Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    Ha már a T-home alpári húzásainál tartunk: fél éve volt egy kis afférom velük. Tíz éve náluk vagyok kábelnetes előfizető, és pár éve már a kábeltévé is az én nevemen van. Digitális kábeltévére fizettem elő, HD-csatornák nélkül, így meg is kaptam a 'közkedvelt' ótvaros, SD-képes STB-jüket, amit egy összegben kifizettem (másfél év alatt a bérlés már többe került volna). A kapott képminőség ezzel az STB-vel olyan vacak, hogy az analóg műsor helyenként jóval élvezhetőbb. Telt-múlt az idő, szereztem egy normális box-ot (ami persze a T szerint 'nem fog működni' a kártyapárosítás miatt, aztán mégis), majd szerettem volna HD-csatornákra is előfizetni. Na most ezt egyszerűen nem hagyták, vagyis nem akarták, hogy még több pénzt fizessek nekik a szolgáltatásért. A telefonos ügyfélszolgálat és a helyi T-viszonteladó egymásnak ellentmondó információkat adott (nem kell új box-ot vennem / bérelnem), majd korrigált (bocs, mégis kell), aztán kitalálták, hogy a digitális kábeltévé már a múlt, nem is forgalmazzák, váltsak IPTV-re. Én meg azt nagyon nem akartam, mert láttam anyámnál, mikor lecserélték a digitális kábelt IPTV-boxra, érezhetően rosszabb lett a képminőség (ez nyilván nem normális, meg a kisebb bitrátából adódik). Azt mondták szó szerint: az IPTV a jövő :O. Persze igazuk lehet, biztos az a jövő, csak nem ebben a formában.
    A lényeg, hogy több levélváltás után - miután többször is mondták, hogy ezt nem lehet - sikerült 'kisírnom' magamnak a kábeles HD-minicsomagot, de ehhez új boxot is kell bérelnem, természetesen. A régi SD-képes box - mivel megvettem - ott pihen nálam, a kártyáját persze elvitték, de így teljesen működésképtelen, használhatatlan, eladhatatlan. A (más hálózatokon) kódolatlan műsorok vételére sem alkalmas, nem nyitották fel. Úgy szeretném, ha egyszer ezért valami hatóság vagy fogyasztóvédelem jól s*ggberakná őket. Most van három boxom, az előzőn túl az, amit a HD-csatornák miatt kötelezően bérelnem kell (ezt már nem fogom megvenni), meg egy harmadik, amit ténylegesen használok, természetesen a T-féle conax-kártyával (ez a box képes rögzíteni, akár hálózati meghajtóra is, egy rakás szolgáltatása van, és a képminősége is megfelelő).
    Szerencsére pár héttel ezelőtt a konkurencia is hálózatépítésbe kezdett.

Új hozzászólás Aktív témák