Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    A hirdetés galériájába feltöltött képek valami módon kinagyíthatóak teljes méretűre, amikor valaki böngészi? Én nem találtam az opciót és nagyon gáz ilyen már-már bélyegkép méretű fotók alapján megvásárolni valamit. Vagy marad az, hogy majd inkább itt is csinál az ember egy első hozzászólást, ahová beszúrja a fotókat... csak akkor meg tök felesleges a galéria. :U

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Még egy észrevétel, vagy kritika tőlem, bár félek az előző sem érdekel senkit:

    Ha ár szerint listázok legolcsóbbtól a legdrágábbig, akkor addig oké hogy előre teszi az "ingyen" jelölésű hirdetéseket, de hogy utána az "alku szerint" jön, az konkrétan kib***ás az emberrel. :W Jó lenne ez utóbbiakat a legvégére pakolni, mint legdrágább áru. Általában eleve igaz is az ilyen hirdetésekre, hogy sokat kér a benne lévő portékáért az eladó.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz hackeeeee #328 üzenetére

    Most hogy mondod, tényleg! :Y De bevallom, itt a régi oldalon még sosem használtam ezt a funkciót, mert nem is tudtam hogy létezik. Mindenesetre én tényleg úgy gondolom, hogy ez nem jó így, az ember (vélhetőleg) nem azért listáztatja ki ár szerint növekvő sorrendben a hirdetéseket, hogy utána lapokon keresztül csak azt lássa, hogy "alku szerint", hanem hogy megtudja, melyek a legolcsóbbak és onnan szemezgethessen, de cáfoljon meg akinek ez lenne a vágya! Aki pedig nem képes irányárat se megadni, az vessen magára. Vannak emberek itt a fórumon, akik segítenek beárazni a cuccokat, ha az eladó netán nem lenne tisztában az értékével.

    Egyébként köszi hogy elolvastad és bocs ha kissé sértődött hangnemben írtam, de félek, hogy nincs időtök ilyen piti dolgokkal is foglalkozni, mert a bugokat fontosabb javítani. Így ezek az úgymond észrevételek mennek a kalapba, aztán majd egyszer nagy soká húzza csak elő őket valaki, aki épp ráér fixálni, csinosítani az oldalt.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Parci #331 üzenetére

    Ez dícséretes és köszönöm, hogy odafigyeltek a visszajelzésekre! :R Ennek ellenéresajnos itt elő fog jönni (az előnyök mellett) egy nagy hátránya is annak, hogy ez alapjában véve egy "mezei" apróhirdetései oldal, nem pedig aukciós, ennek ellenére mégis kötelező értékelési rendszer van. A hirdető ugyanis bármilyen árat beírhat, nincs kötelezve rá, hogy annyiért is adja a termékét, vásárlóként viszont mégis hogyan kellene értékelnem azt, ha valaki 1 forintért hirdet mondjuk egy DVD-írót, de végül 3.000-ért passzolja el nekem? :F

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Entryy #366 üzenetére

    Nem akarom védeni őket, de az allegroup oldalain baromi jó funkciók vannak, tényleg úgy csinálják meg őket, hogy bárki azonnal tudja kezelni, ne kelljen keresgélni a dolgokat. Ami gáz rajtuk az egyedül a keresés (nagyon sz*rul lehet szűrni, természetesen a vaterát kivéve), de azon felül sok tekintetben lazán verik a konkurens lapokat, szerintem ezt is. Apródon például új hirdetés feladása az adatok másolásával, aztán a hirdetést ellenőrzik is és automatikusan a megfelelő kategóriába rakják, térkép a hirdetéseknél, hogy ne PÜ-ben kelljen kierőszakolni a marhából, mégis melyik világvégi putriban kínálja a portékáját... satöbbi. A dizájn meg igazából kit érdekel? Nekem sem tetszik az új oldal, de ez legyen a legkevesebb (én az elrendezésbe kötnék bele, konkrétan hogy függőlegesen még kevesebb hirdetés látszik a képernyőmön, mint eddig), de ha használható lesz, akkor nem számít. Vagy ha esetleg még az se lesz, legalább maradjanak rajta sokan, nekem ez a legfontosabb vevőként és eladóként is.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz randras #369 üzenetére

    Ez aztán konkrét volt! :C Én nem istenítem a vaterát, de az biztos hogy ott kevesebb a bug, mint az új HA-n.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz trufa12 #373 üzenetére

    Az biztos hogy mocskosul pénzéhes egy banda, utálom is őket érte és szívből kívánom hogy tűnjön fel egy igazi konkurens, aki csődbe viszi őket, de mindennek semmi köze a bugokhoz, a kezelhetőséghez, vagy a dizájnhoz.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz trufa12 #378 üzenetére

    Ha megnézed a komplett PH! lapcsaládot, az eléggé profi munka a fórummal egyetemben, így ha arra volt pénz (és / vagy inkább egy-két nagyon jó webprogramozó), akkor az apróhirdetési oldalra is elég kell legyen ugyanaz a szellemi és anyagi erőforrás. Legalábbis szerintem. Ronda, nehezen kezelhető oldalt sem sokkal olcsóbb ugyanakkora (és ugyanolyan mértékű igényt kiszolgáló adatbázissal, illetve szerverekkel) készíteni, fenntartani, mint egy szép és jól kezelhetőt. Úgy gondolom ez nem elsősorban tőke kérdése tehát innentől, hanem tudásé, az igények pontos megfogalmazásáé. Most konkrétan szerinted mivel kerülne többe, ha a galériában normálisan nagyíthatóak lennének a képek teljes méretűre, vagy ha ár szerinti listázásnál nem az "alku szerint" megjelölésűek lennének elöl, hanem azok, amelyeknél valós, alacsony összeget adott meg a hirdető? Vagy ha a kereső (vagy tallózó, vagy kategóriaválasztó) nem a hirdetések fölött, hanem mellettük lenne az új oldalon is úgy, mint a jelenlegin? Esetleg ha UP-olás után kapnál valami jobban észrevehető visszajelzést annál, mint hogy a felhasználható UP-ok száma, ami valami iszonyat miniatűr betűvel van kiírva eggyel csökken, akkor drágább lenne a dolog? Satöbbi, satöbbi...

    Mindezzel természetesen nem azt akarom mondani hogy az új HA ronda és nehezen kezelhető lenne, csak általánosságban beszélek.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Parci #384 üzenetére

    Ezek aztán a remek hírek! :R

    Egyébként valóban előrelépés az új HA galériája is az egy darab kép helyett, csak tényleg túl picikék a fotók és az alapján nehéz dönteni az áruval kapcsolatban. Esetleg az is megoldás lehetne (csak ez már sokkal több programozási meló és gondolom nem várható a közeljövőben ilyen jellegű dolog implementálása, de azért leírom), ha nem lenne muszáj a fotókat az oldalatokra feltölteni és ezzel a szervert terhelni, hanem külső linkről is be tudná őket hívni a galéria, azaz csak egy webes elérési utat tárolna hozzájuk. (Mondjuk feldobom a kepfeltoltes.hu-ra - ahogy most is csinálom - és a linkjét adom csak meg.)
    Egy hirdetés csak pár napot, max hetet, vagy egy hónapot van fent, utána vége, szóval itt nem rontja az összképet, ha a forrásról törölnék a fotót, hisz addigra úgyis lejár, elévül és archiválódik a hirdetés. Ha mégis aktuális lenne és a forrásról eltűnik a fotó, akkor pedig rögtön látná a hirdető és korrigálhatná, nem úgy mint a jelenlegi (régi) HA-n a hozzászólásba beszúrt fotót, amelyet kizárólag moderátori segítséggel lehet cserélni.

    Amúgy nagyon király dolgok még más oldalakon:
    - Hirdetés előnézete feladás / elküldés előtt,
    - A hirdetések listázásánál, tallózásánál megjelenő bélyegkép (annak galériájából),

    De ezeket csak arra az esetre, ha újra fejlesztésre adnátok a fejeteket. ;)

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Chaser #387 üzenetére

    Egyébként a 460x160-as kis képnek is meg van a maga haszna, vagy bája. Én például figyelemfelkeltésre használtam, arra tökéletes. Hogy ne reklámozzam a jelenleg eladó dolgaim, ezért pár régebbit linkelek be, amin látszik milyen jól is használható ez a kis extra fotó:

    1.)
    2.)
    3.)
    4.)

    Őszintén szólva nekem hiányozni fog. :O A jövőben minden hirdetés tök egyforma lesz pofára, nem tudom majd ilyen módon igényesebbé tenni a sajátomat az átlagnál.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Parci #391 üzenetére

    Persze, tudom én. Egymagam képes lennék 20 olyan dolgot felsorolni, amit szívesen látnék az új oldalon... aztán jöhetnének a többiek. ;] Világos, hogy nem tudtok minden igényt kielégíteni, nincs ezzel gond. Ettől még írkálok, véleményt mondok, hátha egyszer pár év múlva benéz ide az egyik rendkívül ráérő fejlesztő. :)

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Parci #393 üzenetére

    Nem is a régi mellett érveltem, csak megjegyeztem, hogy volt annak is haszna. A galériát meg megoldottuk magunk, az első hozzászólásban.

    Az új biztosan jobb lesz, ebben nem kételkedem. Ha megcsináljátok, hogy lehessen a képeket nagyítani (és érzésem szerint amint lesz rá módotok, megteszitek), akkor nem lehet kifogással élni ellene.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Egyébként ha már ötletelünk a topikban, szerintem hasznos dolog lenne egy látható, egyedi hirdetésazonosító szám is, de tovább megyek; az igazi az lenne, ha a hirdetésben a PÜ gombra klikkelve eleve olyan privát üzenet küldési ablak jönne fel, amiben előre be van írva valami hasonló:
    "Szia! A(z) xy számú [hirdetés címe] hirdetéseddel kapcsolatban érdeklődök."
    (A félkövér rész hivatkozásként jelenne meg.) Azt hiszem ez rendkívüli módon megkönnyítené a kommunikációt és segítené mind a vevőt, mind az eladót, mivel sokan egyszerűen elfelejtenek hivatkozni az adott termékre az üzenetükben (ami félreértésre adhat okot), de van egy olyan hányad is, aki egyszerűen csak sötét hozzá.

    mod:
    Tudom, jól van, leülhetsz, ötös, de mára elég az ötletekből! :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Chaser #397 üzenetére

    :DDD

    Nézd, én ugyan nem vagyok profi programozó, de merem állítani, hogy annak aki az, nem lenne olyan nehéz implementálnia az automatikusan beíródó szövegrészt. Az egyedi hirdetésazonosító bonyolultabb lehet, hacsak nincs ilyen eleve az adatbázisban (jelenleg számunkra nem látható formában), mert akkor ez is csak egy plusz parancs, bár a szervert kétség kívül terhelné, mivel egy plusz lekérdezést is végrehajt egyben.

    És különben is, ötletelésre van a topik, vagy mifene!?

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Most vettem észre, hogy ha az új oldalon megnyitom az adatlapomat, akkor nincs rajta a régi HA-n megtalálható captcha kóddal védett rejtett rész, ahol én például a telefonszámomat és az emailemet rejtegetem. Kifelejtett feature, vagy vaksi vagyok?

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Valaki ma próbaképp szeretett volna értékelni engem, az új bétás oldalon keresztül. Erről egy email formájában értesültem, amely azt írja, idézem: "Kattints ide, ha a terméket valóban eladtad neki!". Na és itt jön a marha nagy bibi!...
    Én ugyanis biztosnági okokból minden levelet csak plain text formátumban olvasok, nem engedélyezem a HTML-t. Ezzel egész biztosan nem vagyok egyedül a világon és erre a cégek fel is vannak készülve minden esetben, például egy Blizzardos levélben akkor is látszanak a fontos hivatkozások, ha azt csak sima textként olvassa el az ember. Nálatok viszont nem. Szerintem ezt korrigálni kellene, mert sok baj lehet még belőle. Én ugyan megoldom így is, de előfordulhat hogy lesznek, akik nem tudják.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Most jött egy újabb email (amiben egyszerű szövegként olvasva megintcsak nem található egy fia link sem), hogy értékeljem a felhasználót. Na most azon kívül, hogy csak HTML-ként megjelenítve lehet használni - amivel én speciel biztos nem fogok szórakozni, ha az oldal éles lesz - az lenne a kérdésem hogy ha kitörlöm ezt a levelet és nem adom le az értékelést, akkor hol érhetem el ugyanezt a funkciót az oldalra bejelentkezve? Sehol nem találtam, pedig gondolom fontos lenne, mert ha törlöm (vagy valami okból nem kapom meg) az értesítő levelet, akkor annak hiányában hogyan értékelem majd a másikat?

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Az új HardverAprón miért nem lehet + jel a hirdetés címében? :(( Ennyire spóroltok az adatbázisban a hellyel? Egyszerűen eltűnik a feladáskor.

    Sokak fognak átkozni, amikor majd beírják, hogy eladó proci + hűtő és a hirdetésükből automatikusan eladó proci hűtőt kreál a rendszer. :)

    Mod:
    A mínusszal ( - ) nincs gond.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz F_Zolee #453 üzenetére

    Akkor rendesen lassan halad az ilyen huszadrangú dolgok javítása. :( Ez konkrétan egy rövidke paranccsal orvosolható lenne - egy perc munka annak, aki tudja mi hol van az adatbázisban.
    Reméljük azért előbb-utóbb sor kerül rá.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz maszat07 #560 üzenetére

    Amint látom a biztonsági hibák kivételével semmi nem lett javítva. Ez így borzadály, gyakorlatilag ugyanolyan béta állapotú, mint amikor először bemutattátok. A hirdetések kezelése rémálom, ennyire rosszat évek óta nem láttam apróhirdetési oldalon. Funkciókban ráadásul szegényebb a régi oldalnál, legalábbis a hasznosakat tekintve. :( Pár felesleges viszont bekerült, mint például a megosztás Twitteren. :DDD :O :W
    Őszintén kívánom, hogy ebből valaha pénzetek legyen, de egyelőre úgy érzem, hogy sokan inkább csak átpártolnak majd máshová, jobban kezelhető, ingyenes oldalakra. A törpével reklámozott lapon például ha részletesebb szűrést tennének lehetővé, akkor laposra verné ezt minden tekintetben. :(

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Parci #584 üzenetére

    "B-L-A-C-K, marinea2, sing1ep1ayer, TechN7ne, például rólatok beszélek. nem kell a minden a pénzről szól duma, és a hangulatkeltés."

    Nem írtam, hogy a pénzre hajtanátok és nem keltettem hangulatot.

    "...elmondhatjátok a véleményeteket, egyszer, mint mindenki."

    Pontosan ez történt. Továbbá jókívánságaimat is kifejeztem azon tekintetben, hogy ebből valaha sikerüljön bevételt realizálnotok.
    Sajnálom, hogy ennyire fájón érintett a véleményem, de ezek után inkább semmit nem írok, mert a korábban általam jelzett hibák közül egy sem lett javítva, a kritikán pedig csak megsértődtök és amint látom máris moderálással fenyegetőzés jön miatta. Szóval inkább nem koptatom a billentyűzetem, nem jelzek több hibát és kritikát sem fogalmazok meg - majd az idő mindenre választ ad.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Minden rossz szándék nélkül kérdezem:

    - Miért van külön egy nagy böngészés meg egy marha nagy keresés menüpont is, ha mind a kettő szinte pontosan ugyanazt csinálja? Az egyetlen lényegi különbség köztük talán csak az, hogy a keresésnél felhasználót is meg lehet adni és arra keresni, míg böngészés esetén nem, de kábé itt kimerül a dolog. A keresés persze a további opciókra kattintva még bővül, de a böngészés így majdhogynem felesleges, igazából össze kellen vonni inkább őket. Az a 3 gomb (a Hirdetés feladással együtt) rengeteg helyet foglal, talán kettőt szebben is el lehetne pakolni és úgy a konkrét keresőmező picivel nagyobb is lehetne akár. (Valami ilyesmi - a minőségért bocs, nem volt kedvem szebben megrajzolni a dolgokat a jobb szélen, csak összeollóztam gyorsan; a lényeg így is látható.)

    - Miért van az, hogy apróhirdetéseknél maximum 1366x800 pixeles képet lehet feltölteni, de a galéria bélyegkép nézete a már feladott hirdetésnél egy 130x98-as méretű képecske? A kettő oldalaránya nem egyforma, így garantáltan torzulnak majd a mini képek és ezáltal csúfítják az oldalt.

    Egyébként nekem a színekkel sokakkal ellentétben semmi bajom nincs. Nem a legszebb, de 1-2 nap alatt megszokható, a réginél semmivel nem rosszabb, sőt, igazából ahhoz képest előrelépés is, csak ehhez kell pár nap, hogy belássa a többség. Az elrendezés viszont szerencsétlen szerintem, de azt hiszem már letárgyaltuk korábban, hogy ez valószínűleg marad és a képernyőjén mostantól kevesebb hirdetést lát egyszerre a user a szélesebb sávok miatt. Kár.
    Viszont a saját hirdetések adminisztrációjánál szuper lenne, ha nem csak 10 jelenhetne meg egyszerre. Eleve semmi értelme ezt így korlátozni, mert ha a jobb oldali sávon már van jópár kedvenc témaköröm felvéve, meg kilistázgatja a topikokat is, ahol hozzászóltam, akkor a 10 hirdetésem alatt csak teljesen fehét, üres hely van kilométereken keresztül a lap aljáig.

    UI: Bocs ha kritikus a hangvétel, én észre sem veszem és ilyen kiakasztó vagyok, de építőnek szántam, becsszó! :R

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz SeniorTilla #778 üzenetére

    Ez tuti nem kelt el, erre mérget vehetsz. Ha megnézed az allegroup által felvásárolt oldalakban mi a közös: iszonyat profi és felhasználóbarát a hirdetésfeladás, a keresés / böngészés a hirdetések közt pedig baromi gáz - akkor máris láthatod hogy az új HardverApró nem ezekkel esik egy kalap alá. Itt nem túl user-friendly a feladás, de piszok jól lehet szűrni. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz SeniorTilla #793 üzenetére

    Nem, nem kell megvédened a PH-t! Ha elolvasod az előző kommentem, akkor láthatod hogy nem hordtam le őket, pusztány tényeket írtam. Hangsúlyozom: tényeket. Nem kell annál többet gondolni, mint amit leírtam - így megvédened sem kell őket olyasmi miatt, amit én nem állítottam soha, csak a te buksidban fogalmazódott meg. Ha újra elolvasod a hozzászólásomat, illetve a reakciódat (amit arra szántál), majd meglátod, hogy tök értelmetlen volt, mert nem is arra reagáltál, amit én írtam. ;)

    Mert mit is írtam én:

    Allegroup: profi a hirdetésfeladás, sz@r a keresés / szűrés
    HardverApró: a feladás lehetne jobb.. khmm, de elmegy, a szűrés profi

    Na most ennek mi köze ahhoz, hogy a vateránál nem válaszolnak a leveledre, itt meg ölelnek, csókolnak? :F Nem értem.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Egyébként (szintén konstruktív megjegyzésként) :

    Valahogy esetleg limitálnotok kellene az egy hirdetésben feladható termékek számát, vagy hogy a user csak összetartozó, hasonló dolgokat tehessen fel. Mert most hogy ötre csökkent a napi ingyenes UP-ok száma még mindig simán megcsinálhatom, hogy egy apróba berakok egy alaplapot, egy házat, három doboz CD-t, meg egy noteszgépet és egy monitort, aztán szépen napi 5x UP-olom, így mindig a lista elején lesz. Félek hogy emiatt majd rendesen el is szaporodnak a "Józsi bazárja", "padlássöprés", illetve az "eladó ez meg az, nézz be" című hirdetések és állandóan ezek lesznek a toplista élén.

    Azt sem tudom, mit fogtok csinálni, ha egy fent nevezetthez hasonló hirdetésből valaki megvásárol egy dolgot, jelzi ezt, de az eladó elutasítja az értékelés lehetőségét, magyarul azt választja, hogy márpedig ő nem adott el semmit. Akkor a vevő (vagy az az ember, aki vevő lett volna, de átejtették - pl: az eladó nem jelent meg a találkán) csak a régi rendszerben fog tudni jelezni, a nevető hirdető pedig nem fogja belinkelni, hogy neki ott a régi értékelések között 60 feketéje van. Komolyan sokkal egyszerűbb lenne, ha licit és fix ár lehetőség lenne csak, mint a vaterán, vagy ebayen (ha már egyszer van értékelés is - és ebben a HardveApró talán a világon az egyetlen, hogy sima apróhirdetési és nem licitálós site-ként ilyennel próbálkozik), nem pedig PÜ-s megállapodások, mert így kijátszható a rendszer.
    Illetve bármit feltehetek 1 forintért, ezáltal gyakorlatilag teljesen értelmetlenné téve az ár szerinti rendezést böngészésnél és keresésnél, hiszen senki nem kötelez arra, hogy valóban azon az áron adjam a termékem - ellenben folyton az ár szerinti lekérdezéskor kapott lista elején virítok majd vele.
    Sajnos tudom, hogy ez most évekig biztos nem fog átalakulni, de azért leírtam.

    Én speciel a kötelező értékelést sem tartom jónak, nem csak itt, máshol sem. Vaterán is azért van feketém, mert az általam leütött terméket a hirdető már eladta, nekem nem válaszolt emiatt sem a leveleimre, sem a telefonjaimra, végül a testvérét értem el, aki közölte a szomorú tényt. Adtam neki egy feketét, erre ő bosszúból viszonozta.
    A régi rendszerben ezt meg lehetett vitatni, most majd nem lehet (illetve tudom: a régi még mindig használható, csak azt 5-10 év múlva már biztos senki nem fogja nézni / tudni), így a sumákok majd vagy letagadják az értesítő email megfelelő linkjérekattintva, hogy XY-nal valóban volt egy üzletük, így az nem tudja őket pontozni, vagy bosszúból dobálják majd ők is a feketét, besározva ezzel becsületes tagokat is. A licitálós oldalon ezt legalább annyival ellensúlyozzák, hogy legalább szövegesen válaszolhat az illető a kapott negatívjára - itt van / lesz hasonló?

    Ja, kimaradt:
    Az új hirdetések feladásánál nincs monospace lehetőség a szöveg formázására, de a most átemelt hirdetésekben az úgy formázott szövegrészek úgy is jelennek meg. Beraktok majd ehhez egy gombot, vagy kihal?

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Bjørgersson #842 üzenetére

    Viszont azt kötelező jelleggel. Igen, ennek pontosan így kellene lennie.

    A múltkor valami marha az egyik tag azzal érvelt, hogy ő bármelyik városba postáz, ezért jelöli be mindet. :W Istenem! :U

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Bjørgersson #847 üzenetére

    Mondjuk most jobban meggondolva a maximum egy város bejelölhetősége is lehet kitolás. Én például jövő hónaptól kezdve nap mint nap járok majd Érdre, így ott is át tudom adni a hirdetett termékeimet, szóval rosszul esne, ha csak Budapestet jelölhetném be, mivel azzal potenciális vásárlókat veszíthetnék. Hmmm...

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Parci #832 üzenetére

    Őszintén szólva én nehezen hiszem, hogy ez ellen tenni fognak a modik, de cáfoljanak rám!

    Ha benézek mondjuk a videokártyák témakörbe (de sok más helyet is tudnák mutatni), most is tele van olyan hirdetésekkel, hogy "Radeon 5750, 5770, 6750, 6770, 6850... meg sorolhatnám kártyák eladóak" és belül ki van listázva a legtöbb hazai kiskert megszégyenítő mennyiségű termék. Azonban vélhetően pont ezek a nagymenők, vagy nagyban játszók azok, akik élnek majd néhanapján a kiemelés és fizetős UP lehetőségével, hiszen nekik éri meg igazán és nekik van rá keretük. Na most akkor őket átdobjátok mind a bazárok közé, vagy csak a piti próbálkozók kerülnek majd oda; azok a csórók, akik egy alaplapot meg egy CD-írót együtt merészelnek felrakni az aprójukba, hogy picivel több ingyenes UP jusson nekik? Vagy ha teszem azt én leszek a HA! görénye (új rang! :D , bár sokan már most is biztos kiosztanák nekem :DDD ) és elkezdem az összes általam bazárnak vélt hirdetést bejelentgetni a Moderálást kérek az apróhirdetésekhez topikban, akkor csekkolás után már repül is át mind a bazárok közé?

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Bjørgersson #860 üzenetére

    Nézd, nemrég még Dunaújvárosba is rendszeresen jártam, ott is át tudtam adni a dolgaimat. Ha most csak Budapestet jelölhetném be, akkor máris nem lennék kisegítve a megyén belüli kereséssel sem és vevőktől esnék el. Sokan vannak itt középiskolás, egyetemista korúak és közülük rengeteg más megyében tanul és lakik, de mindkettőben rendszeresen előfordul. Ugyanez igaz sok ingázó melósra is manapság.

    Szerk:
    Mint korábban írtam, én sem vagyok híve annak, mikor valaki az összes várost bejelöli, de 2, maximum 3 még simán hihető és jogos lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Malachi #1086 üzenetére

    "...keresni fog, szűkít, és végignyálazza a lehetőségeket. mivel van ár szerinti rendezés is, így azt hiszem, nem is kell tovább magyaráznom..."

    Bocsánat hogy belekötök a mondandódba, de a HardveAprós ár szerinti keresés az szerintem a van, de minek kategória. Ez nem olyan, mint a vaterán, vagy az ebayen, ahol tényleges árakat látsz; itt sokszor csak fiktív, hasraütésszerű összegek szerepelnek a hirdetéseknél. Persze ki lehetne védeni mondjuk azzal, ha jelenteni lehetne, amennyiben valaki nem adja oda olyan összegért a vackát, amennyiért hirdeti - és akkor már repülne is neki a moderátori fekete. Na akkor érne valamit az ár szerinti keresés, addig nem fog. Marad az, hogy el kell küldeni 50 PÜ-t egy darab akármi miatt 50 embernek, hogy kiderítsem mégis melyikük mennyit akar érte. Ez persze milliószor jobban terheli a motort is, ráadásul a felhasználóknak is rosszabb. Na nem mintha eddig nem így lett volna, de gondoltam elsírom a bánatom, hátha rászánjátok magatokat egyszer, hogy drákói szigorral kikényszerítsétek a változtatást és pontos árakat (aminél a termék drágább nem lehet, csak olcsóbb, alku esetén), illetve helymegjelölést kérjetek minden hirdetéshez.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz zoltan6 #1129 üzenetére

    Nemrég azt a választ kaptam, hogy ilyet nem szabad csinálni és szűrni fogják. Tehát "nagyokos", a kérdésed itt értelmét is veszti. Pont.

    @ (#1127) Fail3D!
    Valóban van ilyen, de elég szomorú, mert ezzel gyakorlatilag tönkreszexuálják az ár szerinti keresést. Ha rajtam múlna, nem engedném.
    Van pár ember, aki arra szokott hivatkozni, hogy igazából ő nem tudja mennyit kérjen az adott termékért. Ráírok, hogy oké, akkor mondjuk 5k megfelel? Válasz: nem, annyiért azért nem adom.
    :F WTF? Tehát akkor mégiscsak tisztában van vele, mi az a minimum, amit kérne érte. Miért nem tudja akkor kiírni? Érted, ugye? Az összes ilyen csak csalinak használja az 1 forintot ármegjelölésként és ezzel kitol a többiekkel, akik normálisan beírják az összeget, illetve mindenkivel, aki ár szerint keresne. Magyarul: az ilyenek sz@rnak másokra marha nagy ívben.

    Különleges kivétel csak az, aki nincs tisztában az adott áru értékével, nekik viszont van segítségük, ezért léteznek az Ármesterek.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Malachi #1131 üzenetére

    Olyan példát még én sem láttam, amilyet említettél, de sokan 1 forintot írnak be, vagy újabb divat szerint egy tök random számsort. Ha most ezek után nekiállok ár szerint rendezni és mondjuk egy GTX460-at keresek, utána ezt kapom...:

    GTX460 eladó - 1Ft
    GTX460 eladó - 1Ft
    GTX460 eladó - 1Ft
    GTX460 eladó - 1234 Ft
    GTX460 eladó - 3333 Ft
    GTX460 eladó - 3334 Ft
    GTX460 eladó - 28.000 Ft
    GTX460 eladó - 30.000 Ft

    ...akkor ért valamit az ár szerinti rendezés? Mert szerintem nem.
    Az utolsó kettő a példában nyilván valós ár, csak épp túl drága a piaci értékhez képest, tehát be kell nézzek az összes hirdetésbe és mindenkinek aki ilyet hirdet muszáj PÜ-t küldenem a valós ár után könyörögve. Aztán itthon mondjuk egy saját táblázatban már valóban ár szerint rendezhetek.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz zoltan6 #1134 üzenetére

    Az értelme az, hogy kiszűrjék a "boltokat" és "bazárokat" és ők csak abban a kategóriában hirdethessenek, mert aki 50 féle videókártyát árul, esetleg egy komplett számtechbolt kínálatát rakja be az aprójába az már nem kicsit üzletszerűen tevékenykedik. Gondolom nagy tétel után már fizetni kell a HardverAprón, nem lehet ingyen hirdetni.
    Utóbbi példád, a 3 DVD nem hiszem hogy ennek minősülne, azokat még szerintem sem kell külön egyesével feldobni... DE! és most jön a de: árat még ehhez is ki tudsz írni. Ha mást nem, akkor a legolcsóbb darabét.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Malachi #1136 üzenetére

    Óóóó, látom bizony, csak ez nem megoldás. Viszont ha már nincs kikényszerítve, hogy a hirdetéseknél valós árat kelljen megadni, akkor legalább az király lenne, ha saját feketelistát állíthatnék össze és az általam megjelölt emberkék hirdetései meg sem jelennének, amikor be vagyok jelentkezve és úgy listázok. Na az maga lenne a kánaán. :K Ráadásul ha köztudott lenne a dolog, akkor már eleve egy bizonyos kényszerítő erő lenne arra, hogy valós árat írjon ki mindenki, mivel tudná hogy néhány hozzám hasonló bunkó máskülönben letiltja a hirdetéseiket és idővel már szinte senki nem is fogja őket látni, így sosem ad el semmit.
    Sajnos egyelőre csak a PÜ-ket lehet tiltani másoktól, de az édeskevés.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz _Atesz #1143 üzenetére

    Készséggel elhiszem, hogy örülsz a funkciónak, de mi az a sok oldal, ahol ezt használod? Mert az apród, jófogás, expressz oldalain röhej ami van szűréskor is, ráadául alig van termék, szinte felesleges bármilyen rendezést alkalmazni. Ha mondjuk ezeken site-okon rákeresel a Radeon 7770-re, akkor kapsz maximum 4 találatot. :C Azt aztán nagyon kell rendezni! Ezeken az oldalakon elenyésző mennyiségben van csak számtech cucc és az is nagyon ömlesztve, például hűtőkből mindenféle egybe dobva a ventiktől kezdve a vízhűtésen át a HDD coolerig, vagy a házak együtt a tápokkal... satöbbi. Ebben a tekintetben nagyon rosszak, de lényegtelen.
    Vatera, ebay, zsibvásár és egyéb licitálós oldalakon pedig valós árak vannak kizárólag. Lehet hogy licit esetén nem a végleges árat mutatják, csak a pillanatnyit, de valósak.

    Úgyhogy esetleg megkérdezhetem, melyik az a "sok oldal", ahol ezt rendszeresen használod és valóban haszna is van?

    szerk:
    @ (#1145) Mercutio_
    :K Nagyon király lenne, de próbálok csak szerényen, apró dolgokat kérni egyszerre. Így is már egy komplett webprogramozó csapat fél éves melója lenne implementálni azt a "pár" ötletet, amit eddig felvetettem.
    Egyébként akár fül sem kellene, csak a jelenlegi egy szem árva csillagozás helyett mondjuk 5-6 féle színnel történő megjelölés lehetősége, mint a levelezőprogramokban.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz zoltan6 #1160 üzenetére

    Hogyhogy mit lépek "bakker"?

    A hirdetésben, amit belinkeltél ott van mindennek az ára. Az 1 forint helyett kiírhatná a legolcsóbb játékét, mivel 1 forintért semmit nem ad. Szóval vagy lusta az illető, vagy tesz másokra, vagy mindkettő.

    Egyébként ha mindig ugyanattól vásárolsz, mert megbízható és jók az árai, akkor felesleges is apróhirdetési oldalakon bogarásznod. Tedd el az illető telefonszámát oszt jó'van.
    Nem értem miért fájna neked az, ha értelmet adnánk az oldal egy funkciójának valami módon? Nem szereted, ha valaminek értelme van, ha valami értelmes? :F Ha pedig annyira jó neked az 1 forintos hirdetések tömkelege, akkor kérdezem: mi értelme annak, hogy egyáltalán meg lehet adni árat? Minek? Totál felesleges. Ennyi erővel annak is lehetne egy rubrika, hogy a hirdetőnek milyen színű a szeme és kötelezően ki kellene tölteni. :W

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz _Atesz #1165 üzenetére

    Szóval felsoroltad azokat az oldalakat (vatera, ebay, webshopok), ahol valós árak vannak megadva és azt mondod, hogy ott hasznos az ár szerinti rendezés. Nos..., én is ezt mondtam. ;) Ott igen, ott valóban az, ahol nem kamu összegek szerepelnek a hirdetések mellett. De itt? :U

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Parci #1169 üzenetére

    Semmi gond, végülis eddig is így volt. Csak azért kötöttem itt az ebet a karóhoz, mert felbosszantottam magam azon, hogy valakinek komolyan fáj, ha jobbá szeretnék tenni valamit - jelen esetben az egyetlen eszközömmel; azzal, hogy véleményt nyílvánítok róla, illetve javaslatot teszek rá.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz _Atesz #1178 üzenetére

    Válaszul idézek önmagamtól, az eggyel korábbi hozzászólásomból, amit neked írtam:

    "Vatera, ebay, zsibvásár és egyéb licitálós oldalakon pedig valós árak vannak kizárólag. Lehet hogy licit esetén nem a végleges árat mutatják, csak a pillanatnyit, de valósak."

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz zoltan6 #1184 üzenetére

    Persze, az ősemberek is megoldották, hogy baltáért adtak mondjuk egy dárdát, vagy fél kiló mammuthúst. Mára viszont a civilizált ember feltalálta a pénzt, ezáltal lehetővé vált, hogy minden eladó tárgynak ebben az új csereeszközben fejezzük ki az értékét. Így amennyiben te cserélnél, még akkor is meg tudod határozni, hogy milyen értékű dologért adnád oda a sajátodat, mivel a baltád és a mammuthús értéke is megadható forintban. ;) Ha kiírod ezt az árat, attól még lehet utólag alkudozni, meg egyezkedni, ez nem hátráltat semmi ilyesmiben. Elképzelése mindenkinek van arról, hogy pénzben kifejezve milyen összeg az, amiért megválna a hirdetésében szereplő tárgytól, csak ezt sokan nem akarják leírni és mégegyszer hangsúlyozom: ezzel sokaktól időt rabolnak el, illetve tönkrevágják az amúgy ötletes és hasznos ár szerinti szűrést az oldalon.
    De látom, a te álmod egy olyan apróhirdetési site, ahol mindenhez csak azt írják, hogy "majd megegyezünk". Gratulálok hozzá! :C Képzeld el, ha a teszkóban meg az obiban is ez lenne, hogy a pulton mindenhol az áll: "alku szerint". Aztán végig kellene járnod az összes pénztárat és mindenhol az ott ülő emberrel egymás fülébe sugdosással alkudozhatnál, majd a végén még vissza kellene menni ahhoz, akinél a legolcsóbban kapod meg a kosarad tartalmát? :W Mondok jobbat: még a lidlben és a praktikerben is ez lenne, így azt sem tudnád eldönteni otthon, hogy egyáltalán melyik áruházba menj el.
    Komolyan! :(( Miért kell a fejlődés ellen fellépni és elnyomni az olyan ötleteket, amelyek minden jóérzésű embernek csak hasznára válnának? Ráadásul olyasmiről van szó, amivel feltehetően egyáltalán nem fognak a közeli jövőben foglalkozni az oldal gazdái, mert vannak ennél fontosabb teendőik is? Mégis mi hátránya lenne annak, ha ki kellene írnod, mennyit kérsz a bigyódért?

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Rivaul #1191 üzenetére

    Épp az a baj, hogy ha nincs kint ár az előnyt jelent... NEKED. Ámde egyúttal hátrányosan érinti azokat, akik viszont kiírták az árat, illetve azokra sincs tekintettel, akik az ár szerinti sorbarendezést használnák.

    Megoldás ezek szerint hogy soha senki ne írja ki? :F Te örülnél annak, amit példaként felhoztam, hogy a bevásárlóközpontban sem látnád semminek az árát? Nem tudnád eldönteni, hogy a Mester, vagy a CMI fugatömítőt vedd, csak ha a pénztárosokkal sorra lepacsiznál? :U

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Rivaul #1193 üzenetére

    Az, hogy valami működik, nem jelenti azt, hogy jól működik, de ha mégis, akkor sem jelenti azt, hogy ne működhetne jobban. Komolyan mondom rosszul érzem magam, amikor ilyen mértékű önzéssel találkozom. Téged szemlátomást nem érdekel, hogy másokat esetleg hátrányosan érint a ténykedésed, csak az, hogy neked így klassz és dől a lé. Érveket viszont képtelen mindegyőtök felhozni arra nézve, hogy miért lenne rossz, ha ki kellene írni az árat? Hmmm? Miért lenne baj?
    Komolyan mondom, ezek után szívem szerint továbbra is engedélyezném az 1 forintos és alku szerinti hirdetéseket: mint fizetős opciót, ugyanis ezek miatt az egyik szűrőfunkció nem használható megfelelően. Sajnos nem rajtam múlik. :O

    szerk:
    @ (#1194) 5teve
    Mit szeretnék? Hogy akivel vitatkozom, illetve pontosabban: aki vitába szállt velem, az belássa, hogy nekem van igazam. Erről szólnak a viták, nem? :D
    Amúgy pedig azt, ha belátnák, hogy az, ami nekik jó, az több embert hátrányosan érint. Még akkor is, ha ez így volt eddig és így is marad. Magyarul azt szeretném, ha páran képesek lennének a lelkük mélyére nézni. Összegezve: szeretném jobbá tenni a világot. :DDD Na de tényleg.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Rivaul #1196 üzenetére

    Akkor én is lezárom ezzel a kommenttel, esküszöm ezek után nem hozom elő töbet és nem reagálok ezzel kapcsolatos felvetésekre, válaszokra.

    A következőt nem az oldal üzemeltetőitől kérdezem, hanem a velem vitázóktól:

    - Miért kellett az új Twitter és Facebook megosztás?
    - Miért kellet az új galéria, ha eddig is működött nélküle az oldal?
    - Miért kellett a kötelező városmegjelölés? Elvoltunk nélküle valahogy.

    ...és sorolhatnám. De mondanak azok a szavak valamit, hogy fejlődés, a dolgok jobbá tétele, haladás, előre lépés? Mert véleményem szerint aki velem most vitázik, az ezek ellen küzd.

    És igenis megkárosítasz másokat. Tőlem például időt vesz el, ha mindenkinek PÜ-ket kell küldenem, amikor venni akarok valamit, vagy csak épp keresek. Az idő pedig pénz. Illetve közvetve még az oldalt is megkárosítja az, hogy egy funkcióját ezáltal félig-meddig használhatatlanná teszed, továbbá hogy az emiatt generált PÜ-k miatt komolyabb vas kell a szerverhez és nagyobb sávszélesség.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Csak egy megjegyzés:
    Párszor hivatkoztatok már rá, hogy szerettétek volna kicsit széthúzni az oldalt. Ennek köszönhető például, hogy egyszerre most kevesebb apró fér el a képernyőn, mint korábban. Csak azt nem értem, miért függőlegesen húzzátok szét, miért nem vízszintesen? Régebben standard volt, hogy szinte mindenki 1024x768-as monitort használt, manapság pedig a fullHD az, ami elég gyakori, csakhogy ott a felbontás függőlegesen alig növekedett, míg széltében majd a duplája lett, szóval inkább arra kellett volna terjeszkedni (szerintem).
    Bocs az okostojáskodásért!

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz PumpkinSeed #1662 üzenetére

    Lehet ogy én találtam ki. :) Megyek, megveregetem a vállam a tükör előtt. :DDD

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Mióta az új oldal fut és a lapcsalád többi tagjának ajánlóit a jobb oldalra alulra tettétek (ahová sokszor még csak le se görgetek), azon kaptam magam, hogy a cikkeiteket szinte alig olvasom már. Egyszerűen semennyire nincs szem előtt az az önreklám, így nem kattintok rá. Csak jószándékból mondom: nehogy a többi lap olvasottsága csökkenjen emiatt és elveszítsétek azokon, amit a megújult HardverAprón nyertek. Szerintem sokkal jobb lenne valahová felülre tenni, ahol eddig volt - ez a ti érdeketek is. Ugye általános dolog, hogy az emberek a bal felső sarkot nézik meg elsőre egy weblapon, a jobb alsót pedig a legkevésbé figyelik. Gondolom van nálatok valaki, ha más nem a megbízott cégnél, aki az ilyesmivel tisztában van.

    Más: az értékeléssel kapcsolatos értesítő emaileket nem lehetne esetleg 1-2-3 naponta, vagy hetente újraküldeni mindaddig, amíg be nem érkezik az értékelés? Ez valamelyest talán ösztönzőleg hatna. Na nem mintha annyira zavarna a mostani helyzet, csak egy ilyen automatikusan beállított dologgal nem kellene a későbbiekben foglalkozni, ha már egyszer sikerül megfelelően működésre bírni.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Parci #98 üzenetére

    Én a design miatt még nem szóltam egy rossz szót sem eddig, minden más miatt igen. :B Annyit mindenesetre megjegyeznék, hogy azt vettem észre, hogy az új oldal iszonyatosan könnyen olvashatatlanná válik - legalábbis az én laptopom kijelzőjén - amennyiben nem pont ideális szögből tekintek a monitorra, míg a régi oldalon, például ezen a fórumon ez nem jellemző. Az új HardverApró színei egyszerűen baromi gyorsan összefolynak és jelentősen torzulnak (fehérből pikk-pakk középszürke lesz... stb.) már nagyon pici betekintési szög változásnál is. Ki lehet próbálni, hátha nem egyedi probléma. Mindenesetre nem igazán szerencsés dolog.

    Más, amit eredetileg javasolni akartam:
    Nincs kedvem kipróbálni, hogy a régi oldalakon is így van-e, de az új oldalon már kétszer is sikerült merő véletlenségből a jobb oldalon a kukára klikkelnem (eltávolítás a kedvencekből) és nem kért megerősítést, hanem azonnal repült a listámból az adott topik. Kissé bosszantó. Ha lesz rá időtök, bevarázsolnátok az ilyen bénáknak, mint jómagam egy "biztos hogy ezt szeretnéd?" popupot?

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Már egyszer javasoltam és csak azért írom le mégegyszer, hátha el lett felejtve, nem pedig csak azért várat magára, mert nincs rá időtök:

    A "kitörlöm ezt az oldalt a kedvenceimből" opcióra (kis kuka a kedvenc topikok mellett) mindenképp jó lenne egy megerősítés mielőtt radíroz, mert a sok pici ikon közt túlságosan könnyű tévedésből arra kattintani.

    Egyébként nagyon jó irányba halad az oldal fejlesztése, gratula hozzá! :C

Aktív témák