Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Nem tudok dönteni a két Sigma Art lencse között (14-24 f/2.8 vs. 24-70 f/2.8) :( Alapvetően architecture photography-re (hogy a fenébe mondják ezt normálisan magyarul?) használnám, kizárólag kültéren és elsősorban nagyvárosokban, ahol nem kevés felhőkarcoló vagy magas épület van. A jelenlegi kitobival (Sony 28-70 f/3.5-5.6 OSS) sajnos nem tudok széles látószögű képeket lőni, mert sokszor az is kevés, hogy majdnem hanyatt vágom magam a földön (oké, valójában csak leguggolok és majdnem a földig engedem a vázat, majd felfelé fordítom). A problémám ugyanakkor az, hogy nem vagyok benne biztos, hogy elegendő mennyiségű fotót lennék képes lőni 24 mm-nél kisebb fókusztávolsággal, plusz ott van a kínzó tudat, hogy a 14-24-gyel kizárt, hogy ne kelljen állandóan cserélgetni az obikat (bár 24mm-en is lehet lövöldözni mindent, de na...). A Sony-hoz képest (amit nyilván eladnék, ha a 24-70-es Sigma-ra esik a választás) a mínusz 4mm nem hangzik túl soknak (bár az f/2.8 elég király a nightscape fotókhoz), de ahogy nézegetem a New Yorkról és Torontóról készült fotókat, néha pont elég a 28-hoz képest, hogy normálisan nézzen ki egy kép. A két Sigma obit gyakorlatilag ugyanannyiért tudom beszerezni, szóval javaslat? Esetleg volt már valaki hasonló cipőben?

Új hozzászólás Aktív témák