Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • madaraszf

    aktív tag

    Sziasztok. Újabb tapasztalattal lettem gazdagabb. Adott ez a típusú szenzor. Ennek a hőérzékelő részénél lévő kábelcsatlakozás igen érzékeny! Esetemben az érzékelő csatlakozási pontja (ahová a vezetéket forrasztották) tőben letört!! :Y Felbuzdulva a dolgon (úgy is máshová szeretném tenni a kijelzőt) gondoltam meghosszabbítom a kábelt és beiktatok egy oldható kötést a kábelezésbe. A cuccot elvittem egy műszerészhez aki megforrasztotta és kb 20 cm kétszer olyan vastag kábellel meg is toldotta a vezetéket+beiktatott egy gyorsan oldható csatlakozót a vezetékbe. Mindeközben beszéltem Tody kollégával, aki azt mondta nehogy változtassak a kábel hosszán, mert nem fog működni a dolog többet az biztos. Láss csodát tökéletesen működik :C Teszteltem és a szobai digitális hőmérőnél csak 0.2 fok különbséget tapasztaltam. Tehát aki ilyen szenzort vesz az nagyon vigyázzon az érzékelő felőli kábel becsatlakozásra, és nyugodtan meghosszabbíttathatja a kábelt, tökéletesen működni fog utána is. Én azt ajánlom, hogy megvásárlás után az érzékelőről forrasszátok le a kábelt, egy strapabíróbb vastagabb kábeldarabot tegyetek az érzékelő felőli végére (forrasztás-zsugorcsövezés) és ezek után a kábel tövét kenjétek be ragasztóval, hogy jobban tartsa a tövét.
    Amit még javaslok, hogy tegyetek az érzékelő kábelére (a már betoldott vastagabb kábelbe) egy csatit, amit az érzékelő be és kitekeréskor csak széthúztok és mindjárt pikk-pakk könnyedén szerelhető a dolog! Azt hangsúlyozom, hogy a Phobya - Víz hőmérséklet szenzor kék kijelzővel csináltam meg ezt, a többinél nem tudom beválna-e ez a dolog!!!

    Gondoltam megosztom eme tapasztalatot veletek hátha segítek ezzel!

    [ Szerkesztve ]

    madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Aktív témák