Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz DanielLong #20 üzenetére

    "de az időtállóság már nem került szóba..."

    Akkor nem ugyanazt a cikket olvastuk. ;)

    "A Sandy Bridge helyett 4. genes Intelt néztem volna, mivel a Sandy-hez pl Z-s alaplapot találni nehéz "

    De lehet - meg aztán nem csak Z chipset van. Olcsóbb is lesz, mint az 1150. Ahogy szintúgy nem találsz 20 000-ért Haswell i7-et, míg Sandyt igen. Nem hoz annyival többet a negyedgen, mint amennyivel többet költesz - ott már akkor tényleg inkább Ryzen, oszt víz.

    "A VGA szintén extrém választás: egy 300W-os kártya 5-6 évesen szerintem nem a megbízhatóság csúcsa, no meg akkor a tápot is annyival combosabbra kell választani. Inkább vennék használt RX570-et vagy GTX 970, 980-at, 1050Ti-t. Még akár gari is lehet rá."

    Személyesen tanúsíhatom, hogy ha a fogyasztás és hang belefér, igen kellemes kis kártya az a Tri-X még mindig, főleg azért a pénzért, amennyibe kerül. Amúgy számos alternatíva van rá az írásban.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • himpike

    aktív tag

    válasz DanielLong #20 üzenetére

    Az időtállóság használtnál nem lényeges hiszen töredék árakon vásárolunk. A VGA és a meghajtók legyenek újak ha lehet. Én a használt workstation vonalon adok el 50-60 körül 6 mag 12 szálas Xeon gépeket 12-16 giga rammal, csak a VGA hiányzik belőlük. 3.3GHz körüli teljesítménnyel DDR3 mellett.
    A VGA állandóan megdöglő dolog, használtba papíros gari nélkül max 70-80 wattig érdemes benne gondolkozni(ott kevés a hiba még). A meghajtó új mivolta az adatok viszonylagos biztonsága miatt tekinthető fontosnak, plusz ezt a két alkatrészt áttehetjük később másik gépbe is - akár egy újba. A workstationok tápjai többnyire egyediek, oda ritkán lehet másikat betenni buhera nélkül.
    A használt gép inkább a belépő szintű játék világába ad olcsóbb jegyet.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz DanielLong #56 üzenetére

    "Nem hoz annyit a 4. gen, mint amennyivel többe kerül, de ha egy vagy két év múlva fejlesztesz, akkor lesz még érdemi előrelépés a meglévő alaplappal."

    A második/harmadik generációval addig az egy-két évig meglesz a 8 szálad, utána meg akkor már komplett platformot cserélnék, érted. Több éve kifutott tokozás esetén nem érdemes alultolni az alkatrészeket. Ha a jelenlegi gépemet idővel naprakészen akarom tartani, a legújabb chipsetekre épíkezem - akkor van értelme alulméretezni dolgokat a későbbi bővítést szem előtt tartva.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • jokeph

    nagyúr

    válasz DanielLong #56 üzenetére

    Én is tudom, ezért is írtam kitétellel, hogy a DDR4 ram árak miatt nem jó vétel kb. egyedül. ;)

    Igazából azért a Skylake pöppet jobb mint a Haswell (nem csak IGP-ben) és nem a DDR4 miatt jobb, mivel mint írtam, az i5 6600k-t én DDR3L 1600-as ramokkal használom. :U

    "K"-s CPU-t meg 2 okból vettem nem "Z"-s lapomba (GA-H170-HD3 DDR3):
    1. pár ezressel volt drágább
    2. ua. CPU non-"K" és "K" között nem csak a szorzózár a különbség.

    Másfelől akkor lapot is kellett volna vennem, de az értelmes "Z"-s 4. gen lap nem éri meg az árát, és kevés van belőle - nem beszélve, hogy nem tudnak pci-e NVME SSD-t kezelni x4 sávval (ez nekem azért szempont).

    Z170/Z270-es lapból viszont óriási a felhozatal, a későbbiekre gondolva (majd csak lejjebb megyen a DDR4 ára is).

    Bár ha már majd egyszer DDR4-be fogok beruházni, akkor lehet inkább átállok X99-es platformra/RyZen 2nd gen.-re, ezekben sok lehetőséget látok, a jövőre nézve is. :K

    Ha lenne érdemi felhozatal DDR3-as s1151-es lapokból, szerintem sokan vennének Skylake/Kaby Lake-et. :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz DanielLong #281 üzenetére

    Hohó, nem a felvett wattok miatt favorizáltam azt a 620-as Seasonicot, hanem a +12 V-on leadott stabil amper miatt, ami kelleni fog, ha egy combosabb VGA-t rak a gépbe. Az 520 wattos verzió kb. 2 ezerrel olcsóbb.

