Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz t72killer #23588 üzenetére

    Azt se feledjük, hogy ezek a "sportok" sokszor emberi roncsokat hoznak létre: rommá kopott ízületek, sérv, stb. ott van a tornász Berki Krisztián ő is mondta, hogy gyakorlatilag tropára mentek az ízületei volt amikor világversenyt egy krónikus sérülésének a kiújulása miatt kellett kihagynia.
    A focistáknál pl. combtól lefelé vannak súlyos bajok: térd, boka, lábfej, lábszár

    Az élsport rokkantakat gyárt.

    Sok olcsó medence kellene ahol bárki olcsón úszhatna, jó minőségű futópályák (a futópályák mellett akár öltöző, vécé, ivókút stb.
    A gyerekeknek az iskolában tornaterem és úgy megoldani a tornaórát, hogy akár zuhanyzásra is legyen ideje a gyerekeknek. (soha nem zuhanyoztam tesióra után pedig volta amikor rommá izzadtam, elég sokszor pénteken utolsó óra volt a tesi középsuliban kb. déltől egyig vagy egytől kettőig és utána a többség ott maradt focizni és addig fociztunk amíg bírtunk vagy amíg a létszám elegendő volt (ugye folyamatosan szállingóztak el az emberek) tehát 4-6 főnél kevesebben maradtunk akkor mentünk mi is sokszor 4-ig 5-ig nyomtuk, évszaktól függetlenül.)

    Angliában sokáig semmilyen támogatást nem kaptak az élsportolók, és ezt látszott is az olimpiai eredményeiken, alig szereztek érmeket ezt akár vissza is lehet nézni, igazán komoly mennyiségben 2008-tól kezdték termelni az érmeket [link]
    Ha jól tudom az van mögötte, hogy a nemzeti lottó bevételét adták az olimpiai sportágaknak de - és ez fontos - csak az olyan sportágaknak melyekben éremesélyesek voltak a britek, és jellemzően az egyéni sportágakat mert ugye azokat olcsóbb szponzorálni ( egy úszó akár 3-4 érmet is szerezhet egy olimpián miközben egy 20-30 fős kerettel bíró vízilabda csapat MAXIMUM egy érmet szerezhet, ezért támogatták pl. a gyorsasági biciklistákat)

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz t72killer #23588 üzenetére

    Sajnos nalunk mar a rendszervaltas ota komoly zavar van a kormanyok fejeben arrol, hogy mi lenne a dolga es mi nem. A versenysport tamogatas csak egy a rengeteg dolog kozul, amire nem kellene kozpenzt kolteni... legalabbis nem ilyen kozvetlen modon. A tomegsport, gyerekek, utanpotlas sportjanak tamogatasa kell szerintem, de az nem hogy stadionokat epitunk magantulajdonban levo focicsapatoknak, vagy eletjaradekot adunk olimpikonoknak, nem beszelve a nem keves jutalomrol, ami a pontokert vagy ermekert jar. Mashol meg az olimpikon a sajat penzen utazik az olimpiara es a sajat penzen jar edzotaborba. Persze szponzort, reklamszerzodest o is szerezhet. Ugy gondolom hogy belefer, hogy kozpenzbol epitsenek limitalt szamban minosegi sportletesitmenyeket, amiket persze mindenki hasznalhat. Kulturara is megy a penz, a sport meg kiemelten hasznos, de azert a kormanynak tudomasul kell venni, hogy ez mar se nem kommunizmus, se nem szocializmus, meg ha nekik az jobban is tetszett. Az allam ne lepjen be a privatszektorba.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák