Hirdetés
Sennheiser
A jó minőségű zene kedvelői számára van egy örvendetes hírünk. Az RRC Hungary DiFO üzletága megkezdte a Sennheiser fej- és fülhallgatóinak forgalmazását. Dr. Fritz Sennheiser hét mérnök és technikus segítségével 1945-ben alapította Laboratorium Wennebostel nevű vállalatát, mely mikrofonokat és miniatűr hangszórókat fejlesztett, a kezdetektől ügyelve a kiváló minőségre. A vállalat 1958-ban kapta a Sennheiser electronic nevet, utána egy évvel a hannoveri műszaki egyetem tiszteletbeli doktorrá avatta Fritz Sennheisert. Tíz évvel később a vállalat előrukkolt Oszkárral, aki egy élethű, embert formázó baba volt. Segítségével először tudtak olyan felvételt készíteni, amit fejhallgatóval hallgatva nem csak a sztereó jobb-bal irányát lehetett megkülönböztetni, hanem azokat a hangokat is, melyek elölről, hátulról vagy alulról és felülről jöttek. A '90-es évek kezdetén a Sennheiser elsőként készített vezeték nélküli digitális, infravörös, majd rádiófrekvenciás jeleket használó fejhallgatót. A rádiófrekvenciás átvitelben mutatott úttörő munkát 1996-ban Emmy-díjjal honorálták. Sok-sok további nagyszerű termékkel és elismeréssel a háta mögött a vállalat most már több mint 1600 alkalmazottat foglalkoztat világszerte.
Kedvcsinálóként kiragadtunk néhány modellt a termékpalettáról. A HD 555 ugyan nem a legeslegjobb hangminőségű Sennheiser fejhallgató, de az átlagnál jobb hallású zenerajongók biztosan meg lesznek vele elégedve, különösen 23 000 forintos vételára ismeretében, ami a piac talán legjobb ár/teljesítmény mutatójú termékévé teszi. Biztos, hogy kétszeres áron kaphatunk nála jobbat – például a Semmheiser HD 595-öt 42 000 forintért – de az is biztos, hogy nem fog kétszer olyan jól szólni. A nagyszerű hang mellett a formára és kialakításra is odafigyeltek. A HD 555 egyáltalán nem nehéz, csupán 260 grammot nyom, annak ellenére, hogy teljes méretű, körbeöleli a fület. Háromméteres vezetéke megtörés esetén könnyen cserélhető.
Ha valaki nem akar ilyen sokat költeni árához képest jó hangú fejhallgatóra, a 5000 forintos HD 201-től kezdve a 15 000 forintos HD 465-ig rengeteg nagyszerű termék közül válogathat. Kiemelni talán a 13 000 forintos HD 435-öt érdemes. 32 ohmos impedanciájával akár hordozható mp3-lejátszókkal is használható. Nyitott rendszerű – akárcsak a Sennheiserek többsége – és a fülre támaszkodik (nem köré), így tömege csupán 160 gramm, ráadásul nagyon jól néz ki. Háromméteres kábele lecsatlakoztatható és hangerőszabályzó is van rajta.
Akinél fontos szerepet tölt be a hordozhatóság, de nem szereti a fülbe dugható megoldásokat, mindenképpen nézze meg a Sennheiser PX 100-at. Igaz, 10 000 forint fölötti árával még nem nevezhető olcsónak, de tudásával bőven kárpótol az anyagi veszteségért. Azt ugye mondani sem kell, hogy hangban kategóriája legjobbjai között van. Vezetékek nélkül csupán 60 grammot nyom, és a szemüvegekhez hasonlóan összehajtható, hogy akár ingzsebben is elférjen. Azért egy praktikus műanyagtokot is adnak hozzá. Az Apple-rajongóknak fehér színű változat is készül.
A hordozható lejátszókhoz való fülesek között a fülbe dugható apróságok dominálnak. Ezen a téren sokak kedvence a Sennheiser CX 300, amit valamivel 10 000 forint alatt vásárolhatunk meg. Az in-ear típusú, hallójáratba illeszkedő füldugóhoz háromféle méretű betétet mellékelnek a lehető legjobb illeszkedés érdekében. A szokásos 3,5 mm-es jack csatlakozó mellett kisebb, 2,5 mm-essel is kapható. A Sennheiser olcsóbb, fülbe dugható MX szériás hangszórócskáit már 2-3000 forint környékén megvásárolhatjuk. Ezek általában jobban szólnak és többnyire kényelmesebbek is, mint az olcsóbb mp3-lejátszókhoz adott társaik, de hangminőségben nem illik csodát várni tőlük.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!