Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Orion

    veterán

    válasz HungAryan #1017 üzenetére

    Jelenleg Pz III/M és Pz IV/G(még nincs bent a garázsban) vannak kifejlesztve a német tankjaim. T-34 korai példányai is megvannak és járom is velük a csatateret, én is egyetlen lövéssel elpusztítom vele a III/M és IV/F2 vagy korábbi tankokat 600 méteren belül. Ha életben is marad, akkor is maximum egy vagy esetleg két crew-val, amit a második lövéssel könnyedén kivégzek.

    RB és SB csatáim úgy néznek ki, hogy megjelenik a T-34 1940/1941/1942 széria ellenem és 800 méterről már hiába lövöm AP-vel(PzgR39) egyszerűen alig viszek ki benne valamit. Belövök driver vagy machine gunner nyíláson és nem hal ki mögötte a crew. :F APCR meg csak átszalad rajta. 500méteren belül már igen komoly károkat tudok okozni neki, akár egyszerre három főt is kicsapok, de ha csak egyszer is rám lő halott vagyok.

    A III/M már tele van nyomva kiegészítő lemezekkel így brutális a páncélozottsága. De a játékban mégsem. :(
    A T-34 korai szériának mind a két lőszere iszonyatos srapnel esőt okoz a tankok belsejében. A BR-350SP(APBC) és a BR-350P (APHEBC) is. A BP-350A (HE) már ne is beszéljünk, az meg maga a pusztító. A lövedékeknek a majdnem 7kg-os súlyuk miatt hatalmas kinetikus energiájuk van.

    A probléma a következő:
    Az SP és a P lövedékek ballistic capped típusúak. Tehát hatás mechanizmusuk a valóságban a következő:
    A páncélzatba csapódáskor a külső héj leolvad/lerobban és a belső magban található AP töltet utat nyit magának illetve ha van benne HE töltet akkor annak. A páncélzaton átégve belül az izzó anyagot teríti, a HE még egy plusz robbanással tovább növeli ezt a hatást.
    Nos ha a tankon kiegészítő réteg páncélzat van mely páncéllemezek között hézag található, akkor ezek az AP löszerek semmit nem érnek!

    III/G merőleges front találat esetén:
    Az első kiegészítő 20mm-es páncéllemezt átolvasztva az izzó anyagot és a lövedék magját a következő páncéllemezre szórja rá és ott okoznak károkat. De ez a már felizzott lövedékmag amikor újra, immáron a fő 50mm-es páncéllemezzel találkozik, akkor abba már nem tud úgy behatolni, mint az elsőbe, mert a lövedék anyaga geometriailag erősen torzult és a hő miatt már felpuhult.
    Ehhez képest a játékban a driver és a machine gunner közé belőnek a tökéletesen szögelt tanknak és a bejutó mágikusan szóródó shrapnel mindenkit megöl a tankban egyszerre.

    A T-34-57 is sűrűn jön ellenem, minden csatában minimum két játékosnál van ilyen, holott ez 4.7-es tank. Az ő BR-271(APHEBC) és BR-271K(APHE) lövedékük pedig még inkább halálos kicsiny tankomra, akár 1km feletti távolságból is egy lövéssel elintéznek mindent a szögelt tankomban.

    KV-1 L11 és KV-1 Zis-5 -ről még nem szeretnék írni, mert azokkal még saját tapasztalatom nincs. Bár ki vannak fejlesztve, de még nem mentem velük. Egyelőre annyit tudok róluk, hogy ha szemből szögelik, akkor 700 méter felett szinte esélytelen kilőni. Oldalról is hatalmas rések vannak a tankokban ahol ha belövök csak Hit és semmi modul. Ellenben igaz az is, hogy mind a T-34-et, mind a KV-1 -et el lehet oldalról egy lövéssel pusztítani(na, de melyik tankot nem). Eddig a legdurvább L-11 elleni halál az volt amikor a kupolát találta el szemből majd a bejutó shrapnel a belül található két hátsó optikai páncélüvegen szétszóródott megpattant és 45° szögben visszafele megindult előre lefele a váltó irányába. Mind az 5 crew-t elintézve ezzel.

    Annyit tennék hozzá, hogy kb. 13 éve játszom már különböző tankos játékokkal és kívülről tudom melyik tanknak melyik modull-a hol található. A bevezetett x-ray számomra csak önellenőrzésre, kisebb korrekciókra volt hasznos. A killcam pedig engem igazol a mágikusan átütő és belül szóródó lövedékekkel kapcsolatban.

Új hozzászólás Aktív témák