Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joe999

    tag

    válasz UnSkilleD #99776 üzenetére

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Intel DH55HC alaplapom egy i3-as CPU-val. A jelenség a következő Windows 10 1809 esetén ha leállítom a gépet, akkor a legközelebbi bekapcsoláskor csak az Intel logóig jut el a lap, és ott megáll. Nem fagy le mert Ctrl+Alt+Del -re reagál és utána indul rendesen. Emlékeim szerint korábbi Windows 10 verziókkal nem csinálta és Windows 7, illetve Linux alatt is rendesen működik. Ha a Windows 10 -ben kikapcsolom a gyors indítást és úgy kapcsolom le gépet, akkor bekapcsolás után rendesen indul. Úgy tűnik, mintha a Windows 10 " hibernálós" kikapcsolása után nem lenne képes teljesen felébredni az alaplap. Próbáltam több BIOS verzióval, a régebbiekkel kiírta, hogy nem talál boot eszközt, az újabb verziókkal csak simán megáll a logónál. Hardveres hiba lehet, vagy csak túl öreg a Windows 10 -hez. Lehet, hogy ez van, de eddig azt tapasztaltam, hogy koros 775-ös lapokkal sem volt különösebb probléma.
    A másik gondom szintén egy 1156-os géppel van. A gép amúgy atom stabil, de a két utolsó frissítéskor, majd újraindításkor kék halált dobott. Mindenféle tesztet lefuttattam, Memtest, Prime95, stb, de stabílnak tűnik. Ma a frissítéseket eltávolítva és újratelepítve, rendesen frissült és újraindult, nem volt kék halál, szóval most tanácstalan vagyok. Esetleg valami ötlet?
    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák