Akkus Wi-Fi adatmegosztó testközelből, a Hamától

Próba, értékelés

A Hama Wi-Fi megosztója 150 Mbps-os elvi csúcssebességű n-es Wi-Fi hálózatot hoz létre, de teljesítménye elmaradt a klasszikus routereké mögött, nyilván azért, hogy a véges tápellátás lehetőleg sokáig kitartson. Számítógéppel próbálva legfeljebb 400 kB/s-os csúcssebességet értünk el, de ezt a csatornánkénti tempót akkor is tartotta a készülék, ha egyszerre két gépről olvastuk, három párhuzamos adatátvitelnél pedig 1 MB/s körül volt az összesített sebesség. Hatótávolság szabad rálátással nagyjából 10-12 méter, egy falon keresztül még 200 kB/s-os sebességet kaptunk, amivel egy hotelszobában, tárgyalóban vagy egyetemi előadóteremben még éppen jól használható.


[+]

Androiddal csatlakozva valamivel alacsonyabb sebességet kaptunk, ami nyilván a Samsung Galaxy S3 Mini és Sony Xperia L okostelefonok számítógépeknél szerényebb Wi-Fi moduljának tudható be. Azért pár kép és dokumentum átmásolásához így is elég fürge volt a rendszer még három párhuzamos másolás esetén is.

Ami a töltést illeti, a 2600 mAh átlagos telefonoknál két teljes töltéshez elegendő. Ehhez egyamperes áramerőssége biztosít a kis töltő, tehát nem lepődtünk meg rajta, hogy egy klasszikus mobiltöltőnél úgy 50-60%-kal több idő kellett neki az akku feltöltéséhez. Azt azonban nem szabad feledni, hogy az akkumulátor összességében nem túl nagy, ha Wi-Fi elosztó üzemmódban használtuk hosszabb ideig az eszközt, akkor már nem biztos, hogy maradt benne elég tartalék telefontöltéshez is.

Értékelés

Összességében a Hama Wi-Fi megosztóját egy nagyon ügyes és sokoldalú eszköznek tartjuk, aminek számos funkciója mellett legnagyobb erénye kompaktsága. Ha külön veszünk egy alap Wi-Fi routert és egy kis mobil akkut, akkor ugyan olcsóbban kijöhetünk a készülék 21 990 forintos áránál, de nagyobb „gépparkot” kell majd magunkkal hurcolnunk, így utazáshoz rendkívül praktikus lehet a mindössze 100 grammos Hama Wi-Fi megosztó Pro eszköz.

rudi

  • Kapcsolódó cégek:
  • Hama

Azóta történt

Előzmények