Értékelés
Ma végre egy olcsó notebookot vettünk górcső alá, és be kell vallanunk, jobb eredményt kaptunk, mint amire számítottunk. Felépítésében pozitív meglepetést okozott az Asus X50C, mely teljesen azonos a jól ismert F5-ös szériával. Formája ma már kicsit elavult, de legalább sallangmentes, belső elrendezése átgondolt, csatlakozók terén is jobb a vártnál. Kijelzője és beviteli eszközei a mai mezőnyben átlagosnak mondhatóak, a modernebb gépek ezen a téren már jobbak. Monitoraik egyre gyakrabban LED háttérvilágításúak, új divat a cseppálló billentyűzet.
Egyetlen része volt a kipróbált összeállításnak, ami komoly kritikát érdemel, a Celeron 220 processzor. Teljesítményben alig jobb az Atomnál, sőt egyetlen, egyszálas magja miatt volt, hogy gyengébbnek is éreztük. Energiából pedig lényegesen többet igényel nála. Igazán kár, hogy a HD videók lejátszásához elég erős, kis GPU mellett sem lehet rendesen üresbe tenni. Ez alaposan rányomja a bélyegét az akkumulátoros időre. Aki szeretné laptopját az elektromos hálózattól távol is használni, az sokkal jobban jár egy Pentium Dual-Core vagy AMD processzoros Asus X50-essel, melyek nagyjából a tesztgépünk árában is kaphatóak már, igaz diszkrét VGA nélkül. Egyébként maga a gép egészen jó, az alsó árszegmensben indul, alapja pedig a hajdan középkategóriás F5 sorozat.
FRISSÍTÉS: Miklós Tamás (Fiery), az Everest diagnosztikai szoftver fejlesztője a napokban fényt derített az Asus X50C notebook egy vélhetőleges sorozathibájára. Akkumulátorról hajtva nem működik megfelelően a SiS 968 déli híd USB 2.0 vezérlője. Erre az USB 2.0-s egér szakaszos mozgásakor figyelt fel, ami Windows XP és Linux operációs rendszer alatt is jelentkezett. Ennek fényében célszerű más chipkészletes Asus X50 notebookot választani.
ÚJABB FRISSÍTÉS: Jó hír, hogy a legújabb BIOS frissítés megoldotta a fent leírt problémát. Rövidesen elérhető lesz az Asus honlapján és a Live Update rendszerben is.
rudi
Az Asus X50C-t az Asus hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.