Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    Én is tervezek egy 430ex-et venni.
    Nézegettem a Sigma 500-at is, meg itt mit írtatok, és nekem nem olyan fontos az 50-es kulcsszám. Tudom nem csak abban jobb, de a Canon is jobb valamiben. Meg mégiscsak Canon. :)

    Igazából tök béna vagyok ebben a vakus témában, szóval még nagyon kérdezni sem tudok. :U

    Ugye a 350d beépített vakuja 1/200-as záridőt tud (vagyis a gép).
    Ez koncertfotózás alatt 0. Simán bemozdul az alany és elmosódik.

    Ez a vaku (430) képes gyorsabb záridőre? Azt tudom, ha csökken a záridő, akkor nem visz olyan messzire a vaku. Persze ezt lehet úgy kompenzálni, hogy növeljük a blendét. De ilyenkor csökken a mélység, tehát a háttér nem lesz éles (még sötét is lehet).

    Szóval ha 5-10m-re vagyok a színpaddal szemben pl, akkor tud olyan gyors záridőt, hogy nem mozognak be az alakok? Tudom, hogy tud 1/4000-et is, de ott aztán nagyon sötét lesz a háttér.
    És fontos lenne az iso-t nem nagyon emelni. Ezen a koncerten sikerült iso1600-on, f2.8-al 1/320; 1/400-as záridőt is kicsikarni, és a színpadtól 5m-re voltam. Végülis nem is volt homályos az alak.
    De a képek már nagyon zajosak lettek, néha rosszul megvilágítva, ezt elkerülendő lett volna jó a vaku, nem? Mert akkor kisebb iso, kisebb rekesz, jobb megvilágítás, szebb, élesebb képek lettek volna?
    Jól sejtem a dolgot? Vagy vmit rosszul tudok? :R

Új hozzászólás Aktív témák