Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz kovaripeti #37156 üzenetére

    "Van egy csomó dvd lemezem"
    De még mennyire!
    A DVD-k olvashatóságával kapcsolatban nekem csak rossz tapasztalataim vannak :(
    Jónéhány, régebben megírt DVD-m vált már olvashatatlanná, pedig elzárt helyen voltak, sosem nézett rájuk senki, külön tokban, mégis csak GRRRRRRRR....
    Az, hogy miért van így, írótól függ, lemeztől, írási módtól (valószínű ennek a háromnak a szerencsétlen együttállásából), de van olyan, ami talán tizenvalahány éve íródott, és megy, de van pár éves lemez is, ami nem olvasható. És olyan is volt már, hogy egy bizonyos lemezösszeállítást sosem sikerült kiírni, mert elpusztult az írási folyamat, de ha kivettem belőle pár file-t, és hozzáadadtam néhány másikat, akkor kiírta. És nem a helyhiány miatt, hanem mert rosszkedve volt.
    A vinyó pedig olcsóbb, mint a DVD lemez. Akkor is, ha egy normális, NAS-ba való 2TB-os RED vinyó árát hasonlítod a külföldön kapható olcsó (nem Artisjusos), de minőségi lemezek árához. Ha itthoni DVD lemezárakat nézed, akkor 2 WD black is kijön abból az árból, de lehet, még a velociraptor is... :D

Új hozzászólás Aktív témák