Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elf_Lord

    csendes tag

    Sziasztok!
    Először is Boldog Karácsonyt mindenkinek!

    Döntésképtelenségem miatt lenne szükségem segítségre.
    3 készülék van, ami jelenleg tetszik (több is tetszene, de ezek férnek bele a tervezett keretbe). Xperia Mini Pro, Ray és a Motorola Defy+.
    Olvasgattam ezt a részleget, illetve a Defy-ét is. A mini pro-ra annyira nem néztem rá, jelenleg is x10 mini pro-t használok, így kb. tudom, hogy miket tud, illetve az új verziójáról rengeteg videót néztem a tecső-n, mint ahogyan a másik két versenyzőről is.

    Van a családban még egy Galaxy 3 is, ennek a mérete alapján van elképzelésem a Ray méreteiről, Defy-t pedig láttam egy piros-boltban.

    Természetesen ostobaság a Ray topikban feltenni egy olyan kérdést, hogy ki mit ajánlana a 3 készülék közül, hiszen nagyon sokan lesznek szerintem, akik Ray-t vettek, és azt ajánlják tovább (vagy esetleg valami miatt nem).

    Az én véleményem:
    Méretét tekintve teljesen megfelelne, mivel volt nekem is Galaxy 3-asom, és az is elég volt. Ott inkább a hadrver volt az, ami nem nyerte meg a tetszésemet, utólag. A Ray ebből a szempontból elég sokat tud, az ára sem vészes, GSMHome-nál ~68eFt-ért el lehet hozni 24 hónap magyar garanciával. Tavaly novemberben az x10 mini pro-t 67eFt-ért vettük, a Galaxy 3-at pedig 55eFt-ért árultam a Photohallban! :))

    Az új mini pro-ban a hardver vonzz, illetve a qwerty, amit nagyon megszoktam már abban, amit most használok. Viszont a jelenleginél is vannak gondok a slider-rel: lönyög, stb. Meg a kijelző már kezd kicsivé válni.

    Defy+ esetében szintén a hardver vonzana, illetve a strapabírósága, de ahogy a topikját olvastam, vannak gondok vele a frissítés után, illetve a wifi-vel. Emiatt annyira nem szimpatikus. Mindenképpen "gondtalan" készüléket szeretnék, nem tudom, hogy a Ray-t ilyen szempontból bárki ajánlaná-e...

    A másik dolog pedig a hivatalos frissíthetőség... Nem akarok semmi buher-ROM-ot feltenni. Legyen szépen fent a gyári korrektül, illetve azért legyen lehetőség nem túl bonyolultan root-olni. Vannak gyárilag telepített progik, amik helyét másnak adnám át inkább, ezt teszem a x10mp-val is, csak itt ugye nincsen lehetőség a memóriakártyára telepíteni.

    Kérdéseim tehát (amellett, hogy ki mit ajánl a 3 közül, esetleg olyan válasza is érdekel, aki a felsorolt 3-ból legalább 2 közül a Ray-t választotta, vagy nem, viszont a MIÉRT-en van a hangsúly):
    - milyen mSD-kártyá érdemes használni hozzá (16GB lenne a minimum, a Class érdekel).
    - egérmozi - mit visz, mit nem?
    - akku mennyit bír?
    - játékok milyenek mennek rajta?
    - előlap-hátlap mennyire karcolódik?
    - összességében milyen tapasztalatok vannak a készülékkel kapcsolatban, érdemes-e a másik 2 ellenfeleként ezt választani?

    Nagyon sok mindent elolvastam, nagyon sok mindent megnéztem, de tényleg olyanok véleményére szeretnék inkább támaszkodni, akik napi szinten használják a készüléket.

    Ha a Ray-re "beszélnétek rá", akkor váltaná az x10 mini pro-t és a Galaxy 3-at is, egy lépésben. Viszont ez nem kevés pénz, ezért szeretnék átgondolt döntést hozni.
    Árban ugye Ray 68, mini pro 52, defy+ 70, de ez már inkább csak a Ray vs Defy+ -ról szól!

    Köszönöm mindenkinek a segítségét és további Kellemes Karácsonyozást!

Új hozzászólás Aktív témák