 cm széles, ennek megfelelően repülési ideje is elég szerény, csupán 6 percig repkedhetünk vele.


[+]

Az egy év garanciával forgalmazott gépmadárhoz egy 2,4 GHz frekvencián kommunikáló távirányítót is mellékelnek, ettől nagyjából 70 méteres távolságra küldhetjük el az eszközt.


[+]

21 400 forintért – szintén egy év garanciával – egy ránézésre komolyabbnak tűnő masinát is kaphatunk a Syma Z1 személyében, melynek bár igaz, hogy csak egy perccel hosszabb a repülési ideje, a vezérlés már okostelefonon keresztül történik, mellyel a gép orrán elhelyezett, 720p felbontású kamera élőképét is figyelemmel kísérhetjük.


[+]

Nagyjából négyszer ennyi pénzért, vagyis 80 000 forintért, ugyanennyi garanciával kapható az Overmax X-Bee Drone 9.0 GPS, amiben a nevéből sejthető módon már GPS is található, ezzel lehetővé téve például, hogy kövesse azt a személyt, aki telefonja segítségével irányítja, illetve hogy teljes lemerülés előtt automatikusan visszatérjen a „pilótához”. A Full HD kamera digitális stabilizátort is kapott, a háromfázisú motor pedig kefe nélküli technológián alapszik, ezzel csökkentve a drón karbantartásigényét.


[+]

Utoljára két, hálózati aljzatba illeszkedő eszközt hagytunk. A 2800 forintos Media-Tech Global Traveller egy egyszerű, két USB porttal ellátott utazóadapter, mely jól jöhet az észak-amerikai, egyesült királyságbeli és az európai konnektorok közti átjáráskor.


[+]

Az 5950 forintot kóstáló Media-Tech Smart Socket Wi-Fi már egy érdekesebb megoldás: a beépített IEEE 802.11b/g szabványú Wi-Fi modul segítségével okostelefonunkkal távolról tudjuk áramtalanítani az aljzatba csatlakoztatott eszközöket, például a lámpákat vagy egyéb műszaki cikkeket. Az applikáción belül ráadásul lehetőségünk van időzítővel megadni, hogy mennyi idő elteltével kapcsoljon le automatikusan az áramellátás.

SidCorky

Azóta történt

  • Generációváltás előtt

    Felkészült a piac az új AMD termékekre, de szerencsére nemcsak ezek között találunk megnyerő ajánlatokat.

  • Újdonságok a hétvégére

    Nem állunk le a friss komponensek ajánlásával: ezúttal a notebookok mellett új Ryzeneket és RTX Super videokártyákat hoztunk.

  • Akciós árak a strandra

    A hőségben az akciós hardverek száma is csökken, de azért néhány tápegység, RAM és kiegészítő akadt ezen a héten is.

  • Augusztusi ajánlatok

    Bár tombol a nyár, akciók ilyenkor is vannak: számítógépházak, alaplapok, notebookok és gamer kiegészítők kerültek listánkra.

Előzmények

  • Hazai pálya: forró ajánlatok

    A rekkenő hőségben több notebook, merevlemez, tápegység és autós kiegészítő ára is kellemesen összement.

  • Akcióválogatás nyári napfordulóra

    Notebookok, márkás PC, sok processzor, tápegység és pár ígéretes ház került a héten terítékre.

  • Olvadnak az árak

    Heti ajánlónkba játékosoknak szánt hardverek, pár forró grafikus kártya, RAM és Ryzennel szerelt notebook is belefért.

  • Ajánlatok víz mellé

    Eshet eső, fújhat a szél vagy lehet meleg: a most következő ajánlatok minden szituációban jól jöhetnek még nekünk.

Hirdetés