Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Juhi100

    csendes tag

    válasz Csaba_20_ #655 üzenetére

    Szia Csaba_20_!

    Minenek előtt nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál a bajommal, ill. a problémámmal. Igen, igazad van sajnso elég kuszán írtam le a problémát és ki is maradtak részek. Mindez sjanos azért van, mert több napon át, mindent ki próbáltam amit csak lehetett. S íme tegnap este akövetkező történt: 5 dugaszos sima elosztóba volt kötve a gép a 220V-os hálózatra, ezen aez elosztón más nincs csak a gép, monitor, és egy nyomtató, és egy piros kapcsoló lámpával. Gép ki volt kapcsolva, a táp kapcsolója nem, kikapcsoltam a piros kapcsolóval az elosztót, kihúztam a falból, vártam 5 percet, falba visszadugtam a dugót, s amikor a piros kapcsolóval vissza akartam kapcsolni az elosztót, LEVERTE A FALI BIZTOSÍTÉKOT!!! Fali biztit visszanyomtam, s vagy 3-adjára úgy is maradt, nem vágta le. Gép persze nem indult csak a már fentebb említett módon, bekapcsolnám a power gombbal, semmi csak villanás, majd táp hátulján kikapcsolás, várás táp hátulja be gép indul.
    Kicseréltem a 220V-os elsoztót egy ''komolyabbra'' amiben van túláram védelem. A fenti folyamatot végigcsináltam, s nem verte le a fali biztit, DE sajnos a gép, ill. a táp ugyanazt csinálja, nem indul elsőre csak villanás.
    Sajnos a gari kicsit macerás. Az alkatrészek ill. a táp az Expert-től van, TT ház azt nem tudom, az alaplap szintén Expert, egyszóval öszze let ''legózva''. Lehet hogy a lakás elektromos hálózatával van a baj, megpróbálom egyesével lehúzogatni a fogyasztókat, hátha kiderül a baj.
    Második körben, elviszem máshová a gépet, s megnézem ott, hogy mi a helyzet, produkálja e a hibát.

    Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget, s hogy szántál rám időt! Sokat, nagyon sokat segítettél amit leírtál!

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák