Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    válasz Morden24 #190 üzenetére

    "Casual userek esetében effektíve soha. Mellesleg nincs is jobb módja a malware-ek és outdated ócska appok felrakásának, mint ez"

    Ezért írtam Winamp-ot, ahol az 5-ös verziót eleinte nagyon elszúrták, mert ők is követik az MS-féle irányvonalat, ahogy pl. a Nero is.
    (Amúgy gondolkoztam rajta, hogy leírom ennek hátrányait is, de mindegy... egyébként arra egy "outdated" böngésző is megfelelhet, hogy célirányosan letöltsem a legújabb verzióját... :D - elvégre Win telepítésekor is jobbára "outdated" benne az IE, ha gyári lemezről felpakolod)

    "Aha, az lenne az igazán szép, hogy az MS csökkenti a Win árát, de közben egy IE letöltésért meg pénzt kér... ki használna IE-t onnantól fogva, ha van (mindegy milyen) ingyenes alternatíva?"

    No, ez egy tényleg jó kérdés!

    "Erre írtam, hogy ha lenne erre valós igény, már lenne egyéni telepítő (igazából van is, csak nem úgy, ahogy sokan szeretnék). Oké, neked van rá igényed. Egye kutya, én sem telepíteném fel a fekete macskát, mert azt pont nem szeretem."

    Erre írtam, hogy ha nincs információ, az nem azt jelenti, hogy nincs rá igény sem.
    Egyéként a fekete macska mellőzésére régen volt lehetőség win installkor, és mindezt teljes komolysággal írom. :K
    ...szóval ennek a "kicsi réteg"-nek a nagyságát elég nehéz lenne megsaccolni.

    "Nekik legalább van x64-es."
    x64-es 64-bites rendszerekhez, 32-bites pedig a másikhoz. Ezek nem egymás alternatívái.
    Egyébként nekem x64-es Firefox és Opera van fent, nem értem a különbséget...

    Kupac szakmabelivel röhögtünk azon, hogy a PIP reklámmal csak és kizárólag közútálatot lehet elérni.

    Nálam nem a PIP reklám váltott ki útálatot, hanem maga a reklám egy olyan műsor közben, ahol bármelyik pillanatban bármi történhet, tehát nem előre kiszámítható.
    Ha nem PIP módon történt volna hanem elkapják a képet, azt hiszem, sokkal komolyabb reakcióval kellett volna számolniuk.

    "Egyébként ilyen volt a füles böngészés az IE-ben - mai napig ismerek embert, akit a hideg ráz tőle, és egyébként nem egy nagymamáról van szó."

    Biztos van ilyen ember, nekem sem tetszett az első megjelenéskor - kényelmi okokból kifolyólag. Sokáig úgy használtam az Operát, hogy nem használtam rajta füleket. Aztán megoldottam a kényelmes ablakbezárást a fülekre is és innentől rájöttem a fülek pozitívumaira is.
    Azóta viszont használom, és semmi gondom nincs vele.

    Akikkel én találkoztam, legtöbb esetben automatikusan használták ezt a lehetőséget, sőt, nagyon is jól. Nem értem, miért gondolod, hogy ez egy amolyan túljátszott dolog lenne. Számomra úgy tűnik, igenis van rá igény.

    "Na maradjunk annyiban, hogy a Windows átlagos felhasználója nem fog neked megnézni egy Linuxot csak azért, hogy utána visszatérjen Win-re, és benyújtsa a kérvényt a multidesktopra."

    Ez azért érdekes, mert haverom gépére telepítettem egy Linuxot az ingyenes alternatíva miatt, és elkezdte használni (magam sem nagyon hittem a "szememnek"), tökéletesen elboldogul vele.
    A csúcs az, hogy folyamatosan használja a multidesktop-ot. Én a saját gépemen csak nagyon kevésszer használtam (bár akkor tényleg jó volt), szóval nem tőlem látta... és tetszik neki.

    Ugyanakkor az embereket nagyon fel lehet csigázni a különféle effektusokkal. Forgó kocka, egyebek. Beállítottam ezeket haverom gépén és volt, aki ezek után ugyanezt a rendszert szerette volna a saját gépére is, mert látta a másikon!
    Nem kell ahhoz feltétlenül a saját gépén látnia, hogy észrevegyen egy jó megoldást és fejébe vegye, hogy ez kell neki...

    Az igények elég szerteágazóak és folyamatosan változnak is.

    A Vista és újabb rendszerek változásai (kezelőfelület) sem igényfelmérés alapján történnek, azokra is rá lehetne húzni mindent... aztán mégis előjön, hogy végül volt erre igényük az embereknek, csak eddig nem tudtak róla... a többiek pedig szívnak az új, lassú (lassabb) rendszereikkel... Persze ez már egy teljesen más téma és igyekszik az MS javítani a gyorsaságon valamelyest, de mégis, ezek nem ugyanazok az érvek, amik az előző hozzászólásokban MS mellett álltak?

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #198 üzenetére

    én úgytom 2007-es már saját mocit használ. egyébként rengeteg olyan 3pt app van ami az ie-t használja. ez is egy olyan szolgáltatás, amit a platform nyújt. ezen az sem változtatna, ha ki tudnád írtani.

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #202 üzenetére

    Lecserélték az exploder motort a word motorjára. Csöbörből vödörbe.

    De így a szép egyébként, szépen kézenfogva járnak ezek a kis alkalmazások. Egymásra ülepednek mint a guánó (keményen, vastagon), hogy a végén nem tudod kibogozni őket, nemhogy kicserélni komponenseket, merhát valahol ez a cél: igazolni egy júzernek azt h csakis a ms way az igazi egyetlen helyes út, mivel gyakorlatilag senki sem képes egy építőkövet tökéletesen helyettesíteni. Ki van ez találva...

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #201 üzenetére

    Ezért írtam Winamp-ot, ahol az 5-ös verziót eleinte nagyon elszúrták, mert ők is követik az MS-féle irányvonalat, ahogy pl. a Nero is.

    Milyen MS-es irányvonalat? :F A saját véleményem szerint a Nero meg a Winamp már legalább 2 főverziószám óta egy kalap sz_r, de sokan ezzel nem értenek egyet. Én pölö akkor is inkább imgburn-t használok, ha itt van mellettem a bundle Nero. És igen, warezolni meg nem fogok.

    arra egy "outdated" böngésző is megfelelhet, hogy célirányosan letöltsem a legújabb verzióját... - elvégre Win telepítésekor is jobbára "outdated" benne az IE, ha gyári lemezről felpakolod)

    Általában a letöltések leszedése az első dolog, legalábbis nálam.

    No, ez egy tényleg jó kérdés!

    Hát nem is fog ilyen hülyeséget csinálni az MS. Amúgy a kérdés nem jó, mert senki. Ha a jelenlegi piacon az egyik desktop böngi fizetőssé válna (lehetetlennek tartom), akkor annak roló le.

    Egyéként a fekete macska mellőzésére régen volt lehetőség win installkor, és mindezt teljes komolysággal írom.

    Tudom. Csak már kicsit többen használnak Win-t, mint a '95 és a '98 idejében, meg a piaci igény is változott. Arról nem is beszélve, hogy manapság akinek számít 1 ikon és mondjuk 20 mega, az hm... "kukacoskodó", hogy diplomatikus legyek. Amúgy pont a játékokat Vistában is lazán el lehet távolítani telepítés után.

    Akikkel én találkoztam, legtöbb esetben automatikusan használták ezt a lehetőséget, sőt, nagyon is jól.

    Az átlagembernek igenis meg kell "szoknia" ezt a dolgot, én mai napig sok embert látok, aki egyszerre egy honlapot néz, még ha valami infófelhajtó-körútra megy, akkor is. Aki meg csak azért netezik, hogy egy-egy oldalt megnézzen, annak meg tökmindegy. Ez tipikusan az a feature, ami "egy résznek mindegy, a másik résznek kényelmes, egy apró pici lényegtelen brigádnak meg nem tetszik".

    Ez azért érdekes, mert haverom gépére telepítettem egy Linuxot az ingyenes alternatíva miatt, és elkezdte használni (magam sem nagyon hittem a "szememnek"), tökéletesen elboldogul vele.

    Nekem is van/volt Linux a régebbi notimon (Ubi és Fedora - eddig terjedt a gyermeki felfedezési rohamom). Egyikkel sincsen/sem volt sok bajom, csak speckó nekem a Windows-al sincs, mivel elégedett vagyok vele.

    Ugyanakkor az embereket nagyon fel lehet csigázni a különféle effektusokkal. Forgó kocka, egyebek. Beállítottam ezeket haverom gépén és volt, aki ezek után ugyanezt a rendszert szerette volna a saját gépére is, mert látta a másikon!

    Erre anno Millennium-nál, utóbb meg szerintem a Vistánál jött rá az MS. Mármint hogy kell a sok eye candy/felhasználósimogatóvakargató/szerethető csicsa. Ez az a tipikus kategória, amikor egy érzelmeket nem kiváltó munkaeszköz "divatcikké" válik/válhat. Pölö Jobs az egész cégét ezen az úton járatja.

    A Vista és újabb rendszerek változásai (kezelőfelület) sem igényfelmérés alapján történnek

    De. Azért vannak fókuszcsoportos felmérések, kérdőivek, zárt és nyílt tesztek, külső szakértők és azért van a "Help us to make Windows better" pipácska.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #189 üzenetére

    "Ezért tartom feleslegesnek a mesterségesen generált "ráerősítéseket"."

    Forditva tetszik ulni a lovon.

    A "mesterseges rasegites" az, amikor a MS visszael a piaci folenyevel. Amikor ezert a versenyhivatal a kezere csap, az a normalis allapotok visszaallitasa.

    DRM is theft

  • FTeR

    addikt

    válasz VaZso #201 üzenetére

    A Vista és újabb rendszerek változásai (kezelőfelület) sem igényfelmérés alapján történnek
    ha akárcsak kicsit is képben lennél, akkor tudnád, h pont az ellenkezője igaz. főleg a ribbonnál. ha esetleg vki lesz olyan jó, majd belinkeli neked a videót amiben erről beszélnek.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #205 üzenetére

    Az mesterséges visszatartás, de legyen.

    Amúgy azért nem akarok ezen a vonalon továbbmenni, mert te nagyon taktikusan megválaszolatlanul hagytál egy nyílt kérdést, amire én speciel vagy egy tucat kommentet alapoztam, és még mindig lovagolsz a versenyjogi kérdésen, amit már a legelső felemlegetésénél elfogadtam elméleti síkon.

    Sectumsempra - For Enemies

  • FTeR

    addikt

    válasz floatr #203 üzenetére

    miden megállapításod abból indul ki, h sz*r az egész és ebből vonod le a következtetéseidet.
    teljesen kézenfekvő, sőt hatékony megoldás, 2 két appnak nem írnak két külön modult ugyanarra feladatra. az ellenkezője teljesen értelmetlen lenne.

    ah, hagyjuk inkább. számomra teljesen érthetetlen módon látjátok a világot.

  • VaZso

    senior tag

    válasz Morden24 #204 üzenetére

    "Milyen MS-es irányvonalat? A saját véleményem szerint a Nero meg a Winamp már legalább 2 főverziószám óta egy kalap sz_r, de sokan ezzel nem értenek egyet."

    Az, hogy minél több felesleges tulajdonságot zsúfolnak bele a termékükbe.
    Ilyen - szerintem - pl. a Winamp-féle videolejátszás vagy mindaz, ami miatt a Nero száz MB felett mozog.
    A fentiekben amúgy egyetértünk, számomra az utolsó használható Winamp verzió pl. a 2.9x

    [I]"Általában a letöltések leszedése az első dolog, legalábbis nálam."[/]

    Gondolom, a frissítésekre gondoltál, és ez így van rendjén. Optimális esetben akkor is ez történik, ha CD-ről telepíti az ember bármelyik böngészőt, erre akartam kilyukadni.
    Azt mégegyszer mondom, hogy ha a rendszerben benne van az IE, akkor benne van, nekem édesmindegy.

    "Ha a jelenlegi piacon az egyik desktop böngi fizetőssé válna (lehetetlennek tartom), akkor annak roló le."

    Valójában így van, viszont MS-nél sem csinálják ingyen, hanem a "csomag része".

    "Csak már kicsit többen használnak Win-t, mint a '95 és a '98 idejében, meg a piaci igény is változott. (...) Amúgy pont a játékokat Vistában is lazán el lehet távolítani telepítés után."

    Tudom, Programok telepítése/eltávolítása, vezérlőpult, legalábbis XP-n :D ...
    Azt viszont nem tudom, mennyire változtak az igények...

    "Az átlagembernek igenis meg kell "szoknia" ezt a dolgot (...) Ez tipikusan az a feature, ami "egy résznek mindegy, a másik résznek kényelmes, egy apró pici lényegtelen brigádnak meg nem tetszik"."

    Éppen ezért nem fáj senkinek... :)
    Egyébként az átlagembernek azt is meg kell szoknia, hogy duplakattintás, start menü, szövegszerkesztéshez pedig ide kell kattintani, elmenteni pedig így kell...

    Neki teljesen mindegy, hogy azt tanulja meg, hogy az újonnan megnyitott weboldal a word melletti kattintással hozható elő, vagy pedig a tálcán lévő "internet" programon belül kell kiválasztani az új fület.

    Minden csak megszokás kérdése, nem több.
    Úgy, ahogy az újabb MS-rendszerekben is sokmindent kicsit máshol kell keresni, vagy az új Office megoldása is másként néz ki...

    "Nekem is van/volt Linux a régebbi notimon (...) Egyikkel sincsen/sem volt sok bajom, csak speckó nekem a Windows-al sincs, mivel elégedett vagyok vele."

    Nekem sem volt problémám sem NT4, sem pedig XP-vel (persze megfelelő segédprogramokkal kiegészítve). Sokkal inkább a Microsoft módszereivel, illetve a Vista gépigényével, ami már erősen túlzás kategóriába ment át...
    /Sőt, sokkal szívesebben használnék a mai napig NT4-et, ha lenne USB támogatása, megfelelő driverek az új hardverekhez és természetesen az esetlegesen szükséges hibajavítások./

    Sohasem szabad szemellenzősen védeni vagy utálni valamit, de nem árt bizonyos dolgokat látni és odafigyelni rájuk. Persze mindenkinek lehet egy adott dologról más véleménye...

    "De. Azért vannak fókuszcsoportos felmérések, kérdőivek, zárt és nyílt tesztek, külső szakértők és azért van a "Help us to make Windows better" pipácska."

    Rendben, akkor létezik bizonyos szintű igényfelmérés... de legyen akármilyen jó is egy megoldás, ha kevés ember kéri azt kifejezetten, azt jelenti, hogy nem kerül bele a rendszerbe?
    ...azért kétlem, hogy teljesen így működne a dolog.

    Egyébként ezt tényleg nem tudom, bizonyára kialakították ennek a módját, de biztosan van olyan dolog, amiben az MS is valamilyen szinten önfejű és nem feltétlenül az emberek véleményére alapozva valósítja meg... (legalábbis így gondolom)

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #209 üzenetére

    Az, hogy minél több felesleges tulajdonságot zsúfolnak bele a termékükbe.

    Kinek mi a felesleges, Nyilvánvalóan többen használnak 5.XX verziós Winamp-ot is, mint 2.9-est. Ez azt mutatja, hogy a többségnek mire van igénye.

    Valójában így van, viszont MS-nél sem csinálják ingyen, hanem a "csomag része".

    Mivel a csomag része, ezért akár lehet 1 dollár, 10 dollár, 50 dollár, de lehet grátisz is. Ilyen téren nekem egy darab infóm nincsen.

    a Vista gépigényével, ami már erősen túlzás kategóriába ment át...

    Szerintem semmi gond nem volt vele, de ez nem is afféle megvitatandó téma, kinek mi... :)

    ha kevés ember kéri azt kifejezetten, azt jelenti, hogy nem kerül bele a rendszerbe?

    Az, hogy valami bekerüljön, az pénzbe kerül. Ha ez a pénz nem forgatható vissza, akkor nem költik el (értsd: nem nyernének és nem veszítenének elég vevőt).

    biztosan van olyan dolog, amiben az MS is valamilyen szinten önfejű és nem feltétlenül az emberek véleményére alapozva valósítja meg...

    Nem tudom, nem dolgoztam soha az MS-nek, de ott is emberek csinálják a munkát nem robotok, szóval biztos vannak ilyen dolgok is.

    Sectumsempra - For Enemies

  • VaZso

    senior tag

    válasz Morden24 #210 üzenetére

    "Kinek mi a felesleges, Nyilvánvalóan többen használnak 5.XX verziós Winamp-ot is, mint 2.9-est. Ez azt mutatja, hogy a többségnek mire van igénye."

    Kinek mi... nekem pl. azért volt felesleges az újabb verzió, mert a régebbi sokkal gördülékenyebben és korrektebben működött.
    Azt, hogy a többségnek mire van igénye, én nem tudom. Nyilván mindenki azt használja, ami neki szimpatikusabb és ez nem tudom, mennyire a Winamp és mennyire valami más (video lejátszáshoz).
    Sokszor az emberek az újdonságtól függetlenül letöltik az újabb verziót, mert szebb, jobb és javított... ennyi is elég lehet hozzá.

    Egyébként a többség igényét mutatja az is, milyen nehezen heverte ki a váltást az új verzió, nem volt egy egyszerű menet... Amúgy nemrég néztem egy új változatot belőle és meglepetésemre elég szépen kapkodta magát, tehát már vélhetően nem olyan drasztikus a lassulás mint volt anno...

    "Mivel a csomag része, ezért akár lehet 1 dollár, 10 dollár, 50 dollár, de lehet grátisz is. Ilyen téren nekem egy darab infóm nincsen."

    Nekem sincs és szerintem senki másnak sem. Mivel egy profitorientált cégről van szó, nyilván meg kell fizetni ezt is... viszont nehezen lenne szétválasztható összegként, így hagyjuk is...

    "Az, hogy valami bekerüljön, az pénzbe kerül. Ha ez a pénz nem forgatható vissza, akkor nem költik el (értsd: nem nyernének és nem veszítenének elég vevőt)."

    Ez így van... viszont éppen ezért is lehet, hogy valami konkurens termékekben jelenik meg először, majd kénytelen azt MS is beletenni... ld. fülek
    Ezért is kételkedem kicsit ezekben az igényfelmérés dolgokban...

    "Nem tudom, nem dolgoztam soha az MS-nek, de ott is emberek csinálják a munkát nem robotok, szóval biztos vannak ilyen dolgok is."

    Meg biztosan vannak olyan emberek, akik kitalálják, hogy pl. ez lesz az egyik újdonság.
    Ha jól csinálták a dolgukat, mindenki örül, ha kevésbé, akkor kevéssé... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #211 üzenetére

    Ez így van... viszont éppen ezért is lehet, hogy valami konkurens termékekben jelenik meg először, majd kénytelen azt MS is beletenni... ld. fülek
    Ezért is kételkedem kicsit ezekben az igényfelmérés dolgokban...

    Hát a helyzet az, hogy a nagy corporation-ök, főleg a tradicionális, mondhatni orthodox amerikai cégek (eddig) inkább a megvalósításban voltak jók, nem az innovációban. Gyakori (értsd: napi rendszerességű) dolog, hogy sok-sok külső projekt figyelése után felvásárolják, beolvasztják vagy simán lemásolják azokat, amik pozitív érdeklődéssel számolhatnak. Az sem ritka, hogy megvárják a termék vagy szolgáltatás debütjét, meg vannak még egyéb ügyeskedések is. Ennek sok logikus oka van, pl. az is, hogy nem "égetik" magukat sikertelen innovációkkal (természetesen így is van elég, csak ha mindenki azt csinálná, amihez éppen kedve meg jó ötlete van, akkor sokkal-sokkal több lenne).
    Ilyen téren egyébként az MS még egy elég kreatív cégnek is nevezhető, bár azért rájuk is sokszor igaz, hogy minél nagyobb valami, annál nehezebben mozdul...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • VaZso

    senior tag

    válasz Morden24 #212 üzenetére

    "Gyakori (értsd: napi rendszerességű) dolog, hogy sok-sok külső projekt figyelése után felvásárolják, beolvasztják vagy simán lemásolják azokat, amik pozitív érdeklődéssel számolhatnak."

    Igen, sajnos ez elég sokszor előfordul...
    MS is élt vele elég sokszor, hogy bizonyos termékeket felvásárolt ill. beolvasztott.

    Az is igaz, hogy meg kell látni mindenben az üzletet. :))

    A lemásolás egy érdekes kérdés, hogy mit szabad és mit nem...

    Eléggé elkanyarodtunk az eredeti témától...
    szóval a Chrome legnagyobb baja, hogy fény derült az EULA-jában található kitételre és ezzel kicsit leszerepelt az emberek szemében... no meg senki sem szereti úgy érezni, hogy figyelik... mindenesetre nyögvenyelősen indul.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #213 üzenetére

    Chrome-al nekem alapvető problémáim voltak/vannak. Alapban nincsen autocomplete, a history-kezelés egy kalap szar, a password-elmentő yes/no sáv gyakran későn érkezik le, addigra meg már továbbnyomok. Jobbklikkes menüben nincsen refresh page, a refresh gomb meg bal oldalon van, gondolom csak azért, mert minden más browserben jobb oldalon figyel.

    Szóval igazából szerintem sokmindenre nem jó, semmi olyat nem tudott nyújtani, amit nem tud akár egyik, akár bármelyik jelenlegi böngésző.

    Sectumsempra - For Enemies

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Morden24 #199 üzenetére

    Ahogy Vladi is írta, az integrált IE ölte meg a Netscapet, meg az a döntése, hogy nemet mond az M$ piacfelosztásra való ajánlatára, aminek ugye az M$ elleni antimonopólium-lett. stb., stb.
    #201) VaZso: nem néted még a motogp és superbike versenyeket az eurosporton. én küldtem nekik csúnyán beszélő ímélt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • VaZso

    senior tag

    válasz #40553216 #215 üzenetére

    De, ezért is ilyedtem meg annyira... :) :(
    EuroSport is állandóan megszakítja magát reklámokkal, ráadásul teljes képernyőn.
    Meg is érdemlik azokat a leveleket, csak minél többet nekik.

  • remington2

    senior tag

    Furának tűnik, de nekem az 5-ös winamppal kapcsolatban, azt használva jutott eszembe az, amiről jónéhány google-programokkal foglalkozó cikk írt a "mindent egyben" kvázi platformprogramokról, ahol pl. a böngésző "átlényegül" oprendszerré (ha csak elméletben is), és azon keresztül éred el a webes szolgáltatásokat. Ez a winamp kapcsán az audio - video - böngésző hármas összekapcsolásáról villant be. Mostanában elég sok, apróbb videót nézegetek winampon belül, és a lejátszója már messze nem az a csúnya gonosz boszorkány, mint anno régen volt. Kellemes használni, duplakatt a media libraryban, és egy másik kattal (ha nem csak hallgatni akarom), nézhetem is (pl. zenés klipek). Szóval a winamp ablakán belül "létezhetem", és és audio / video terén nem kell "kint" turkálnom. Ha lenne benne normális böngésző, hasonlítana ahhoz az elképzeléshez, amelyről többek között itt is olvastam, az itcafén. A böngésző persze erős kívánalmakat hagy maga után, de ha valahol be tudnának muxolni egy firefoxot (vad, tudom), akkor gyakorlatilag a winampon belül tudnék zenét hallgatni, videót nézni, és böngészni is, és ezzel az igényeimnek egy részét (ha nem is mindet), ki tudnák szolgálni. Azaz a winamppal egy "oprendszert" indíthanék el, nem is kellene az esetek 90%-ában felesleges egyéb programokat indítani, sok user használja böngészésre / zenehallgatásra / esetleg filmezésre a gépét.

    Azt viszont továbbra sem értem, miért tartják az 5-ös verziót isten átkának, mert bár a nero megérdemli a bloatware címet, a winamp igencsak messze áll tőle. A hármas tényleg nagyon gáz volt, ballaszt nélkül is, de az ötöst abszolút felvállalhatónak tartom.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz remington2 #217 üzenetére

    Tényleg furának tűnik, főleg annak az embernek aki a winampot csak mp3-ak lejátszására használja :)

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • remington2

    senior tag

    válasz Dr. Romano #218 üzenetére

    Nagyon vad dolgokat nem művelek vele: audiolejátszás, playlistek, media library, videolejátszás. A böngészés vad lenne, főleg a benne lévő "csökevény" miatt. A hozzászólásommal csak arra akartam utalni, hogy ha a böngészője normális lenne, akkor könnyedén lefedné a netezés / zenehallgatás / filmezés háromszöget. Még ha nem is mindenki csak erre használja a számítógépét,hasonlatnak jó arról az elképzelésről, amelyet például a google próbál fejleszteni. Ez az ötlet az, amely másképpen közelíti meg az operációs rendszerek kérdését, ott a böngésző a "platform". Nem kell mellé semmi sallang, csak valami nagyon alap op, mert pl. webes office-on keresztül dolgozol, netet - maileket eléred vele, és sok webes alkalmazás is elérhető (lesz, vagy nem). Lehet, hogy rosszul értelmeztem, de a google valami ilyesmit hegeszt, nem?

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • max-pain

    senior tag

    válasz #40553216 #215 üzenetére

    Azert a Netscape egy rakas szar volt az IE-hez kepest a 90-es evek legvegen.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz max-pain #220 üzenetére

    "Az 1995-ben még 90 százalékos piaci részesedéssel bíró Netscape az Internet-böngésző piacnak mára csak a felét mondhatja magáénak. A vádirat szerint a Microsoft 1995-ben azzal az ajánlattal kereste meg a Netscape-et, hogy amennyiben ő nem teszi be a lábát a Windows piacra, a Microsoft sem fejleszt ki konkurens Internet-böngésző terméket. A Netscape ezt az ajánlatot elutasította. Ez a piacfelosztásra való törekvés az amerikai monopóliumellenes törvényekbe ütközik, melyek célja, hogy biztosítsák a sokszereplős piaci verseny jótékony ár- és minőségszabályozó hatását a vásárlók számára. " >Az évszázad gazdasági pere csakhogy ezek nem a 90es évek végén voltak, hanem a közepén.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz VaZso #216 üzenetére

    annyi eredmény lett, hogy jövőre már nem közvetítik a motogp-t

  • szalai56

    senior tag

    válasz max-pain #220 üzenetére

    Akkor sokad magammal egy rakással neteztünk. :F

    Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

  • kingi

    tag

    válasz szalai56 #223 üzenetére

    na de szalai, lehet, hogy gondolni sem szabad trágárságokat, nemde??? aztán védhetlek meg... :)

    győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

  • szalai56

    senior tag

    válasz kingi #224 üzenetére

    :B
    Elnézést.

    Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz max-pain #220 üzenetére

    Érdekes, informatikus körökben mindenki fordítva gondolta.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • VaZso

    senior tag

    válasz max-pain #220 üzenetére

    Én is akkoriban a Netscape-et használtam... illetve egészen pontosan a Netscape Communicator programcsomagot, csak az Opera miatt váltottam le néhány éve.

    Levelezőnek viszont még mindig azt használom, legalábbis ennek a sorozatnak az utódját: Seamonkey (amúgy tulajdonképpen Thunderbird, de nem számít...) :D
    - illetve az asztali gépemen olykor netezésre is azt nyitom meg.

    Én nem láttam "rakásnak" az említett programot, legfeljebb néhány oldal követelte az IE-t, az viszont állandóan összeszedett mindenféle ökörséget egyes oldalakról, így nem szerettem elindítani.

    Komoly problémám viszont nem volt Netscape-pel.

  • sellerbuyer

    őstag

    A Firefox, IE és egyéb böngésző vitákhoz szeretném hozzátenni:

    Az IE használók nagy százalékos arányát a "kapcsolódó szoltáltatások" is okozzák. Gondolok itt arra, hogy pl. a Live Messenger-ben ha meg akarod nézni a hotmail fiókodat egy kattintással, az csakis és kizárólag az IE-t hajlandó megnyitni neked, tökmindegy, hogy egyébként mi az alapértelmezett böngésződ. Ezt átállítani sehol sem lehet, legalábbis milliószori keresésemre sem találtam ilyen lehetőséget a beállításoknál, ill. a neten is utánanéztem, de nem leltem erre megoldást.

    A Firefox-ba voltam(!) beleszerelmesedve, mivel az IE-t tönkretették (nem ragozom) és a FF sok funkciójában, kezelhetőségében sokkal jobb volt, a sebességéről már nem is beszélve.
    DE:
    A 2. verzióval nekem semmi bajom nem volt, sokaknak viszont igen. A 3. verziótól viszont keményen kezdődtek a problémák. A legnagyobbat emelném ki: egyszercsak önmaguktól bezáródnak a FF ablakok! Ezek után visszaállítja ugyan a FF kérésre az előző állapotot, de köszönöm szépen én az ilyen böngészést! Nagyon sok mindenkivel értekeztem már ezügyben és kiderült, hogy tulajdonképp minden általam megkeresett FF 3 felhasználó tapasztalta már ezt a jelenséget, de legtöbbjüknél nem öltött olyan gyakoriságot, hogy nagyon zavarta volna őket, ezért nem váltottak böngészőt. Három gépemen használtam FF-ot, ebből egyik laptop és a másik két gép totálisan eltérő konfig....mindegyiken kivétel nélkül megvan a jelenség, igencsak zavaró formában. A laptopon kb. 20mp-enként megtörténik, tehát tökéletesen használhatatlanná vált ott a FF. Akár a FF hibája ez, akár más miatt van (ezt is tönkrevágták egyes kedves elemek), számomra ez ezek után használhatatlan.

    Jómagam a fentiek miatt is borzasztóan örültem a Google böngészőjének (még beta-ként is), arról már nem is beszélve, hogy már megszokhattuk: amit ők kiadnak a kezükből, az igen magas minőséget képvisel. Nem gondolom azt, hogy egy újabb szereplő megjelenése a böngészők között nekünk felhasználóknak a kárárunkra vállhatna, szerintem mi ebből csak profitálhatunk.

    U.i.: az inkognitó mód nagyon nagy ötlet!

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz VaZso #209 üzenetére

    Érdekes, amiket írtál, teljesen egyet tudok vele érteni, annyit még hozzá is tennék, hogy egyszerűen ilyen az ember. Genetikailag kódolva van bennünk (nem csak bennünk) a felfedezés ösztöne, ezért vagyunk kíváncsiak mindíg az újra (legyen az új programverzió, vagy CRT TV helyett LCD TV)...

    Igen, nagyon sokaknak gondot okoz még az, hogy egyáltalán hol találnak meg egy-egy funkciót, vagy a dupla kattintás. Én számtech oktatást tartok időseknek, ezért állandóan szembesülök ezzel a problémával.

    Ha megfigyeled mind a szoftverek, mind pedig a technikai eszközök terén a gyártók egyre inkább az ""idióta biztosság"" (szándékosan tettem két idézőjel közé a sértődések elkerülése végett) célját tűzik ki szemük elé. Tehát elsődlegesen arra figyelnek, hogy az eszköz, vagy szoftver funkcióit a lehető legegyszerűbben lehessen elérni, szinte kibökje az ember szemét. Ugyanakkor a bonyolultabb funkciókat és beállításokat a szakember alig találja meg a huszonnyolcadik almenüben, ott is nyakatekert formában létezik....

    Konklúzió: az ""idiótákat"" jutalmazzák, a hozzáértőket bűntetik. Más szóval ezzel az egésszel támogatják a sutaságot, az elbutulás és nem arra ösztönzik az embereket, hogy egyre többet tanuljanak, tudjanak. A fiatalok számára nem érték lesz a tanulás, hanem felesleges nyűg.

    Ha a világot fogjuk lebutítani az emberekhez és nem az embereket fogjuk fekészíteni a világhoz, akkor az üzleti érdekeink remekül fognak érvényesülni, de az emberiség nagyon sz....rul fog járni...

