Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    "A gyakorlatban ez a fényerő azt jelenti, hogy a készülék csak olyan szobában vagy teremben használható, ahol sikerült alaposan besötétíteni, egyébként alig lehet látni valamit. Amennyiben viszont meghitt félhomályt varázsoltunk, akkor azért már egy prezentációt meg lehet tartani, ez pedig egy irodában létfontosságú lehet."

    Na hát precentációhoz ez teljes kapufa. Irodában nem szokott sötét lenni. Ha meg nagy besötésítős vetítés van, akkor meg túl kis méretben tud elfogadható fényerőt még sötétben is. ráadásul ott van áram is, lehet nagyobb teljesítményűt használni.

    További problémák:
    - a marketingfotókon látható letámasztással, a digitális képkorrekcióval a felbontás fele elveszik. Szóval erősen ajánlott egy állványt használni hozzá, szerencsére úgy látom, nem hagyták le az aljáról a csavart.
    - ha bárki kis fény beszűrődik, akkor már baj van, hacsak nem 20 colban megy a vetítés
    - hangszórója valószínűleg ennek is botrányosan rossz és lehet még a jack kimeneten is az.

    De akkor hová jó ez... otthon van értelmesebb megoldás. Hotelben vagy 24-32 colos tévé legtöbb helyen (chromecast vagy firetv stickkel nem kell tévézni, káblezni nagyon. Erdőbe?

    Mondom ezt az alapján, hogy méretre közel ekkora pw600-asom van, ami ilyen [link] és annak is teljes sötétítés kell, hogy élvezhető legyen, igaz a duplaakkora fényerejével az már éppen meg tudja világítani a 100 colos vásznat.

    LG-nél 130 körül szoktak kb lenni azok amik már valamire használhatóak. Például
    LG PH450UG, ami ennél jobb fényerejű és csak a fal mellé kell tenni közvetlenül, akkuval.
    LG PH 550G ha kell az akku és egy fokkal jobb fényerő is kell, nagyobb hellyel.
    LG PW1000G ha több hely van és jobb fényerő, rendes méretű vetítés kell.
    Persze felfelé határ a csillagos ég.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz MaCS_70 #34 üzenetére

    Node milyen méretben, milyen körülmények között? Talán egy 20 colos monitort ki tud váltani prezentáláskhoz. 2-3 ember még körbe is tudja ülni.

    Amilyen irodákban én mozgok, ott képtelenség úgy besötétíteni, hogy nappal használható legyen. Ott meg, ha akad egy monitor, máris előrébb vagyunk, mert sokkal kontrasztosabb a képe.

    Persze lehet, vannak magyar cégek, ahol nem fér bele 200eft egy megfelelő eszköz beszerzésére. Általában ott más gondok is vannak, például, hogy mikor jön a csődeljárás ;]
    Ettől még megértem, hogy egy személyes mikro projektnél menőbb ilyenen prezentálni a laptop képernyője helyett az egy személyes ügyfél számára. Mondjuk ilyen 100 ezer forintos projekt esetén.

    Ezt azért mondom, mert a hírbélitől dupla valós fényerejű projektor is kevés lenne. Az üti meg alulról azt a szintet, hogy 1-2 méterről vetítve már átlagos körülmények közt látni lehessen valamit, de még az sem ideális, mert egy sima lámpafényes szobában már az is kevés.

    (#32) Hobbbyt
    ha nem erdő mélyére utazós család, hanem szállásra, ott van konnektor a hasonló méretű de 2-3x nagyobb fényerejű akku nélküli megoldásoknak :) Már, ha van falfelület (képek, színes fal*) és nem a plafonról akarják nézni.

    Meló miatt megfordultam pár hotelben. Azok közül a legtöbb úgy volt berendezve, hogy nem nyomasztóan üres fehér falak voltak, hanem dekoráció. Máshol meg olyan kicsi volt a hely, hogy a tévénél nagyobb méretben a vetítés sem ment volna. Ezért is említettem a chromecast / firetv stick megoldás. Nekem az jött be. A projektort otthon, besötétített szobában használom, ahol a falak is le vannak függönyözve. Meg karácsonyra családlátogatásra viszem haza tripod álvánnyal, sötét szobában filmezéshez. Annak névleges 600 lumenje van, állítólag a valós 450 körüli.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz MaCS_70 #36 üzenetére

    Én próbáltam használni pw600-at irodai környezetben és alig látszott a képe. Ezeknék nagyságrenddel erősebb, telepített projektoroknál is kellett sötétítés a legtöbb helyen (igaz ott nagyobb méretben ment a vetítés, mert nagyobb csapat volt).

    " ha valakinek a személyes igényeihez nem passzol egy megoldás, akkor az miért akarja meggyőzni a világot arról, hogy akkor az másnak sem lehet jó."

    én meg azt nem értem.... nem sértésből, de igencsak alacsony igénszint lehet, ha gyertyafény erősségű prezentációt imádnak a kollégák. Persze a semminél jobb, de neken egyáltalán nem olyan tapasztalataim vannak, mint neked. Persze, lehet, hogy olyan helyen jársz, ahol a fáktól nem jut be külső fény az épületbe és elég csak a lámpákat lekapcsolni. Vagy észak-norvégiában tanulsz télen :)

    Vagy az lg hazudik nagyot felfelé, vagy a Philips számolja sokkal szigorúbban a lumeneket. (ledeseknél sokszor nem ansi lument reklámoznak a cégek*)

    *szerk: a 600 lumenes lg pw600 és a 800 lumenes pw800 kapcsán is azt írják, hogy valós ansi méréssel 225 körül vannak. Ami nem meglepő, mert egyforma 65W-os tápegységük van. Sajnos nem találom most azt az oldalt, valami nagy projektoros oldal volt, ahol mérések eredményeit feltüntették sok típushoz.

    Talán abban kiegyezhetünk, hogy mindenki próbálja ki, mielőtt költ rá és akkor biztos lehet abban, hogy megfelelő az igényeihez. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák