Hirdetés

A Cooler Master HAF X szellős háza

Hirdetés

Belső

A HAF X belsejében nem találtunk gyökeres változást a HAF 932-höz képest, de szinte minden részlete módosult egy kicsit. A felső táphely megszüntetésével az alaplap kissé feljebb tolódott, hogy legyen hely a két extra hátlapi panelnek. Az előlapi dupla NAS doboznak értelemszerűen nincs segédeszköz nélküli szerelést biztosító rögzítőgombja, a vázat pedig feketére fújták.

Felül úgy módosították a szellőzési rendszert, hogy két 200 milliméteres ventilátor elférjen. Alapból egyet kapunk, alatta pedig látható, hogy a dupla 120 milliméteres, vízhűtéses radiátornak is alakítottak ki felfogatót. Hátul egy 140 milliméteres ventilátor dolgozik. Ma már szinte kötelező elem az alaplap processzorfoglalatos részén a kivágás, melyen keresztül egyszerűbben szerelhetjük a hátlapi rögzítőelemes hűtőket.

Lejjebb két merőben új műanyagelemmel találkoztunk. Az alsó nagyon ügyesen eltakarta a táp rondán kígyózó vezetékeit, a felső pedig a nagyobb grafikus kártyákhoz jutó légáramlatot hivatott irányítani, bár ennek hasznosságáról így első látásra nem voltunk meggyőződve. Fölötte a NAS doboz csatlakozópanelje látható. Nincs rajta hardveres vezérlő, tehát a tárolórendszert az alaplapi vagy kiegészítő vezérlővel kell majd megoldanunk, a Cooler Master csak egy sima dupla dobozt adott. Egy komolyabb konfighoz ma már szinte kötelező kellék a 2,5 hüvelykes átalakító, amibe Cooler Masteréknél egy vagy akár két SSD-t is rögzíthetünk, sőt fogadja az 1,8 hüvelykes tárakat.

Nem csak a ház elejébe és tetejébe, hanem oldallapjába is került egy 230 milliméteres ventilátor. Tettek rá légterelőt is, hogy a friss levegőt egyenesen a grafikus kártyákra irányítsa. Annak ellenére, hogy egy hatalmas ablakkal „gyengítették”, a HAF X oldallapja a régi jó Chieftec házak masszívságát idézi. Ez nem csak a jó vastag anyagnak, hanem a kiválóan merevítő, hullámos kidomborulásnak köszönhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények