Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #4653 üzenetére

    Ilyenkor szoktam megkérdezni, hogy megvan-e még bármelyik karod, illetve szemed? Mert ugye le van írva -utasítás (?)- hogy ha bűnt követ el a kezed, vagy akár a szemed, vágd le, illetve vájd ki. Tessék ezt is így tenni.

    Én nem hiszek a hit és tudomány ellentmondásában, mert nincs ilyen. Isten által teremtett törvények (fizika) segítségével kutatott és bizonyított dolgok, és Isten közvetlen teremtő munkája nem állhatnak ellentétben egymással. A tudomány is Istentől van, a világ törvényei is Istentől vannak.

    Ettől még azt hiszel, amit akarsz, de szerintem nem neked van igazad. Másfelől pedig rágcsálhatjuk a témát ezerszer, nem kerülünk általa közelebb Istenhez. A legfőbb parancs a szeretet parancsa, ezt az egyet kell megtartani. Csak ezt, és a többire nem is lesz szükség. Minden ebből fakad.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Psychonaut

    addikt

    válasz JJános #4653 üzenetére

    Akkor viszont azt kell hogy mondjam, hogy ez nem korrekt. Mi az, hogy csak le van írva és fogadd el? Ez teljesen elfogadható volt (szerintem) a középkorban, annak is a középső szakaszában, mikor az egyház rendkívüli módon virágzott, és fénykorát élte (tehát közvetlenül a reneszánsz előtt). Akkor az emberek feltétel nélkül hittek abban, amit a papok prédikáltak (mert olvasni sokan nem tudtak) és ennek megfelelően élték életüket. Igyekeztek jó keresztények lenni, és nem érdekelte őket a dolgok miértje, nem néztek a dolgok mögé, csak tették, amit "tenniük kellett". De miért ez a szemlélet ma is? :F

Új hozzászólás Aktív témák