    Ha meg ennyire a jövőbe építkezne, akkor már csak M.2 SSD-t vennék a gépbe. Adattárolásra meg WD Redet (vagy Goldot) - de azt is inkább külön NAS-ba vagy külső dokkolóba, hogy ne menjen, amikor nem használom.

    Ha több használt cucc is mehetne bele, még jobban meg lehetne izmosítani a drágát. Pl. prociból is szerintem tökfölösleges az új, és máris ott van +10-12 ezer, és azt hozzárakva már majdnem ott vagyunk az aprós GTX 1080-nál stb.

    Ha magamnak néznék 330 körül új vasat, szerintem X99 környékén is jól szétnéznék aprón, ellenben mostanában új gépben csak Ryzenben gondolkodnék. Sajna. Vagy ugye 8086K-ban, de abban csakis kizárólag szentimentális alapokon, mert anyagilag ugye..

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz DanielLong #289 üzenetére

    +1 a prioritásokat is tudjuk: " a cél az időtállóság - 4-5 év múlva mediumon még menjenek el játszatóan FullHD-ban a játékok + legyen ez az új gép ugyanúgy 7 évig jó nekem "

    Tehát az jó cél hogy a büdzsét úgy alakítani, beleférjen a GTX 1070 (akár használt de még garis ) is.

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz DanielLong #289 üzenetére

    Pontosan azért, mert ennyire a jövőbe akar építeni, megy bele egy valamire való (és kissé túlméretezett) táp. Egy 620-as, vadonat új, moduláris Seasonic-ért huszonegykétezer bankó egyáltalán nem drága ---> nem a jó helyen akarod megfogni a pénzt. Az aprós-sokgaris GTX 1070 már így is simán belefér, amit amúgy jelenleg effektív ostobaság boltból venni 40-50-60 ezerrel drágábban azért, mert ahhoz pár hónappal/egy évvel több a gari.

    Itt a cél az, hogy rábeszéljük a másodkézbőli Ryzen 5 2600-ra (és ennek folyományaként a másodkézbőli, de még papíros garis VGA-ra), és ha az így nyert pénzhez még hozzárak egy keveset (5-10k - ilyen gazdálkodási keret esetén már ne ennyin múljon, hogy nagyon csecse lesz a vége vagy csak moderáltan csecse), már megvan az aprós-garis GTX 1080, és a CPU-VGA pároson kívül a konfig többi része még fóliás.

    "A 40 és 48A mögött semmilyen alátámasztható érv nincs,"

    Ha nem használsz ampertemető felső(bb) kategóriás VGA-t, akkor tényleg nem sok. Itt viszont lesz 1070 vagy 1080 - később meg ki tudja, mi. Az R9 290X Tri-X-hez is gyakorlatilag a számba lett rágva, hogy 40 A alatt inkább ne erőltessem a dolgot, ha stabilitást akarok - és joggal. A +12 voltos ág bicepsze döntött.

    tl;dr: Egy legalább 5-7 évre készülő, 330 ezres gép esetében nem a tápegységen kell megfogni pár ezrest, pláne ha az "csak" huszonegykétezer újonan.

    "Az SSD és a HDD meg számomra kicsit aránytalan, a Samu 970 nagyon drága, tudom, cserébe kb. a leggyorsabb NVME SSD, de ki fogja érezni a Windows bootidőn a 0,2s különbséget"

    Ő fogja érezni, bármikor, amikor lényeges lesz az írási és olvasási sebesség. Töltésidők, másolások, tömörítések etecera. Ha hozzávesszük azt, hogy milyen időintervallumra tervezi, még inkább megerősödik az M.2 PCI Express x4 SSD létjogosultsága. Adattárolásra meg csak WD Redet vagy Goldot vennék. Megint egy olyan elem, amin nem szabad spórolni. Szívesen ajánlottam volna neki nagyobbat ezekből, de az már nem fért volna bele a keretbe. A vinyó úgyis egy olyan alkatrész, amit könnyen és gyorsan, bármikor cserélni lehet nagyobbra - a tárhely úgysem elég soha. Ez persze nem jelenti azt, hogy addig a cseréig nem szereté az ember minél nagyobb biztonságban tudni az adatait (ergo Toshiba és hasonló dzsunkák kilőve).

    "Persze tudni kéne a pontos igényeket, lehet, hogy a leendő tulajdonosnak nem a játékokban nyújtott teljesítmény az elsődleges."

    Hát, ha először i5-9600K-t és egy 6 GB-os GTX 1060-at rakott bele, igen erős a gyanúm, hogy a játékra való felkészültség is egy elég kardinális szempont.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz DanielLong #295 üzenetére

    Most újonan venni GTX 1070-et (mondjuk 3 év garival) 140-150-160 ezerért nettó hülyeség, amikor aprón 2 év garival megvan kb. 95-ből. 110 körül már papíros-garis 1080-akat is lehet találni, az meg nagyon nem 1060 szint.. Megbízható, leinformálható eladókból sincs hiány.

    WD Blacket adattárolásra? Redet vagy Goldot írtam. Az ára miatt inkább Red. Az, hogy a személyes tapasztalataid alapján nem kardinális tényező a HDD minősége, nem jelenti azt, hogy az eddigi szerencsédet mérvadónak kell tekintened, hogy aztán másokra is levetíthesd. Párezer forinton spórolni, amikor az adatbiztonság (ami amúgy mindig tovább fokozható) van terítéken, nem éppen jó vonal szerintem - pláne, hogy nem is filléres ócónetezősfilmezős gépről van szó.

    Azt az SSD tesztet én írtam. : D Ezért is mondom azt, hogy ha sok évre előre tervez, akkor csak PCI Express x4 NVMe M.2. De még egy olcsó, PCI Express x2-es, 480 GB-os Kingston A1000-essel is sokkal jobban jár, mint a SATA-val, mert a játékokban fontosabb olvasási sebesség még így is messze a SATA 6 Gbps felett lesz. Egy-kettő-öt másodperc itt meg ott aztán gyorsan egy nagyobb darabka megtakarított idővé akkumulálódik az évek alatt.

    A tápegység nem túr ki semmit. Amikor 5-10 évre előre építkezek, a minőségi, kissé túlméretezett táp az egyik alapkő. Sok fejfájást megspórolhat az a néhány ezres.

    "ennyi erővel a CPU hűtő, X470 chipset (időtállóság, extrák), 32GB RAM, vagy egy sokkal minőségibb ház is megmagyarázható lenne egy ilyen konfighoz"

    Persze, ha nem ennyi lenne a keret vagy bőven lehetne matatni a second hand piacon.

    RAM-ból később bármikor vesz még két sticket, oszt annyi. A 20 ezres ház (ami amúgy egy korrekt darab) pariban van a kerettel . 2-3 ezerrel drágábban ott a nagytestvére, az Aero-1000-es, ami még jobb (személyesen tanúsíthatom, igen fullos kis kuckó ebben az árszegmensben - csak kár, hogy nincs belőle kék).

    A CPU hűtő kell majd a PB2/XFR2-vel való mók miatt, de az már erőteljesen részletkérdés, mivel csak párezer forint. Nem kell 20 ezres Noctua mellé.

    A Ryzen 5 2600 amúgy inkább i5-9600-zal van nagyjából pariban, egészen addig, amíg az adott progi ki nem használja a plusz virtuális szálakat (vagy a játék nincs szénné optimalizálva Intelre), mert akkor az AMD tarol. A HT-t tönkrevágó októberi Win update sem segíti az Intelt, és a 2600-at simán egy i7-8700 mellé lehet állítani. Ezekkel a vackokkal méricskéltem az utóbbi időben nem keveset.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz DanielLong #297 üzenetére

    A Ryzen 2600(x) tesztjeit én is néztem hogy azért alatta van az i5-ösöknek de ha 1060-at vesz az jóval szűkebbé teszi az eredményeket mint ha Ryzen és 1070 párossal tolná.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz DanielLong #297 üzenetére

    De, csak pl. minek venne bele másik tápot (hogy annak a beszereléséhez teljesen szétszedje, majd megint összerakja az egész gépet, kábelmenedzsmenttel egyetemben), amikor már a kezdeteknél vehetne egy kicsit túlméretezett jót, amihez aztán nem kell nyúlni, míg kb. világ a világ, és parázás nélkül, nyugodtan bővíthet vele - és emellett még pénzt sem bukik azon, hogy nem a megfelelővel kezdett.
    Semmi, de semmi ráció nincs abban, hogy egy 330 ezres gép esetében a tápon megfogjunk párezret, hogy aztán majd úgyis kicseréljük egy másikra.

    SSD: Te szívesen upgrade-elsz olyan alkatrészt, amin az egész eddigi virtuális életed (de legalábbis egy aktív szelete) rajta van és azon fut a jelenlegi, működő rendszered, minden progival, driverrel, kutyafülével egyetemben? Arról nem beszélve, hogy mennyi küzdéssel járhat a migráció. Idő, pénz - és esetleges nehézségek. Szeretném, ha később nem szopórollerrel gurulna le a srác az ABC-be, érted. : D

    A vinyóra meg írtam én is, hogy későbbiekben könnyen, gyorsan, egyszerűen cserélhető, bővíthető, stackelhető.

    Itt is teszteltünk egy falkában 8600K/9600K/8700K/Ryzen 5 2600-at. Nem kérdés, hogy mit érdemes venni (AMD-t). Játékfüggő is a dolog, de az Intel majd' kétszeres árazása egyszerűen nevetséges, amikor a Ryzenhez hasonlítod - ahol a piros elmarad, ott jellemzően nem sokkal, máshol meg ráver a kékre. Ezt nem szabad elvitatni - pedig alapvetően én Inteles vagyok, de mostanában sajna nagyon nem az a nyerő térfél.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz DanielLong #304 üzenetére

    Játék-, VGA- és driverfüggő. De még az API is beleszól, mert egyáltalán nem mindegy, hogy DX11, DX12 vagy Vulkan. Meg persze az sem mindegy, hogy melyik Windows frissítés van a gépeden. Ha a legutóbbi, akkor jelen pillanatban a HT-s Intelek nem éppen vannak irigylésre méltó pozícióban.

    [link]

    Egy teszt a sokból. Arra próbálok rámutatni, hogy azért nem ilyen fekete-fehér ez. A pár százalék differenciáért cserébe (ami nem is exkluzívan az Intel javára realizálódik) vicc a 70 %-os ártöbblet.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Z_A_P

    addikt

    válasz DanielLong #306 üzenetére

    Varjal mar, a 1366x768-ban pont a CPU lesz a bottleneck, nem a VGA.
    Tehat ha CPU-t hasonlitasz ossze jatekban, akkor a lenyeg hogy ne VGA limites legyen hanem CPU limites.
    Ez a lenyeg, ezert a kis felbontas.

    OK

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz DanielLong #309 üzenetére

    A külföldi tesztekben melyik Windows 10 verzió van? Áprilisi vagy októberi update? Mert nagyon nem mindegy.

    Meg ne DX11-es játékok legyenek a mérvadóak, ha a jövőre építkezünk.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • jokeph

    nagyúr

    válasz DanielLong #315 üzenetére

    Ez egy érdekes oldal... bármit néztem rajta, mindig kevesebbet mutat (SSD).

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Hannibhál

    őstag

    válasz DanielLong #309 üzenetére

    Apró megjegyzés: pontos beállitások nincsenek ezekbe, pl otthon én sem tudtam reprodukálni őket egyszer sem illetve a tomshardwaret leszámítva nincs min. fps ami pedig cpu tesztnél alap lenne....
    Az pedig h összesítésben kemény 15%-al gyengébb a maga 71e-s áraval a 9600k-tól(ami 92e ft ugyanabban a boltban-pcx) mindezt átlag fps-ek alapján ami főleg vga-tól függ, végülis jah, lehet azt mondani h rossz és h nem gamer....
    A ryzen 2600 a maga 55e ftos árával s kemény 17%os lemaradásával meg tényleg mindennek a legalja....
    Ettől függetlenül tény h a 9600k egy jó gaming cpu de nem ennyiért s így főleg ha meló is van vagy esetleg stream s hosszabb távon szinte biztos h jobb lesz a több szál :C

    Gépelés nem az erősségemasdsdk

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz DanielLong #313 üzenetére

    "No offense, de szerintem nem először tapasztaljuk itt PH-n, hogy más oldalak tesztjeiben gyengébben szerepel az AMD."

    Ühüm, főleg, hogy a linkelt PH!-s tesztet egy Inteles arc írta. : D

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • jokeph

    nagyúr

    válasz DanielLong #313 üzenetére

    Érzem, de csak OS és alkalmazás betöltésénél, amúgy nem jelentős.

    Részemről a Kingston A1000-es ár/érték szempontból került képbe, no meg azért hogy maradjon szabad sata portom.

    Érdekes, hogy sikerült feltennem a W10-et legacy módban rá, pedig errőlnem voltam meggyőződve hogy működhet. :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák