Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz bot1978 #344 üzenetére

    Nem tudom hogy jön ide az i3, a 2700X már nem Bulldozer, túl kell lépni az ilyen régi hiedelmeken, hogy az AMD csak az i3-mal tud versenyezni. Megfelelő terhelés mellett a 2700X hozza az újabb i5-i7-ek szintjét, hasonló fogyasztás mellett bizonyos appokban még a 9900K-hoz is kerül (az már más kérdés, hogy legtöbb lapban TDP limit nélkül fut a 9900K s így sokkal erősebb).
    Csúcs VGA-k tesztelésére főleg kissebb felbontásban nem az igazi (még) a Ryzen, de azért ne essünk át a ló túloldalára. VGA, vagy vegyes limites környezetben már egy első generációs Ryzen is nagyon sima, mikroakadásoktól mentes játékélményt ad, ami egy 4 szálas i3/i5-ről nem mondható el (4 szálas i5-ről jöttem, van tapasztalat).

    (#343) gbors Teljesen egyetértek a leírtakkal. Több játékmotor mindenképp elkelne a tesztbe. Az ID Tech 6-ot egyértelműen beraknám, már csak azért is mert azzal nehezebb CPU limitbe ütközni. Bár az igaz, hogy a motor nagyon szereti az RTX-eket, de így legalább kicsit ellensúlyozva lenne a Strange Brigade ami viszont a Radeon-oknak kedvez erősen.

    Még hozzátenném esetleg ezeket, hogyha mindenképp csak 2700X van a tesztelésre:
    - FullHD felbontás kiiktatása ebben a kategóriában, főleg ha a CPU nem bírja ezen a szinten kiszolgálni a GPU-t. QHD/4K elég lenne a kártyák erejét összemérni
    - Hogyha a tesztelő úgy veszi észre, hogy még QHD/4K-ban is CPU limit van akkor esetleg el lehet térni a szokásos Ultra beállításoktól (sok játékban van lehetőség Super Sampling-re, amivel az Ultra preset fölé lehet növelni a GPU terhelését). Esetleg utána lehet nézni, hogy melyik beállítás milyen hatással van a CPU terhelésre, lehetséges, hogy 1-2 beállítást picit lennebb véve megszűnik a CPU limit.
    - A CPU OC nem szégyen egy tesztben (főleg, hogy egyáltalán nem olcsó lapban tesztelnek), sok más oldalon használnak tuningolt 8700K-t például a VGA tesztekhez. Biztos vagyok benne, hogy valamennyit lehetne húzni azon a 2700X-en és akkor enyhülne a limit
    - Külön összegzés felbontásonként

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák