Hirdetés

Aktív témák

  • szumo

    senior tag

    válasz kerelo #297 üzenetére

    Nemrég szereltem be egy TX3-at egy x4 950 BE proci társaságába, és azt kell mondjam, hogy amit hoztak hozzá annál mintegy 10 fokkal volt hűvösebb a TX3 (32-34 fok). Viszont egyetértek veled, én a hyper 212 plus-t tenném be, az csak 1-2 ezerrel drágább, és tudásban is ér annyival többet.

    És a cx 430 helyett is mást választanék, az árkategóriájában van megbízhatóbb, is.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • ch003067

    addikt

    Az a Black Editionos lap, elég brutálul néz ki :Y
    Azért, nem semi, hogy a hangkártyáknak is már külön tápcsatlakozó kell, mint anno az AGP-s kártyákhoz.

    Bár, ennyit szerintem nem ér meg, mert ennyit nem ér meg...

  • d@minator

    addikt

    "Optimális játékos hardver." - Szerintem is. Inkább 4mag, mint kettő. A dupla ventis 6870 pedig nagyon jó ár érték arányú és erős VGA. A CWT beles Corsair táppal sincs nagy baj. Az FSP-ben és a Chieftecben sem bízom annyira kollégáimnak 3-4 évet bírtak, sorra mennek tönkre. Talán egy CTG áramilag jobb választás de vajon tartósságban is?!

  • Vidala

    senior tag

    Végigolvastam. Nem semmi. Ha egy kicsit jobban próbálnátok értékleni egymást, sztem jobb lenne. Ahogy elnézem a többséget inkább a segítő szándék vezérli, mint a trollkodás. Kár, hogy mégis az lett belőle, így én is egy kis offal voltam kénytelen kezdeni.

    A konkrét gépajánló sztem korrekt. Ez úgyis inkább iránytű, mivel az egyedi igényekre, egyedi ajánlások kellenek. Aki pedig PH!-t olvas, az már egy lépcsővel beljebb van a boltok esetleges gyengébb színvonalú ajánlataihoz képest. Aki pedig kérdez is, annak sgíteni fogtok!
    Pl. kérdés, hogy egy játékos gépbe létszükség-e az USB 3.0? Szűken értelmezve irreleváns, tehát ezen lehet spórolni, de ha kicsit kiljebb tekintünk, akkor egyértelmű, hogy ma már ezen nem érdemes spórolni.
    Egyébként akad nem egy-két jó bolt is a piacon, és ezt sokszor a szomszédban kell inkább keresni. Nálam bevált. Korrektek. Mind amikor új gépet veszek, de garit intézni sem fájó hozzájuk betérni. Bár legutóbb, mikor ilyen fordult elő, akkor a következő történt: 1) Nem találtam a számlát: mondták no problem, a gyári szám alapján úgyis be tudják azonosítani (ha szükséges, de szerintem emlékeztek is rá)
    2) Kutya baja volt, csak ki kellett pucolni, amit meg is tettek nulla forintért. Pedig én is hozzáértőnek számítok annyira, hogy megcsinálhattam volna. De minek bajlódjak vele, mikor ők hamarabb rájönnek mi a bibi, és nincs vita, hogy szétszedtem/tönkretettem. Ezek pedig nálam megérik adott esetben a legolcsóbb boltokhoz képset azt a néhány százalék plusz kiadást vásárláskor. Ráadásul legközelebb is hozzájuk megyek.

    Nekem a cikkből a 17.3"-as Acer Aspre noti ütötte meg a szemem még. Ár/érték arányban elég jónak tűnik. Persze ez egy desktop replacement, de egyre többen vannak már, akiknek ilyesmi kell, és ebben a szegmensben bizony ez egy jó darabnak tűnik. Főleg SSD-vel. Kíváncsi lennék egy PH! tesztre!!

    [ Szerkesztve ]

    CoVboy Forever!

  • didyman

    őstag

    válasz Pug #77 üzenetére

    Ezt kifejtettem tápos topikban is, teljesen légbőlkapott butaság a 180uF kevésnek gondolása. Aktív PFC mellett tök máshogy alakul a primer puffer számolása, és 180uF egy ekkora tápban untig elég a célra, ha megfelelő minőslégű és a Samxon márpedig az.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • Chaser

    titán

    válasz Buda76 #306 üzenetére

    Ez a hsz mennyivel jobb? Nekem se tetszett minden benne, de normális hangnemben is meg lehet mondani.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Vidala

    senior tag

    válasz Chaser #307 üzenetére

    Sajnos mindehol vannak "megmondóemberek".
    Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet (1) normális stílusban, mert ettől nem lesz jobb (2) ha nem tetszik, akkor lehet lereggelni és menni másik fórumra.
    Nem azt állítom, hogy mindig, minden PH!-s anyag tökéletes, de azért igen sok hasonló oldallal ellentétben, nem csak a gyártók marketingkatalógusai vannak felrakva.

    Az egész hőzöngést azért sem értem, mert az már igen régóta nyilvánvaló, hogy egyáltalán nem szükséges az aktuális legdúrvább hardver a mai játékok 100%-os zúzásához (a kivételeket leszámítva). Egy jó közepes konfig bőven elég. Persze így sincs egyszerű helyzetben a PC piac, mivel a konzolok igen jó színvonalat hoznak már egy ideje (PS3, XBox360), és ezekkel egy 150 ropis gép sem "versenyképes".

    CoVboy Forever!

  • Buda76

    senior tag

    válasz Chaser #307 üzenetére

    Csak a példa kedvéért néhány hónapja azt hangoztatták egy ugyan ilyen cikkben, hogy egy gtx470-hez több mint elég egy phenomx2, most pedig inkább le se írom a hibák, mellébeszélések, tévedések, félrevezetések és elírások végtelen sorát amit egy hozzá értő azonnal észrevesz. Gondolom előttem ezekre már sokan felhívták a figyelmet.

    Ez az egész iszonyúan nyomasztó, hogy ez az oldal aminek fel kellene lépnie az efféle tudatlanság, félrevezetés naivság ellen, ahogy ezt a "Milyen asztali gépet vegyek?" topikban napról napra meg is teszik, ezzel emberek százait segítve jobb géphez x áron, pont ez az oldal terjeszti a legnagyobb ostobaságokat. Mint írtam ez volt a sokadik ilyen színvonaltalan cikk.

    Ezért írtam olyan hangnemben az első hozzászólásom, amilyenben. Amely hangvétele valóban épp annyira méltó ezen oldalhoz mint a kommentált cikk maga. Legyen a figyelemfelhívás mentségem.

    [ Módosította: didyman ]

  • didyman

    őstag

    válasz Buda76 #310 üzenetére

    Nyilván jól ismered Rudit, hogy ilyen személyes véleménnyel vagy róla. Ha mégsem, akkor mégis arra kérlek, hogy a véleménnyilvánításod stílusát csiszold meg egy kicsit, mert az amilyen a cikk, olyan a válaszod indoklást nem fogom következmény nélkül hagyni, amennyiben ismét sértegetni kezdesz egy cikkíró kollégát.

    És ez vonatkozik a többire is, hát mégis mit képzeltek magatokról? A cikket természetesen lehet kommentálni és negatívan véleményezni, addig a pontig, amíg ez stílusában nem sértő, vagy alpári. Az ilyen hozzászólásokat továbbra is törölni fogom, a szerzőiknek pedig gondolkodási időt is adok mellé, hihetetlen, hogy egyesek vélt igazuk okán mindenféle normális társalgási szintet alulmúlnak és még büszkék is erre.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • Chaser

    titán

    válasz Vidala #308 üzenetére

    Ezt jól megmondtad:D:)

    Buda76: Sok mindenbe bele lehet kötni, az élő fába is mint tudjuk. Nem mondom, hogy mindig mindenben korrektek a ph cikkek - helyesírással van a legnagyobb baj:D-, de azt érdemes figyelembe venni, hogy alternatívát mondtak jelen esetben, nyilván emellett még van sok más is. Majd ha írsz cikkeket rájössz, hogy az idő pénz, nem olyan egyszerű ám valamit csak úgy megírni. Vannak viszont nagyon tartalmas cikkek is, pl az ssd az überfrankó volt :R Lehet néha azért ajánlanak ezt-azt, mert kapnak a forgalmazó/gyártó cégtől valamit, ha épp az a valami árához képest jó, akkor mért ne ajánlanák? Azért nagyon sok mindenre ami tré, rávágják, hogy tré. Nem akarom én védeni őket, anno volt elég összezördülésem a fejesekkel de nem ilyen ügy miatt. Szakmailag -ha lehet ilyet mondani- azért ez az oldal még elég jó, a logout az kb kuka, de az másik történet. Nyilván hibáznak..DE! ott a lényeg hogy normális hangnemben is meg lehet ezt mondani, aztán vagy megfogadják vagy nem. Én is csak utólag jöttem rá hogy így kell egy fórumon. A fentebbi jellegű hsz-szel nem figyelemfelhívást érsz el, hanem magadat járatod le.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Pug

    veterán

    válasz didyman #305 üzenetére

    Akkor lényegében kijelenthető, hogy akkora probléma nincs is ezzel a kis corsair-rel? :B

  • Buda76

    senior tag

    válasz didyman #315 üzenetére

    Kérlek próbáld meg megérteni, amit már sokadik kommentemben írok le.
    Semmivel nem becsülök többre egy "cikkiro kolegát" mint egy átlag hunpisti felhasználót aki most komentel először az oldalra.
    Értsétek már meg kérlek, hogy a legnagyobb baj itt nem az én hozzászólásaim sértő stílusa ami neked vagy másoknak nem tetszik, mert legfeljebb b törlésre kerül, vagy bannoltok.

    De egy ilyen cikk, és konkrétan ez sok-sok embert vezet félre, ezáltal okoz neki konkrét anyagi kárt. Könyörgök ez tűnjön már fel végre neked és sarkaljon arra, hogy a körmére nézzetek az olyan kóklereknek akik ilyenekkel mocskolnak be egy ilyen oldalt.

    -A teljesen kifutó, phenom x4-et ajánlani játékra a nála többet fogyasztó és több fps-t hozó SB i3-nál (amihez 16 ezerért kapni usb3sata3 lapot 2011-ben...
    -39ezer forintos vga-t feltüntetni 47-ért jó vételnek, amikor annyiért gtx560 TI-kapni, a fullHD-ra is elég 5850-est pedig 32ért
    -Seagate HDD komentre se szorul, az 1600-as ram teljesen felesleges.
    -Ez a corsair táp pedig sosem volt jó vétel, esetleg az előző generáció, sokkal jobb vétel helyette az akciós xfx táp, vagy egy hosszú kábelezésű ctg500
    -Házról nem is beszél, pedig nemmindegy, hogy valaki egy codegen-t vagy egy akciós CM, vagy xigmatek házat vesz

    Tehát két lehetőséged van:
    A, Vagy megint cska annyit látsz soraim közt, hogy bíráltam a pajtásod és ezen nagyon megsértődsz.
    B,Végre megérted, hogy nem bántani akarok senkit csupán mélységesen bánt, hogy jóhiszemű embereknek okoz egy-egy ilyen cikk konkrét kárt.

    Hozzátenném a denagykirályvagyok, hogy moderátorvagyok hangnemmel és a személyeskedéssel te se múlod felül az általad lehordott személyeket.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz Buda76 #318 üzenetére

    "-A teljesen kifutó, phenom x4-et ajánlani játékra a nála többet fogyasztó és több fps-t hozó SB i3-nál (amihez 16 ezerért kapni usb3sata3 lapot 2011-ben..."

    Mert a 2 magos I3-2100 nem elavult? (nem a lószart 2 mag 2011 -ben játékra? Ne vicceljünk már) Mellesleg Buldozer kompatibilis a lap USB3 és SATA3 támgotással. (Tehát ha ugyanazt a logikát veszed, hogy kiveszed az I3 tudod fejleszteni úgyanúgy tudod ezt is)

    "-Seagate HDD komentre se szorul, az 1600-as ram teljesen felesleges."

    Nézd már meg kis fájloknál milyen tempóra képest az általad favorizált HDD -vel össze vetve. Aztán látni fogod, hogy az általad preferált HDD- is kínosan elavult. A RAM-nál nem értelek.

    "-Ez a corsair táp pedig sosem volt jó vétel, esetleg az előző generáció, sokkal jobb vétel helyette az akciós xfx táp, vagy egy hosszú kábelezésű ctg500"

    Teljesen jó a CX-430 kábelharisnyázott igényesen néz ki a V2 80+ 2év garanciával. Az általad említett cucc fel olyan igényes sincs.

    "-Házról nem is beszél, pedig nemmindegy, hogy valaki egy codegen-t vagy egy akciós CM, vagy xigmatek házat vesz"

    Mutatós ház, kevés pénzért ennyi jár. Olcsó gépbe azért ne 10 000 fölött nézegessél már házat. Én is jobb szeretnék Audi S8-al furikázni, csak nem telik valahol meg spórolni kell.

    A VGA-t nem véleményezem az nagyban játék függő.

    Tehát vállalható, jó konfig. Azt, hogy az I3-2100 is jó nem vitatom de szerintem az itt összeírt gép összevethető vele.

    [ Szerkesztve ]

  • didyman

    őstag

    válasz Buda76 #318 üzenetére

    Megmondod a nagy véleményedet olyan stílusban, hogy a reggeli megfordul, aztán előadod a hattyú halálát miniszteri stílusban, végül engem is bekóstolsz. Tudod, ki pazaroljon rád időt.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz Pug #317 üzenetére

    Szűkre húzott az árcédulája, de ez maximum abban jelentkezhet, hogy kevesebb a tartalék benne. Én úgy gondolom, hogy ha azt tudja, ami rá van írva, akkor a többi az másodlagos, egy ilyen tipikus középfekvésű gépben a 430W megközelítve sem lesz. Az, hogy egy táp valójában milyen vétel, az csak sok év múltán derül ki, de ilyen tekintetben a rossz táp kevés. Ha csendben, jól teszi dolgát, 5-6 év után is, és nincs tömeges géptönkretételi statisztikája, akkor az jó vétel volt, mindegy, hogy szakértőként mit vizionáltunk bele és mennyibe került. A kábelek, csatlakozók már egyéni preferencia, megint csak egy ilyen közepes gépnél nem lesz jelentősége, bőven elég lesz, a harisnya, kötegelés, burkolat színe, mintája az már nekem a "csicsa" kategória, olyasmi, ami számomra nem értékelhető pro-kontra. Az árnyékolt kábelkorbács sem, bármit is ír róla a marketing, nem okozott gondot az árnyékolatlan tápkábel addig sem, egy hangkártya esetében meg a környező órajeleket előállító áramkörök és kommunikációs vonalak sokkal több zajt tesznek rá a hangra.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • Pug

    veterán

    válasz didyman #321 üzenetére

    Köszönöm a választ :R

    Tudom, hogy nagyon nem ide, de ha már itt találtalak akkor megkérdem, mert kíváncsi vagyok. A napokban erős feszemeléses tuning mellett sikerült úgy megizzasztanom a VX50-esem, hogy lekapcsolás után még egy percig járatta magát. Egészen eddig abban a hiszemben voltam, hogy csak terhelés függő a ventivezérlés benne, de ezek szerint nem , hanem a hőmérsékletet is figyeli valamilyen érzékelő, vagy működés közben terhelés függő és egy teljesen független "rendszer" gondoskodik hőmérséklet függvényében az után hűtésről? :F

  • Jim-Y

    veterán

    válasz #13260800 #319 üzenetére

    Dyra én csak azt nem értem benned, hogy egyébként jogosan fel vagy háborodva azon, hogy aki kritikát írt be, az milyen hangnemben tette, ezt jogosan fel lehet hozni ellenük, illetve azt is, hogy bírálják egy ember munkáját és ezt olyan stílusban, amilyenben nem kéne... de amit nem értek, hogy te emellé megspékeled azzal, hogy megvéded az általa kiajánlott alkatrészeket is, pedig, aki ért hozzá annak világos, hogy ennél jobb vétel is akad 'at the moment'.

    Ez a PX4-es gamer konfig nem rossz, tényleg nem rossz, de ilyen áron, a cikk megírásakor, és már 2 hónappal előtte is volt jobb vétel.

    Nem értem, hogy miért véded a hdd-t,házat, tápot, procit .. stb. Ha bemész egyenként az alaktrészek topicjába és külön-külön megkérdezed őket, akkor meglásd, hogy nem rosszak, nem kukába valók, de azon a pénzen van JOBB vétel! Most ezen nem tudom, hogy mit olyan nehéz megérteni, és szerintem még azok is, akik azt nem megfelelő hangnemben közölték, még azok is ezt kifogásolták a cikkel kapcsolatban. Ezek az emberek szeretnék, hogy a vevők a pénzükért a lehető legjobb konfigot kapják, és ne érjék be egy "majdnem-legjobb"-al :)

    A szakmai hozzászólásaid sajnos én sem tudom túl sokra tartani, amikor például ilyenek írsz:

    "Teljesen jó a CX-430 kábelharisnyázott igényesen néz ki a V2 80+ 2év garanciával. Az általad említett cucc fel olyan igényes sincs."

    :D ez mi? tehát az az indok, hogy jól néz ki?:D az XFX CE 450W is harisnyázott, fekete, tehát jól néz ki, és még Seasonic beles is, egyébként véleményem szerint attól, hogy gamer egy konfig, még nem kell bele sem harisnyázott kábeles táp, sem fekete színű táp.

    "Mutatós ház, kevés pénzért ennyi jár. Olcsó gépbe azért ne 10 000 fölött nézegessél már házat. Én is jobb szeretnék Audi S8-al furikázni, csak nem telik valahol meg spórolni kell."

    Hát, itt sem virít a szakmai hozzáértés ... tudod, a ház is a konfig része, sokan ezt nem hiszik el, pedig így van, így az sem mindegy, hogy mibe teszed a drága cuccaid, egy 5K-es ház egy 130K-es konfig mellé nem ajánlott akárhogy csűröd, csavarod a dolgokat. Ha ennyi pénz maradt rá, akkor valamiből vegyél rosszabbat, de legalább egy 10K-es kategóriájú házra érdemes befizetni, hogy
    1. ne melegedjenek túl az alkatrészek
    2. ne legyen túl hangos a gép
    3. ki is nézzen valahogy, az ember nem a vga-t, procit, hdd-t nézi egész nap, hanem a házat

    üdv

    megj: nem megsérteni akarlak ezzel, azt jogosnak tartom, hogy felszólalsz azok ellen akik rossz hangnemben írtak be, de azt meg én nem tartom helyesnek, hogy a kiajánlott alkatrészeket is megpróbálod megvédeni, hogy ennél jobbat, ennyi pénzért pedig igenis nem lehet kapni..

  • didyman

    őstag

    válasz Jim-Y #323 üzenetére

    Olyat nem is írt, hogy ennél jobbat ennyi pénzért nem kap..
    A házban csak azért kukacoskodnék. A ház talán a leginkább szubjektív dolog a PC-ben, tehát a vita nagyrészt szubjektivitásról szólhat. A legtöbb vásárló tesz nagy ívben a szellőzésre, úgy nézzen ki, ahogy tetszik. És egy középkategóriás, egykártyás-egylemezes gépnek, ami 200W-ot sem eszik, tulajdonképpen hóttökmindegy szellőzés tekintetében, hogy milyen a háza, a legolcsóbb kodegen is megfelelő lesz, az alapvető ATX elrendezése miatt meg fog felelni a passzív VGA-t leszámítva mindennek, nem fogja az élettartamot meghatározóan érinteni.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • #13260800

    törölt tag

    válasz Jim-Y #323 üzenetére

    Mondom 80+ a táp ezen kívül harisnyázott! A garancia 2 év rá és CWT belsős. Ha választhatok egy ronda táp és egy pofás táp között én inkább a pofásat választom. Egyszerűen nem értem miért baj, hogy én erről így gondolkodok mi több ajánlani merném! Igen biztos van nála jobb 1 - 2 ezer forint pluszért sőt még az is lehet, hogy olcsóbban. De azok nem harisnyázottak én pedig szeretem a harisnyát. És ez egy szakmai érv mivel nem szar tápegységről van szó! Vagy te kimered jelenteni, hogy a CX-430 V2 egy szar tápegység? Arról nem is beszélve, hogy mi van ha az általad említett tápot ne adj isten nem tudom beszerezni ezt meg betudom.

    De már bánom, hogy kifejtettem mert ha nem azt mondom ami neked tetszik simán belekötsz. Ebbe is be lehet.

    Az, hogy mi a jó vétel nem rajtad vagy rajtam múlik. Szerintem 2 magos procit nem illik kiajánlani játékos géphez. Legyen I5 szandi és nem szólok. De, akinek kevés pénze van olcsóbban kijön egy 4 magos AMD -vel. Ráadásnak könnyen találni Buldozer kompatibilis alaplapot olcsó pénzért.

    Nekem van olyan informatikus ismerősöm aki "codgeny" házban hajt igen erős konfigot. Ö tojik a házra mert nem is látszik az íróasztala alatt. Érdekes abba is tudott rakni 12cm ventiket és szó nincs melegedésről. Holott dög meleg VGA -t hajt (4870).

    A szakmai hozzáértésem meg kérlek ne kérdőjelezd meg, ahhoz már túl sok gép ment át a kezeim közt, hogy neked magyarázkodni kelljen. Többek közt ezért sem ajánlok ki Asrock alaplapot egy időben túl sok kondit cseréltem ezeken a cuccokon. Lehet, hogy most már jók de a bizalmat elég egyszer elveszíteni. Márpedig a milyen gépet vegyünk topik gépajánlatainak 80% Asrock 2 magos Intel procival mindezt játékra. Eddigi tapasztalataimból kiindulva 1 - 2 év és hála ezeknek az ajánlatoknak lesz munkája a szervizeknek bőséggel (ami nem baj).

    Lehet, hogy emiatt földhöz ragadt vagyok, de mivel magamnak okoztam nem kis plusz munkát a kondik cseréjével kerülöm a márkát. Majd ha 1 - 2 általam nagyra becsült szaki azt mondja most már jók újra elkezdem venni.

    És bizony sok minden mással is így vagyok. Amivel egyszer megjárom azt aztán kerülöm (pl Asus cuccainak gariztatását mindig is utáltam egyszer egy bagatel hiba miatt ragadt rajtam egy 60 000 cucc). Nektek ezek mind azt mondják, ja ,hogy a Dyra nem jó szakember. Letojom! Nem nektek kell megfelelnem hanem azoknak akik tőlem kérnek segítséget. És lekopogom, hogy mind irodai és mind játék gépnek sikerül olyan gépeket kiajánlanom amik megbízhatóan teszik a dolgukat. Nálam ez a szakma!

    Ezzel itt be is fejeztem kerülni fogom a topikot ahol ezek mennek. De ti is kerüljetek el engem. Mondjátok meg másnak a tutit! Isten áldjon!

    [ Szerkesztve ]

  • Jim-Y

    veterán

    válasz didyman #325 üzenetére

    Nem írok semmi vitára sarkallót, mert úgy látom, hogy ez a téma túl szubijektív ... A házas dologban egyébként engem nehéz lenne meggyőzni, mint ahogy autóban sem vennék szar kasznival felszerelt erős motorú autót, vagy jó, de csicsás, ledes, moddolt kasznis autót se vennék ha tehetném, hanem valami stílusosat, pl egy '69-es fastback shelby mustangnak jobban tudnék örülni, mint egy gyorsabb, jobb mai sportkocsinak .. na de ugye ez már nem topic téma, nekem sincs több hozzáfűzni valóm. üdv

  • didyman

    őstag

    válasz Jim-Y #327 üzenetére

    Autóból azért nem veszel vacak kasznit (ha teheted), mert életet ment.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • moha21

    addikt

    válasz #13260800 #326 üzenetére

    Adott két táp hasonló elektronikai paraméterekkel nyilván azt veszem meg / ha árban nem sok a különbség / amleyik jobban tetszik, de jobb esetben az ember úgy épít gépet, hogy eldönti milyen táp legyen. Nekem a külső nem sokat számít egy tápnál.
    Nyilván kényelmesebb a harizsnyázott táp szerelés szempontjából vagy modding-nál, de másban nem. A márkás tápok is tönkre tudnak menni, rengeteg külső paraméter befolyásolja élettartalmuk.

    "Szerintem 2 magos procit nem illik kiajánlani játékos géphez."

    Miért is? Ismerősöm most adta el x4-ét, mert nem tudta kihasználni.

    Jó házban lényegesen hűvösebb tud lenni.

    Nálam is volt elég asrock gép amiket szervizelek idáig nem volt gond csak eggyel az enyémmel.> Amúgy minden gyártótól majd egyforma arányba döglenek meg a VGA-k, alaplapok. Abit is volt fél év után elhalt, de MSI, Gainward, Asus, szvsz minden.

    Inno-t sokat szidják sokszor teljesen alaptalanul, kicsit puritánabb néha, de kb. annyi baj van vele, mint a többivel.

    Nem hiszem, hogy be kellene fordulnod attól, mert te más tapasztalsz vagy gondolsz, mint más. Aki bunkó ignoráld, az meg, hogy nem értesz vele egyet..hááát..talán ezért fórum. .>

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • gbors

    nagyúr

    válasz moha21 #329 üzenetére

    Inno-t sokat szidják sokszor teljesen alaptalanul, kicsit puritánabb néha, de kb. annyi baj van vele, mint a többivel.

    Ehhez egy apró komment - az Inno3d-vel az a gond, hogy egy igazi igénytelen társaság, aki a legnagyobb hülyeségeken képes spórolni. Gondolom, a 6600GT-kkel megtanulták, hogy bizonyos elemeken azért nem szabad, mert nagyon sokba fog kerülni hosszú távon, de olyan termékükkel még nem találkoztam, amiben valami apró idegesítő hülyeség ne lett volna, amin minden bizonnyal darabonként legalább 35 centet fogtak...

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • userxy

    őstag

    válasz #13260800 #326 üzenetére

    Amd phenom II x4 vs i3-2100

    Ha nagyon ráérsz lapozgasd végig azt akkor ez alapján beláthatnád, hogy ilyen kategóriás gamer gépbe mi való de ha ez se elég akkor neked nyakon felül bajok vannak.

    1
    2
    Gondolom be tudod magadnak állítani az összehasonlítást.

    Ha vki ilyen áru géppel renderelni esetleg filmet konvertálni akar akkor maximum éri meg talán az amd de ha azt is csak ritkán csinálja akkor már nem éri meg, szerintem a többlet fogyasztás miatt plusz új hűtő költsége. Akkor se éri meg feltétlen az amd ha előbb emlitett dolgokat akarsz csinálni mert van egy két típus ahol abba is veri az i3. Régi platform vs új.
    Remélem érdekes kis olvasmányok számodra is.

    És azzal ne gyere, hogy lehet tuningolni mert fölösleges megnézed akkor van összehasonlítás az 980 BE-vel is és azzal is ez a helyzet. Jó erre majd irod hogy huzzuk 4 Giga + pluszra és akkor majd más lesz. igen ebben igazad van lehet hogy akkor más lesz de akkor már a fogyasztás különbség is más lesz. Ráadásul ciki hogy amd 4giga pluszra kell huzni hogy elverjen minden be egy 2 magos intelt. Remélem az összes AMD fun belátja.
    Én egyiket se szeretem jobban egyszerüen most intel a jobb. Lehet Szeptembertől másképp lesz de nem tartom valószínűnek bár csodák bármikor történhetnek.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz userxy #331 üzenetére

    rövidek leszek mert már nagyon unom! Tojok rá!

    [ Szerkesztve ]

  • C0d3r

    addikt

    válasz #13260800 #332 üzenetére

    Szomorú ezt egy olyan embertől olvasni aki gépeket ajánl, és egyben ez a munkája.
    Tolja a saját, régi rossz tapasztalatai által berögzült dolgokat, fittyet hányva az új, modernebb platformokra (továbbá erőteljesen figyelmen kívül hagyva azt, ha esetleg másnak van igaza). Javarészt ShellKretor által készített felmérésekkel pont az ilyeneket próbáljuk kiszűrni, és olyan üzleteket ajánlani, ahol nem "tojnak rá".

  • Viktor77

    titán

    válasz userxy #331 üzenetére

    Ezt a felmérést én is néztem. Érdekes a 2100 notejában a Turbo Mode Enabled felirat.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • Buda76

    senior tag

    válasz #13260800 #332 üzenetére

    Sajnálom, hogy amikor elfogynak az érveid és egyértelművé válik, hogy amit eddig állítottál téves volt, nem belátod tévedésed hanem egy "tojok ár"-val nyugtázod.

    Jó lenne ha mindenki más is személyeskedés nélkül belátná, hogy a cikk tévedéseken nyugszik és nem a nem megfelelő hangnemben írt hsz.-ek, hanem az efféle írások rontják az oldal "hírnevét".

  • #13260800

    törölt tag

    Nem elfogytak hanem már elmondtam mindent. Amit nem én mondtam el érvként elmondta más a topikban. Csak vissza kell olvasni. Mivel nem vagyok hozzászólás vadász, feleslegesnek tartom ,hogy már elhangzott érveket ismételgessek.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz C0d3r #333 üzenetére

    Nem értem minek provokálsz. De ha neked ettől jobb.

  • moha21

    addikt

    válasz gbors #330 üzenetére

    Igaz, de adták a kártyákat jelentősen olcsóbban és azért a többi gyártónál is befigyelt néha a hiányosság. + nekem sose hiányzott semmi az inno-ról, persze mezei user beszophatja velük, de aki tudja mit akar annak nem volt rossz választás. Mai napig működi az innovision banshee-m PCI-is 16 Mb V-ram minden ami kell:>

    (#335) Buda76 : Köszönjük Emese, hogy megmondtad a frankót. Gondolom minden szinten otthon vagy a számítástechnika terén. Jó lenne, ha nem provokálnád a népet..

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • userxy

    őstag

    válasz #13260800 #336 üzenetére

    A tojok rá válaszra én meg csak ennyit írok.

    Ezzel a mondattal búcsúzok ebből a tavaszzáró gémer gépnek nevezett vminek a topicjábol.

    Bármely ember tévedhet, egyedül csak az ostoba tart ki tévedésében. (Cicero)

  • #65675776

    törölt tag

    Mivel láthatóan nem képes a társaság normális hangnemben beszélgetni erről a témáról, a topicot bezártam.

Aktív témák