Hirdetés

Cooler Master Elite 430 Black - fekete és jó

Bemutatjuk a Cooler Master alacsony árú, mégis átlagon felüli minitornyát.

Hirdetés

Belső

Belül a már emlegetett fekete festés mellett is akad még némi extra. Igaz, hogy szerszám nélküli rögzítő nem jutott minden meghajtóhelyre (azért annyi van, amennyi egy átlagos konfighoz kellhet), de az alaplap tálcáját a legfrissebb divat szerint kivágták a processzorfoglalat környékén, szóval hátlapi merevítőt igénylő, nagyobb hűtőket is felszerelhetünk majd az alaplap kiszerelése nélkül.

Rengeteg a szellőzőnyílás a házon, ezért felmerül a kérdés: megoldották rendesen a porszűrést? Részben. A felső két helyen, elöl és alul a tápnál van (viszonylag) könnyen kiszerelhető és tisztítható szűrő, de hátul (mondjuk ez úgyis kimeneti nyílás, szóval nem kell) és alul csak a ritka rácsban bízhatunk. Legalább az utóbbit érdemes lett volna betömni, akár a tápos szűrő meghosszabbításával. Az alábbi képen érdemes megfigyelni, hogy az alaplap felső pereme mennyire közel van a tetőhöz. Széles processzorhűtő vagy komolyabb bordarendszerrel ellátott alaplap fölé minden bizonnyal nem fér már ventilátor vagy vízhűtés radiátora, legfeljebb a ház tetejére, kívülről, rondán.

Mondjuk egy öt kilónál könnyebb házat szerintünk nem ajánlatos nehéz pumpával, radiátorral, puffer tartállyal megterhelni, arra valami masszívabb váz ajánlatos. Azért az alaplaptálca peremét és a meghajtóhelyek vázát is kellően megerősítették ahhoz, hogy egy átlagos konfiguráció súlya alatt ne rogyjon össze a szerkezet. Mivel az előlap is könnyen – egy határozott rántással – lejön, maga a sok szellőzési lehetőséggel bíró váz jó alap lehet komolyabb moddoláshoz. A fémlemezek peremeit szépen eldolgozták, veszélyes éllel nem találkoztunk.

Meglehetősen egyszerű volt szerelni a Cooler Master Elite 430 Blacket, anak ellenére, hogy nincs benne az átlagosnál több hely. Egyetlen részlettel dolgoztunk meg komolyabban, a fémből kitörendő előlapi meghajtók és hátlapi bővítőkártyák fedeleivel. Ezek a vékony anyag miatt elhajlították a környező lapokat, letörésük után éles perem képződött, amivel érdemes vigyázni! Átlagos, egy merevlemezes, egy optikai meghajtós, közepes processzorhűtős, fix kábeles tápos konfigurációnk szépen befért, még a hosszú Radeon HD 4870 X2 grafikus kártyával sem volt gond, bár kétségtelen, hogy blokkolta a felső merevlemezhelyet, a második nagy VGA pedig újabb winchesterállást üthet ki. Persze akinek két óriási VGA mellé még több mint három merevlemez kell, az minden bizonnyal valami komolyabb házat választ.

Ebben a kategóriában még nem számíthatunk az alaplaptálca mögött vezethető táp kábelezésre, szóval az alaplapi 4+4 tűs, 12 voltos kiegészítőt a grafikus kártya előtt kellett átvezetnünk. Mivel az Elite 430 Black nem túl nagy, ehhez elég lesz a 45-50 centiméteres kábelhossz, amit az alsó középkategóriás tápoknál már megkapunk. Készre szerelve lényegesen nehezebb lett a ház, éreztünk is némi csavarodást, amikor az oldallapok nélkül emelgettük. A burkolat lapjai sem voltak valami masszívak, de összeszerelve az egészet kellően stabilnak találtuk ahhoz, hogy az idő nagyobb részében az asztalon (vagy alatta) álljon, esetleg évente párszor vigyázva megsétáltassuk. Mindenesetre nem szívesen cipelnénk LAN-partira heti-havi rendszerességgel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt

Előzmények