Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Synthwave #23 üzenetére

    +1.

    A Haswell I7-es CPU-k (mármint az ütősebb példányok és a "K"-ok) undorítóan drágák (45k-ért nemrég i5 6600k-t vettem, tudom, ez csak egy i5.... :D - de nekem a HT nem szempont, illetve non-OC H170-es lapba ment G4560 Pentium helyére - ez DDR3-as lap, 4*4 GB-al, anno 24k volt a 4*4 GB Crucial DDR3L 1600-as ram ).

    Ha a DDR4 nem lenne ilyen bűn drága, mindenki skylake-ra építene - szerintem.

    Márcsak azért is, mert jó "Z"-s lapot lehet venni 30k és alatt. :K

    Ha a fogyasztás nem szempont, akkor az X58-as platform szerintem is jó alternatíva, egy jó kis 6/12-es XEON-al, triple-channel DDR3-1333-ban is meggyőző. :K

    DDR3-nál maradva, bár ez ritka kincs, meggyőzőnek találom az X79-es platformot is, pl. egy i7 3930k-val.

    Bár ezt inkább ínyenceknek ajánlanám.

    (#34) Vektast:

    Jó kis összeállítás, de ne sajnáld még azt az 1 modul ramot, jó dolog a triple-channel, "pattogósabb" tőle a vas. (nekem is van, Asus P6T Deluxe+XEON X5677 3,47@4,3+3*4 GB DDR3 2133@1333). ;)

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Synthwave #23 üzenetére

    Az olcsóbb chipset lehet alternatíva, de ha azt is nézem, hogy később hogyan lehetne fejleszteni ezt a gépet (ami pedig azért kerülhet napirendre, mert pont most lehet azt mondani, hogy az Intel 2. gen már nem elég egy GTX 1060 mellett sem) akkor oda lyukadok ki, hogy egyedül az i7 k-s procik maradnak, amihez nem ártana Z-s lap. Persze később is lehet lapot cserélni, de szerintem a felhasználók többsége ezt inkább kihagyná.
    4. gen prociból vehetsz egy i5-t, az majdnem i7 2600 árban van, és később tudsz beletenni i7-t is, van hová lépni. Pluszban, ha fél, egy év múlva elhalálozik a lap valamiért, akkor nem nagyítóval kell lapot keresni majd.

    Nem hoz annyit a 4. gen, mint amennyivel többe kerül, de ha egy vagy két év múlva fejlesztesz, akkor lesz még érdemi előrelépés a meglévő alaplappal. Értem, hogy ez nem maximálisan költséghatékony, de attól én még inkább e mellett döntenék.

    A VGA kapcsán elhiszem, hogy teljesen jól működik és erős a 290X-ed, ezt nem vitatom, de a rizikó benne sokkal nagyobb, valamint a legtöbben megspórolják a rendesen szellőző házat, így csak fokozódik a helyzet. Továbbá véleményem szerint akkor az új gépbe is az elérhető legmagasabb teljesítményt kellett volna választani, nem az éhező bajnok 1050 Ti-t.

    Talán felesleges is tovább szaporítanunk a szót, én értem a te nézőpontod is, de a saját logikámat is meg akartam osztani.

    #24 himpike
    Sajnos a töredék ár nincs meg. Mondjuk egy i7 4770 teljesítményét használtan megkapod 35-40ezer körül, újonnan meg 45-50 körül? A lap meg hozzájuk ugyanannyi. Azért ezt mondtam, mert aki esetleg erősebb VGA-t vesz, annak a sandy 2600 nem lesz elég.

    #49 jokeph
    A Skylake a legrosszabb vétel most, pont annyit tud, mint a Haswell, de cserébe vehetsz hozzá DDR4-t. Egy i5 4670k-t vettél volna 30ezerért és ugyanott vagy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák