Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz LuckyL #5646 üzenetére

    Természetesen elkezdtem fejben Simcity polgármestert játszani: pár éve lett fejlesztve LED-esre a közvilágítás - mint sok máshol is -, 60W-os teljesítményű egy világítótest, kb. 50 oszlop esetén szumma 3 kW, téli átlag 12 órában (ami erős túlbecslés, mert már az előző válság idején is lazítottak, hogy 1 órával később kapcsolják fel és 1 órával korábban le, amit soha nem csináltak vissza) az havi 30*3*12=~1080 kWh. Ez még a hírekben olvasható horrortarifákkal beszorozva sem tűnik ipari áramfogyasztásnak, mondjuk 250 lakosra leosztva én kerülnék 4.32 kWh-ba.
    Simán el tudnék képzelni egyébként olyan köztes megoldásokat, hogy csak minden második oszlopnál van világítás vagy a mellékutcákban mondjuk 22:00-6:00 között ki van kapcsolva, de az, hogy egyáltalán nem kapcsolják be a nagy forgalmú főút egy szakaszán sem a létező lehető legrosszabb lehetőség. Legalább két, baleseti gócpontnak számító kereszteződés is kivilágítatlan így, tehát még azt sem nagyon tudom felhozni a mentségükre, hogy gondolkodtak a helyzet optimalizálásán, csak lenyomtak pár biztosítékot oszt' jó van az úgy.

Új hozzászólás Aktív témák