Acer M511: kompakt projektort próbáltunk ki

Megvizsgáltuk az akár 7 méteres képet is vetítő, okos szolgáltatásokkal felvértezett projektort.

Képminőség

A tajvani cég jó ideje elkötelezte magát a DLP képalkotási technológia mellett, és így az Acer M511 is erre az eljárásra épül (egészen pontosan egy DarkChip 3 DMD chipre). A modell Full HD-s, a 4K anyagok megjelenítését pixeleltolás segítségével sem teszi lehetővé – ez a felbontás manapság már kevésnek számít.


[+]

A termékbe egy 245 wattos Philips UHP lámpa került, amelynek élettartama normál módban 5000 óra, de ECO módban ez az érték megduplázható. A fényerőre nem lehet panasz, hiszen a modell maximális fényárama eléri a 4300 ANSI lument, és ez nem csak papíron remek érték, hanem a gyakorlati próba során is azt tapasztaltuk, hogy a fényesség megfelelő.  Természetesen ez a vetítő is sötétben teljesít a legjobban, de egy világosabb, szűrt fényű szobában is teljesen élvezhető marad a képe, ebből fakadóan nem csak filmezésre vagy játékra lehet alkalmas, hanem üzleti vagy oktatási feladatokra is beválhat, hiszen az irodákban, tárgyalókban, tantermekben sokszor nem lehet tökéletes körülményeket teremteni.

Hirdetés

[+]

Tökéletes fekete helyett csak nagyon-nagyon sötét szürkét kapunk, de ez minden projektornál így van. A kontrasztosság teljesen rendben van, a sötét és világos tartalmak között markáns a különbség, azonban a HDR anyagok kezelése nem biztosított, ami azért kis csalódást okozott. A színek természetesek, kellően markánsak, ragyogóak, és még az olyan kritikus tartalmaknál sem tapasztaltunk hibát, mint az emberi bőr, napsütésben hullámzó víz, vagy az arany szín. A színgazdagságra sem lehet panasz, hiszen a hivatalos specifikációk szerint a készülék 1,07 milliárd árnyalat megjelenítését szavatolja.

A mozgások visszaadása során nem találkoztunk komoly problémával. A gyengébb minőségű források esetén előfordult enyhe akadozás, szaggatás, és mivel az interpolációs technológia hiányzik, ezért ez nem is nagyon orvosolható. A zajszűrést nem spórolták ki, ami egész hatékonyan dolgozik a vizsgálataink alapján, bár kicsit elmosódottá teszi a képet.

[+]

A maximális képfrissítési ráta 120 Hz, viszont a FreeSync vagy G-Sync technológiákat nem támogatja és 2D módban csak 60 Hz-es képfrissítés érhető el. A modell ugyanis biztosítja a 3D tartalmak megjelenítését és minden bizonnyal ilyenkor használja a 120 Hz módot, viszont mivel aktív szemüveget nem kaptunk hozzá, nem tudtuk kipróbálni, hogy ez mennyire működik jól a valóságban. A szúnyogháló effektus csak nagyon közelről érzékelhető, és a zavaró szivárványhatás nevű jelenséggel (amikor egy pillanatra mindhárom alapszín látható) sem találkoztunk. A vetítő több előzetesen optimalizált képmóddal rendelkezik (Szabvány, Bemutató, Mozgókép, Sötét mozi, Labdarúgás, Játék, Oktatás, User1, User2, Fényes), amelyek képvilága kisebb-nagyobb mértékben eltér egymástól az elvárásoknak megfelelően.

A manuális fókusszal ellátott Acer M511 a közepes vetítési távolságú projektorok közé tartozik. A képátló 32-től 302 hüvelykig terjedhet, ettől eltérő tartományban már kisebb-nagyobb mértékben homályossá válik a kép. A 32 hüvelykhez 100 centiméterre kell tenni a faltól vagy vászontól, mintegy másfél méteres vetítési távolság esetén 48 hüvelykes képet kapunk, 65 hüvelykhez 220 centiméteres távolságra kell pakolni, a 302 hüvelykhez (7,6 méteres képátló) pedig 10 méterre van szüksége.

[+]

A trapézkorrekció funkció sem hiányzik, amellyel egyszerűen és gyorsan korrigálható a vetített kép torzulása. Ez lehet automatikus, de ha valaki nem elégedett az elektronika által végzett munkával, akkor manuálisan is módosítható. A készülék fejjel lefelé is használható, mert a kép elfordítható 180 fokkal, így plafonra szerelve is bevethető. A zajszint normál módban 33 dB, ha csönd van, akkor azért hallható a zúgása, viszont ECO módban, kisebb fényerő mellett ez 24 dB-re csökken, ami gyakorlatilag nem hallható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Előzmények