Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovecses

    aktív tag

    válasz tick #1042 üzenetére

    Igen, ez a program is ezt használja ki.

    Az olyan kijelzőjű telefonokon érdemes alkalmazni aminek a pixelsűrűsége nagy, mert az emberi szem nem feltétlen veszi észre ekkora pixelsűrűségnél ha néhány pixelt kikapcsolunk.
    Ha ezt a programot használod a beállításoknak megfelelően akkor a pixelek egy részét feketére állítod, vagyis kikapcsolod és ezek nem fogyasztanak energiát viszont veszítesz az aktív pixelek sűrűségéből, ha úgy tetszik sokkal kockásabb lesz minden mert kevesebb pixel rajzolja ki a képernyő az adott karaktert vagy ábrát. (szabályozott pixelhiba :D )

    Lényeges, hogy ez csak amoled kijelzők esetén működik és az adott kijelző vezérlőjének támogatnia kell ezt a funkciót.

    Még nem próbáltam ezt a programot de érdemes minden képen hiszen az S6 Edge pixelsűrűsége 577ppi.
    Mindenkinek nyilván más az érzetküszöbe, ahol észreveszi és ahol irritálja hogy kockásodik, de ezért van több beállítási lehetőség.

    Ha valaki nagyon szeretne energiát spórolni annak ajánlom, de nekem ez a 2-2,5 napos akkuidő tökéletesen megfelel, de ki fogom próbálni, egy tesztet megér, kíváncsi vagyok mennyivel tudja megnövelni a készenlétet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák