Képi világ
Alacsony felbontásban
A tévébe egy közepesnek mondható analóg tuner került, amelynek különlegessége, hogy a csatornák legtöbbjét kimondottan korrektül jeleníti meg, viszont néhány kiválasztott ellenségével mostohagyerekként bánik. Brutális, a képet nézhetetlenné tevő hibákkal nem találkoztunk, ami egy tuner esetében abszolút pozitívum, viszont bosszantó apróságokkal annál inkább.
Ilyenek például a képernyőn végigszaladó feliratok, amelyek hajlamosak voltak zöldes-rózsaszínbe átfordulni olykor. A ferde vonalak párszor idegesítően beremegtek, és általánosan elmondható, hogy az egyébként is alacsony felbontású tartalmakon néha mintha egy gombnyomással megfelezték volna a képpontok számát. Ahol a világos-sötét részek gyakran találkoznak, szintén előjöhet a vibrálás, tehát például egy szaladó zebra, vagy a Juventus focicsapatának csatára olykor úgy festett, mintha megmártogatták volna rózsaszín és zöld festékes vödörben.
A számítógépes, illetve konzoltartalmak viszont semmiféle problémát nem okoztak neki. Míg a tévéadásokat 3-4 méternél közelebbről nem nagyon ajánlott nézni, addig játék vagy netezés esetén akár 2 méterre is lehuppanhatunk a tévétől.
Hirdetés
Digitális adások
A csatornakeresés a digitális adások esetén is viszonylag gyors és egyszerű, meglehetősen hamar megtalálja az adókat a tuner. Mivel az Antenna Hungária február 4-én növelte a jelek erősségét, ezért joggal számítottunk arra, hogy nem lesz semmi gond, még akkor sem, ha egy szimpla szobaantennát használunk. És nem is kellett csalatkoznunk, ráadásul a készülék képes energiával ellátni az antennát, tehát azt nem kötelező bedugni a hálózati áramforrásba. A kép minősége rendben volt, főleg persze a HD adások esetén. Zavaró képhibákkal, zajosodással egyáltalán nem találkoztunk.
EPG
Persze, hogy az Elektronikus programfüzet sem maradhatott ki a készülékből. Ám, mint annyi más funkció, ez sem érhető el közvetlenül a távirányítóról. A külső kurzor felső gombjának megnyomása után kell kiválasztani az EPG-t, és utána turkálhatunk a műsorok között. Sajnos itt is inkább a látványos megjelenésre koncentráltak a fejlesztőmérnökök, mint a funkcionalitásra. A nagyméretű cellák miatt csak egyetlen (!) műsort láthatunk előre, és az adók közül is csupán nyolc fér fel egyszerre a táblára. Persze a nyilak megnyomásával lépdelhetünk előre az időben és más csatornákhoz is eljuthatunk, csak hát ez nem túl kényelmes megoldás így.
A műsorokkal kapcsolatos információk persze elérhetőek, ám szintén kicsit körülményesen, hisz pont három gombnyomás után juthatunk el hozzájuk. Ez pedig sok. A tizedik program után inkább hagyja az egészet az ember a csudába, és inkább megnézi valamelyik erre szakosodott netes oldalon azt, amire kíváncsi. Elméletileg kérhetünk értesítést, ha kezdődik egy kiválasztott műsor, de ezt nem tudtuk belőni. Mindent összevetve, az Elektronikus Programújság kezelése nehézkes, lassú, és sokszor eltéved az ember menet közben. Mivel a távirányítón nincs feltüntetve, hogy melyik gomb mire szolgál, ezért sokszor rosszat nyomkodtunk, ezután pedig kezdhettük a procedúrát elölről. Nincs mit tenni, vagy megszokja az ember, vagy idegbajt kap.
Nagyfelbontásban
A modell képes a Full HD felbontás megjelenítésére, és ezt ráadásul tökéletesen teszi. A képi világ természetes, nyoma sincs a túlszaturáltságnak. Másfél méterről már tökéletesnek találtuk a minőséget, úgyhogy aki szereti, ha minél jobban kitölti a látómezejét a kép, annak ez a modell jó választás lehet. Azt azért meg kell jegyezni, hogy a beépített médialejátszó nem muzsikált túlságosan fényesen, szóval valamilyen külső eszközre mindenképp szükség van ehhez.
A színvilággal teljesen elégedettek voltunk. Bár a mostani trendektől eltérően a tónusok a szokásosnál harsányabbak, ennek ellenére az összhatás mégis rendben van.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!