Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Synthwave #293 üzenetére

    Ne tegyünk úgy, mintha csak a Seasonic lenne a valamire való táp... Kaptunk egy elég jól definiált keretet, kiemelve, hogy az a nagyon max, új alkatrészekben gondolkozunk és játékra kéne. Alapesetben én is a használt cuccok felé húzok, ha szóba jöhet, akkor persze, hogy a VGA-t onnan szerezném be, ez ki is lett vesézve. Használt 1070 esetén a te konfigoddal benne vagyunk a keretben, de új VGA esetén csak a GTX 1060 maradt még mindig. (Mondjuk ez a vita a leendő tulajjal gyorsan egyeztethető lehetne)

    Viszont az számomra még mindig aránytalan, hogy beszéljük rá használt CPU-VGA párosra, de azért vegye meg a legdrágább NVME SSD-t és WD Black HDD-t. A CPU hűtőt meg meg sem említed, pedig nekem pl a zajmentes működés fontosabb lenne, főleg, hogy a 2600 mellé kéne a tuning, különben azért észrevehetően egy i5-8400 alatt lesz a teljesítménye (játékban).

    Ampertemető VGA: nem abba az irányba megy az ipar. GTX 1070 150W, 1080 180W, 290X 250W. A 290X mellé én is 40A-t mondanék alaphangon, főleg, hogy úgy sejtem te régebbi generációs húzott CPU-t párosítottál mellé.
    Táp témát nem is akarom boncolgatni tovább, mert maximálisan támogatnék egy jó moduláris egységet, ha értékeli is a tulaj majd és nem a jobb VGA-t túrja ki a keretből.

    SSD kérdéshez ph teszt első táblázat. Ezen a topikon egy hónapja én is sokat gondolkoztam, mert akkor vettem szintén 500 Gigás M.2 meghajtót. Végül arra jutottam, hogy a jelenlegi meredeken eső árak mellett inkább veszek egy akciós MX500-at pl, mert úgysem érzem majd a különbséget, de szinte fele az ára.

    Adatbiztonság témakört megint túlgondoltnak találom. Nagyon ritkán hallok adatvesztésről a környezetemben, pedig legtöbb ismerősöm még mindig a 7éves notiját használja gyári HDD-vel...

    Összefoglalva, véleményem, hogy aránytalanul el lett túlozva az SSD-HDD rész, ennyi erővel a CPU hűtő, X470 chipset (időtállóság, extrák), 32GB RAM, vagy egy sokkal minőségibb ház is megmagyarázható lenne egy ilyen konfighoz.

    Köszöntem az építő vita lehetőségét, itt befejezem, mert attól tartok, hogy a téma indítója már ezt sem fogja olvasni :)

Új hozzászólás Aktív témák