  • VaZso

    senior tag

    válasz sellerbuyer #229 üzenetére

    Nekem is volt részem olyan embereket tanítani, akiknek azelőtt nem volt számítógépük. Senki sem születik úgy, hogy ezeket az ismereteket tudja, ezért az ő szemszögükből bonyolultságot figyelembe véve teljesen mindegy lehet akár az op. rendszer vagy böngésző típusa is. A duplakattintás pedig akár a legnagyobb kihívásnak is tűnhet ebben a környezetben...

    Sokszor egy kifejezett programot tanítanak meg az embereknek (pl. MS Word), aztán az ember kétségbe esik, ha más programot kell használnia, pedig ugyanarra a módszerre épül mindegyik. (Igaz, a video- és TV-irányítókkal is lehet hasonló tapasztalat, nem a lényeg marad meg az emberekben... vagyis akkor úgy tűnik, hogy az a lényeg, mégis hosszútávon más logika kifizetődő...)

    Egyébként szerintem sokszor a legegyszerűbb dolog a legbonyolultabb.
    Hiába van minden az ember orra előtt, ha logikát nem találunk benne... ld. fent

    Egyébként pedig mindenütt tettenérhető, hogy túlontúl leegyszerűsítik a dolgokat, ami nem feltétlenül jó...

    ...szóval igazad van. :(

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz VaZso #230 üzenetére

    Igen, az oktatások során (legyen az egyszemélyes magán, vagy csoportos) mindíg nagy hangsúlyt fektetek arra, amit írtál. Nem azt kell megjegyezni, hogy hová kell kattintani és hányszor, hanem az elvet, a logikát kell felismerni. Azt szoktam példaképp felhozni, mikor valaki új helyre költözik és úgy jegyzi meg, hol lakik, hogy milyen színű autó áll a ház előtt... soha nem fog hazatalálni.

    A magam részéről egy Windows install után első dolgom az újszerű, csilli-villi felületet azonnal átváltani klasszikus nézetre. Nem csak azért, mert ezt szoktam meg, számomra ebben sokkal jobban kézre állnak a funkciók, míg az új felület a totális laikusoknak lehet jó alternatíva (lsd.: előző hozzászólásom), mivel minden számukra lényeges dolgot oda pakoltak nekik kéz alá, egy kupacba.

    Rendkívül nagy problémát jelent az oktatás során az, hogy mindent kétféle módon kell elmagyarázni, mert már a gépteremben is (hát még otthon, náluk) kétféle képpen vannak beállítva a kezelő felületek... Ugyanakkor talán ez segíthet is a logika felismerésében... :F

  • VaZso

    senior tag

    válasz sellerbuyer #231 üzenetére

    Ami azt illeti, a felületet én is mindig visszaváltom klasszikusra - legalábbis magamnál így szokott lenni...
    A vezérlőpult is pl. (szerencsére ez külön is állítható) teljes káosz számomra az új szisztémában... legalábbis amíg elérhető a régi, nem fogok belemélyedni, mit hol találok meg, de számomra olyan egyszerű a felület, hogy már túl bonyolult is... :) - néhány dolgot nehezen találok benne.

    Az mindenképpen jó, ha nem csak egy dolgot lát az ember, így talán nem lepődik meg (illetve téved el) majd annyira a Win 2012-es új felületén pl...

    ...és nem lesz akkora probléma, hogy Firefox, Opera vagy Chrome van a gépen, mert mindegyikkel el lehet közlekedni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz sellerbuyer #228 üzenetére

    Ilyen van / volt a kettes verzióban is, és mostanában is, nagyon ritkán tapasztalom. De a chrome is bezárult már nekem, pontosabban mondva állóra fagyott. Amúgy én is ennek a cikknek hatására próbáltam ki. Nem rossz, nem rossz, de egyelőre maradok a firefox mellett.

    Nero + Winamp felvetésekhez: azokat telepítéskor testre tudom szabni, hogy csak az menjen fel, amit használok is. Winampnál egy alap, library, video, és visualisation mentes rendszer. A plugineket is kigyomlálom. Nero is telepíthető teljesen alapként, én pl. csak a jó öreg Nero Burning ROM-ot szoktam, semmi mást. Úgy az sem foglal helyet, csak keveset. A többiek felvetése az, hogy ezt a Windows + IE (+ WMPlayer) kombinációval nem lehet megtenni.

    Nagyon szúrja a szemem, de ahova csak beleolvasok, kingi szétoffolja a topikokat. Nem elég, hogy nem téma, az még elnézhető, de még csak nem is IT témájú a hozzászólása itt fentebb. Ahogy látom, ezt máshol is eljátssza a harcias menedzser-amazon...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák