Hardverújdonságok érkeztek az olimpiával

Hirdetés

Házak

Két komoly házzal bővült a Thermaltake hazai kínálata. A korábban nálunk is szereplő Level 10 GT egyszerűsített változatának tekinthető a Level 10 GTS. Megtartották a leglátványosabb külső elemet, vagyis az oldalról elérhető négy merevlemezhelyet, de az eredeti Level 10 széttagolt belső elrendezését és szokatlan felső nyúlványát egyszerűbb, konvencionális vázra cserélték. A 462 mm magas és 510 mm mély házba ATX alaplapok és legfeljebb 315 mm hosszú grafikus kártyák férnek, a szellőzésről elöl világító, 200 mm-es, hátul pedig hagyományos, 120 mm-es ventilátor gondoskodik, de felülre és oldalra is tehetünk még egy-egy 200 mm-est, alul, a táp előtt pedig 120 mm-es helyet alakítottak ki. Aki vízhűtésben gondolkodik, a ház teteje alá dupla radiátort szerelhet. A Thermaltake Level 10 GTS a szokásos fekete mellett fehérben is kapható, mindkét esetben 28 804 forintért, és három év garancia vonatkozik rá.

Tavasszal mutatkozott be a Thermaltake felsőkategóriás Armor sorozatának Revo elnevezésű tagja, melynek tervezésénél a maximális szellőzés volt a meghatározó szempont. Ennek megfelelően olyan, mint az ementáli sajt, tele van lyukakkal, de az Armor családra jellemző két vaskos oldallemezt megtartották az előlapon. A megfelelő légáramlat kialakításáról három 200 és egy 140 milliméteres ventilátor gondoskodik, melyeket az előlapról vezérelhetünk, de akár továbbiakat is beszerelhetünk, illetve a tető alá itt is befér egy vízhűtéses dupla radiátor. Meghajtóhelyekből négy külső 5,25 hüvelykeset és hat belső 3,5 hüvelykeset kapunk, ezen felül a tetőre telepítettek egy 2,5 vagy 3,5 hüvelykes tárakat fogadó dokkolót, mellette pedig van két USB 3.0 és egy eSATA csatlakozó is. A Thermaltake Armor házai soha nem voltak olcsóak; a Revo három év garanciával 47 930 forintba kerül, és a klasszikus fekete mellett fehérben is megvásárolható.

Új házzal rukkolt elő a Cooler Masterhez tartozó CM Storm is. Korábban az volt a jellemző, hogy a játékos márka házai az anyacég bejáratott vázaira épülnek, a Stryker viszont szakít ezzel a hagyománnyal. Látványos, fehérre festett vázát korábban csak fekete alternatívájánál, a Troopernél láthattuk. A 605 milliméter magas és majdnem ilyen mély ház belseje különösen tágas, a legnagyobb alaplapok és grafikus kártyák is lazán elférnek benne, melléjük pedig akár egy tucatnyi merevlemezt vagy egyéb adattárat tehetünk. A szellőzésről gyárilag elöl két 120 milliméteres, felül egy 200 milliméteres, hátul pedig egy 140 milliméteres ventilátor gondoskodik, melyek sebessége az előlapról szabályozható. Ráadásul előlapi 2,5 hüvelykes merevlemez dokkolót, seregnyi USB 3.0 csatlakozót és a tetőre még egy szállítást segítő vaskos markolatot is kapunk. A hatalmas és jól felszerelt CM Storm Stryker nem éppen olcsó, három év garanciával 53 860 forintba kerül.

Szöges ellentéte a fenti óriásoknak a Cooler Master Elite 120. A múltkor kipróbált, lapos Elite 100 után most egy magasabb dobozt szabtak a Mini-ITX alaplap köré, amibe akár igazi erőgépet is építhetünk. Grafikus kártyából 343 milliméteres is elfér benne, processzorhűtője legfeljebb 65 milliméter magas lehet, és fogadja az ATX tápokat. Adattároló részlege elsőrangú, a klasszikus, 5,25 hüvelykes optikai meghajtó alá három 3,5 hüvelykes vagy négy 2,5 hüvelykes merevlemezt, esetleg SSD-t tehetünk. Az ilyen kis házak egyik nagy problémája a szellőzés szokott lenni, de az Elite 120-nál ez nem lesz gond, ugyanis két 120 milliméteres és egy 80 milliméteres ventilátor szerelhető bele. Jó hír, hogy a Cooler Master új aprósága nem is olyan nagyon drága, három év garancia vállalása mellett 15 990 forintot kérnek érte.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények