Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Teasüti #20184 üzenetére

    Egy aktív PFC-vel szerelt PSU-ban egy elektronika igyekszik mintát venni a feszültség és az áram jelalakjából és ha azok nincsenek szinkronban (fázisban el vannak egymástól tolódva, tehát nem tisztán hatásos a PSU fogyasztása, hanem inkább induktív), akkor beavatkozik. Kvázi szinuszos jelalak esetében -- főleg ha az nagyon rondán meredek, esetleg tüskés -- ez a fáziseltolódás-mérés nagyon nehézkes lehet a PFC számára, ez pedig okozhatja azt, hogy a PSU leáll. Hogy ez okoz-e benne maradandó károsodást, nem tudom, de úgy tudom, nem. Tehát a "nem működik? cserélem" hozzáállás működhet. De úgy is egy plusz kör, idegeskedés és egy plusz oda-vissza szállítási költség (ha).

    + Hulk24
    Ha tehát holt biztosra akarnék menni és nem kívánnék kísérletezni, akkor inkább lőnék a tisztán szinuszosra, az hosszabb távon, többféle eszköznek (pl. kazán keringető szivattyú) is jó alapként szolgálhat. Én eddig bevállaltam ezt a szerepet és lekopogom, szerencsém volt. De lehet, hogy csak azért, mert túl igényes vagy épp túl igénytelen PSU-kkal rendelkezem. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák