Hirdetés
Szerelés
Bár „csak” midi toronyháznak nevezhető, az 5000D ebben a kategóriában azért a nagyobbak közé tartozik, ami eléggé megkönnyíti a számítógép összeállítását. A tálcára a gyártó előre felszereli az ATX alaplapok rögzítésére szolgáló távtartókat – ezek közül a középső egy pozicionáló tüske, a többi viszont egyszerű anya. A kiegészítők között további három ilyen távtartót is kapunk, így microATX-re vagy Mini-ITX-re is nagyon könnyű váltani, elég csak a betűkkel megjelölt helyre becsavarni ezeket.
Mivel hely bőven van, az I/O pajzs benyomása után a processzorral és hűtővel felszerelt alaplapot könnyen a helyére tehetjük, de még mielőtt ezt megtennénk, ATX vagy E-ATX lapoknál érdemes kiszerelni az előző oldalon említett, hajlított takarólemezt, mert különben nem lesz egyszerű dolgunk a kábelek átvezetésekor. Miután az alaplap a helyére került, már áthozhatjuk erre az oldalra a vezetékezést: a 24 tűs ATX, a kiegészítő P4 és a PCIe tápoknak is bőven találunk nyílásokat, de az alaplapi tűsor (bekapcsoló és reset gomb, LED-ek, USB portok stb.) is könnyen hozzáférhető. A többinél merevebb kábeleket használó USB 3.0-s konnektor okozhat ugyan nehézséget, de hogy itt se kelljen egy csúnya hurkot néznünk, a Corsair egy 90 fokos könyököt is mellékel.
Miután a kábelek átvezetése megtörtént, jöhet a csatlakoztatás. Az alaplaphoz kerülő konnektoroknál sima az ügy, a VGA plusz tápvezetékeinél viszont lehetnek gondok: ha hosszabb kártyát használunk, akkor bizony a grafikus adapter a légterelő- és takarólemez fölé lóg, tehát ilyenkor először vissza kell szerelni ezt a lemezt, és csak utána szerelhető be a kártya.
Ami a hűtési lehetőségeket illeti: gyárilag két ventilátorral érkezik az 5000D, ezek 12 cm-esek és 1350 rpm a maximális fordulatszámuk. Egyikük elöl, másikuk hátulra került gyárilag, és ha szükséges, rengeteg további légkavaró és/vagy radiátor is elhelyezhető, hely ugyanis bőven van, akár az előlap mögött, akár a fedlap alatti részt nézzük.
Egyedül akkor lehetünk gondban, ha az előlap mögötti és az alaplapi tálca előtti részt is használni szeretnénk, de azért ez elég extrém helyzet. Minden pozícióban bőven találunk furatokat a csavarokhoz, és a gyári kiegészítők között a ventilátorok rögzítésére szolgáló, önmetsző menetű példányok is helyet kaptak. És ha már a kiegészítők: műanyag kábelkötegelők helyett nem kevesebb mint 12(!) darab tépőzáras szíj is érkezik a házzal, így a kábelezés gusztusos elrendezése tényleg gyerekjáték, ráadásul hely is van mindenre bőven.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!